Strona 13 z 484 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 4832

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro itp.

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    I co im powiesz: "wydaje mi się", "to wygląda na kradzione reporterowi", "cena typowo paserska", "dwie identyczne aukcje" itp...? Przecież to są żadne podstawy do interwencji Policji, to tylko poszlaki... Ciągle czekam na informację od oryginalnego właściciela obiektywu, może to coś pomoże...
    Muflon, jesli cos wydaje ci sie podejrzane, czyli jesli masz powody do tego aby przypuszczac, iz zostalo popelnione przestepstwo (a jak sam wyzej wymieniles jest ich kilka w tym przypadku) jestes zobowiazany, aby zawiadomic organy scigania.
    Na takiej samej podstawie tlumacza sie sadziedzi, gdzie w obok mieszkaniu zakatowano niemowlaka: "no czasem dziecko plakalo i bylo slychac krzyki, ale myslelismy, ze tata tylko dal klapsa".

  2. #122
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Jeśli to fotoreporterski to na pewno nie trafił na żadną listę.Nie wiem co was dziwi: Gdańsk to portowe miasto - ludzie tu przywożą rózne okazje.A TO: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73802885 to niby też normalna aukcja? a dopiero co skończyła się debata na temat Allegro: żyją ze sprzedaży i preferują sprzedających.A że za wszelką cenę? - kwestia etyki.Dla mnie fenomen tempa usuwania np zabronionych aukcji jest oczywisty (chcesz kupic bilet na koncert za: cena x3 albo WinXP za 150?...) Nie wolno?Tu usuną - po 2 dniach.I to z reguły dopiero gdy KTOŚ im zwróci uwagę.
    Ostatnio edytowane przez hekselman ; 16-12-2005 o 11:59

  3. #123
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maku
    Jest kolejny dowód na to że z wielką powściągliwością niestety należy podchodzić do informacji podawanych w necie. Sporo krzywdy można komuś zrobić. Też by mi nerwy puściły gdybym był na miejscu sprzedającego.
    Nie tylko w necie: problem odzyskiwania przez policję jest podobny - czasem mocno trzeba się namęczyć by odzyskać swoje.Nawet policja nie może wejść i powiedzieć: wkraczamy bo kradzione!To trzeba u d o w o d n i ć.A przy okazji: nie wyobrażacie sobie jak często ludzie sprzedają coś by mieć szybko kasę.Obcokrajowcy też.A to w końcu żaden nadzwyczajny rarytas: stary model aparatu, stary model obiektywu, stary model lampy.

  4. #124
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer
    ...jesli cos wydaje ci sie podejrzane, czyli jesli masz powody do tego aby przypuszczac, iz zostalo popelnione przestepstwo (...a jest ich kilka w tym przypadku) jestes zobowiazany, aby zawiadomic organy scigania.
    Też śledzę ten wątek i podpisuję się pod powyższym obydwoma rękami.
    Coś mi po głowie chodzi, że nasza policja ma nawet jakąś komórkę od przestępstw internetowych i tam należało/należy to zgłosić.
    Od siebie dodam, że należało to zrobić szybko i po cichu, aby nie płoszyć ewentualnego przestępcy/pasera, a nie rozdmuchiwać sprawę w całym necie.
    Zestaw ewidentnie wygląda na "zerwany z reportera", ale nawet jak to udowodnimy, to nic nikomu nie jesteśmy w stanie zrobić. A mam cichą nadzieję, że panowie z policji spokojnie pójdą, sprawdzą ten sprzęt i jego posiadacza oraz w razie potrzeby zrobia co do nich należy. No chyba, że naiwny jestem...:sad:
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  5. #125
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hekselman
    JA TO: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73802885 to niby też normalna aukcja?
    Bo ja wiem... zestaw dość standardowy - strzelam wariant "szyba trach i tylne siedzenie" albo "akcja bagażnik" ;-), ale z drugiej strony sprzedawca raczej konkretny... ciężko wyczuć.

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt
    TA mam cichą nadzieję, że panowie z policji spokojnie pójdą, sprawdzą ten sprzęt
    ... jak?
    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt
    oraz w razie potrzeby zrobia co do nich należy.
    .. co?

    Już nawet mniejsza o polską Policję która jest raz lepsza raz gorsza, ale nawet abstrahując od tego: co według Ciebie oni konkretnie mogą zrobić? Wejdą do domu (inna sprawa czy wejdą, bo to wcale nie oczywiste), wezmą aparat w ręce i....

  6. #126
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt
    Zestaw ewidentnie wygląda na "zerwany z reportera"
    Po co "zrywać" coś z kogoś jak ludzie sami zostawiają to na tylnym siedzeniu samochodu?...Tym bardziej jak traktują to jak narzędzie pracy a nie przedmiot kultu.
    A przy okazji: gdybym chciał sprzedac taki aparat (mój własny!) komuś kto handluje np na Allegro - jak myślicie - ile zapłaci?A wiecie ile np proponują w ogłoszeniach typu "wezmę uzywany sprzęt w rozliczeniu"?...
    Ostatnio edytowane przez hekselman ; 16-12-2005 o 12:30

  7. #127
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    mam cichą nadzieję, że panowie z policji spokojnie pójdą, sprawdzą ten sprzęt...
    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ... jak?
    Przypuszczam, że tak jak my - posprawdzają spisy skradzionego sprzętu, napiszą do posiadaczy...

    w razie potrzeby zrobia co do nich należy...
    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ... co?
    Cóż, wydaje mi się, że jednak będą mieli więcej mozliwości, niz my.
    Przecież raz po raz czytujemy doniesienia o zatrzymaniach oszustów i przestepcow dzialających w necie.

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ...co według Ciebie oni konkretnie mogą zrobić?
    Nie stawiaj mnie pod ścianą. Konkretnie nie wiem. Nie pracuję w policji.
    A co my konkretnie mozemy zrobic? Nasłać karków, ruskich?
    Namawiasz do linczu, czy co?
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  8. #128
    Początki nałogu Awatar Moris
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Alt Tarnowitz
    Wiek
    49
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek17
    Nie ma ona absolutnie nic wspolnego ze mna, zbieznosc zupelnie przypadkowa.
    Ojj chciałbym w to wierzyć niestety jest mi coraz trudniej !!
    Lecz wciąż trzymam się "domniemania niewinności".


    NO COMMENTS.

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    no i jeszcze...


  10. #130
    Początki nałogu Awatar Moris
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Alt Tarnowitz
    Wiek
    49
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcingreen
    no i jeszcze...
    No to IMHO akurat jest pierścień dociskowy soczewki przedniej.
    Chyba, że się mylę ??

Strona 13 z 484 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •