Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 161

Wątek: jak to mawiają - i tyle w temacie

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    https://www.canonrumors.com/the-mirr...ar-canon-is-1/

    bardzo zdziwiony nie jestem (sam używam doskonałych narzędzi naszej ulubionej firmy ) ale zastanawiam sie jakim cudem przy jednak kompletnym braku sensownej (znaczy takiej odrobinę lepszej) optyki dla cropa - co się więc dzieje? ludzie nie kupują korpusów z połową klatki i sprzedaż jedzie na fullframach? ludzie kupują korpusy z połowa klatki z kitem (i tyle) i to wystarcza? i to wszystko przy dość negatywnej kampanii w mediach społecznościowych? kilka lat piania o matrycy nie wystarczyło? ostatnia kampania z ciągłym narzekaniem że kupiłbym jak niezależni producenci będą mogli - co już staje się nudne bo i tak by nie kupił - nie daje spodziewanych wyników.
    1- o jakiej negatywnej kampanii piszesz? to że jakiś byt internetowy napisze coś źle o C jest nie istotne, bytów w sieci są miliony a każdy pisze coś innego
    2- ludzie kupują to na co ich stać, mój kolega kupił R100 na wyjazd, fajny aparat i właśnie do mnie jedzie
    3 -ludzie nie czytają wypocin z neta, użytkownicy forumów foto są wyjątkiem
    Canon ma renomę i jest rozpoznawalny i co najważniejsze, pewnie na tym forum większości trudno uwierzyć ale TAK , robi całkiem udane zdjęcia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #52
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie no rzeczywiście nie ma zupełnie optyki do R. Canon jest w totalnej d.....
    Ja sam nie wiem jakim cudem podpinam ponad dziesięć moich szkieł (EF/EFs) do R8 ....
    I to jest najlepsze. Kupić najnowszy sprzęt i podpinać do tego szkła starego systemu. A jeszcze lepsze wmawiać innym że nie ma problemu bo przecież szkieł jest od cholery i ciut ciut.

  3. #53
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    I to jest najlepsze. Kupić najnowszy sprzęt i podpinać do tego szkła starego systemu. A jeszcze lepsze wmawiać innym że nie ma problemu bo przecież szkieł jest od cholery i ciut ciut.
    Podoba mi się Twoje podejście W pełni popieram.

  4. #54
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    I to jest najlepsze. Kupić najnowszy sprzęt i podpinać do tego szkła starego systemu. A jeszcze lepsze wmawiać innym że nie ma problemu bo przecież szkieł jest od cholery i ciut ciut.
    ale czemu nie? każda moja eLka działa lepiej na R5 niż na 6D bo autofocus zawsze trafia w punkt - to fakt jest, a dodatkowo nie narzekam na brak szkieł, dla mnie canon mógłby przez następne 10 lat nie pokazać żadnego nowego szkła i nie widziałbym problemu, jesli chodzi o brak wspaniałych produktów firm niezależnych to najwięcej krzyczą użytkownicy systemu konkurencyjnego którzy i tak by korpusu canona nie kupili, ja jakoś jestem kompletnie niezainteresowany ogromną większością tej wytwórczości - potwierdzam szkieł jest od cholery i jeszcze więcej - czekam tylko na te ceny bo mieli dodawać eLki do kebaba w promocji ale jakoś nie dodają.
    EOS 3, 5D, R5

  5. #55
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    @mirror będzie działać lepiej bo R5 to nie 6D. A gdybyś podpiął RF to byś zobaczył jeszcze lepszy obraz.

  6. #56
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    @mirror będzie działać lepiej bo R5 to nie 6D. A gdybyś podpiął RF to byś zobaczył jeszcze lepszy obraz.
    z pewnością mógłbym kupić 100-500 i pewnie zobaczyłbym różnicę bo jest, ale żeby ją zobaczyć potrzebny jest już spory piksel peeping, czy ktoś zobaczy rożnicę oglądając moje zdjęcia? - wątpię - ale nie ukrywam że myślałem i nadal myślę ciepło o tym obiektywie, na szerokim kącie pokazanie różnicy będzie jeszcze trudniejsze, a standardowe 24-105 różni się niewiele w obu systemach (oczywiście wersja RF jest lepsza) tu pewnie widać różnicę ale znowu najczęściej zobaczy ją tylko fotografujący, a raczej obrabiający zdjęcie. Gdybym używał np. 50/1.2 to pewnie bym zmieniał na RF - ale z drugiej strony jest pewna moda na obiektywy z charakterystycznym odwzorowaniem ze wszystkim wadami i niedoskonałościam i mniej sterylnym obrazem co pozwala na wyróznienie się z tłumu tanim kosztem.
    Podsumowując mój przydługi post ten kawałek gazrurki ze stykami to jedna z lepszych rzeczy jaką nasz ulubiony producent zrobił w systemie RF i kompatybilność z obiektywami EF to fantastyczna sprawa, a pokazanie różnicy na czymś innym niz tablica testowa może być trudne - dlatego firma pokazuje obiektywy niedostępne w mocowaniu RF n. 24-105/2.8 czy 28-70/2 i takie konstrukcje robią róznicę.
    EOS 3, 5D, R5

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    z drugiej strony jest pewna moda na obiektywy z charakterystycznym odwzorowaniem ze wszystkim wadami i niedoskonałościam i mniej sterylnym obrazem co pozwala na wyróznienie się z tłumu tanim kosztem.
    Ale, że tzw. "pleśniaki" z lat 60-tych z posklejanymi lamelami przysłony smarem oraz pleśnią i kurzem między soczewkami?

    Bo przecież lepiej kupić taki niedoskonały leciwy dziadkowy obiektyw mający 18 lat typu EF 50mm f/1.2L USM za 6 739,99 zł niż tam jakąś głupią nową Sigmę 50mm F1.2 DG DN Art za 5.990 zł z 13 listkową przysłona z dwoma silnikami liniowymi oraz topową specką Taki nowszy już Canon RF 50 mm f/1.2 L USM za 10.999 zł to pewnie zdaniem wielu cud miód ultramaryna, któremu żaden "kundelek" nie podskoczy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon ef 50 1.2.png
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	283,3 KB
ID:	15874
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sigma 50 1.2 dg dn.png
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	546,9 KB
ID:	15875
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon rf 50 1.2.png
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	343,0 KB
ID:	15876

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    Podsumowując mój przydługi post ten kawałek gazrurki ze stykami to jedna z lepszych rzeczy jaką nasz ulubiony producent zrobił w systemie RF i kompatybilność z obiektywami EF to fantastyczna sprawa
    Ano cudo, że klękajcie narody xD Rozwiązanie podobnie sensowne w bezlustrach jak przedłużony Hammer na 18 osób wjeżdżający na rondo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	limm_czarna.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	15873
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Nowe forum, stary wrzód na d000pie.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #59
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    I to jest najlepsze. Kupić najnowszy sprzęt i podpinać do tego szkła starego systemu. A jeszcze lepsze wmawiać innym że nie ma problemu bo przecież szkieł jest od cholery i ciut ciut.
    Jasne bo przecież wmawianie, że nie ma szkieł do systemu to krynica mądrości ...

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Nowe forum, stary wrzód na d000pie.
    Jakie tam nowe ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #60
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Taki 18-to letni EF 50mm f/1.2L USM to powinien dziś kosztować z 2 tysiaki wtedy bym wszystko zrozumiał. Ale nie bo pazerne korpo musi doić kasę do końca. A co do RF to już w ogóle nieporozumienie. Jak porównałem sobie jakość wykonania starej eLki z nową (17-40 F4 z 14-35 F4) bo takie szkła miałem to jakbym trzymał obiektywy z dwóch różnych klas. Oszczędność na materiałach widać na każdym elemencie. Ale cena tego RF-a jakby zastosowano tytanową obudowę prosto z kosmosu niczym w najnowszym iPhonie

Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •