Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Canon EOS R - adaptery EF

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Canon EOS R - adaptery EF

    Cześć. Z racji, że na dniach stanę się posiadaczem aparatu z systemu R to mam pytanie o adaptery z mocowaniem EF. Jakie zamienniki polecicie i czy warto zainwestować od razu w adapter z filtrami lub pierścieniem z możliwością konfiguracji jakiejś funkcji aparatu. Rozważam marki Commlite lub Viltrox. chyba te są najlepiej jakościowo wykonane. Chyba, że ktoś ma coś sprawdzonego i jest równie dobre to chętnie usłyszę opinię.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Viltrox odpuść, ten bolec blokujący jest cienszy niż w oryginalne i jak masz ciężkie szkła to zawsze jest luz obrotowy. Oryginał lepiej trzyma szkła. Commlite nie miałem.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Gdyby kogoś interesował zakup oryginalnego adaptera mocowania Canon EF-EOS R w uczciwych cenach, to może go ponownie dokonać w dwóch sklepach:

    https://www.amazon.pl/Canon-CR-EF-EO...07H5SL6W3?th=1

    https://store.canon.pl/canon-adapter...os-r/2971C005/

    Tak dla przypomnienia:

    https://store.canon.pl/store-faqs/

    Czy mogę zażądać zwrotu podatku VAT za mój zakup?

    Nie. Nasz sklep internetowy jest przeznaczony dla klientów indywidualnych. Nie wystawiamy faktur VAT za produkty kupione w naszym internetowym sklepie dla klientów indywidualnych, dlatego firmy nie mogą ubiegać się o zwrot podatku VAT za zakupy dokonane w tym sklepie.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żuromin
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Też kupowałem na Amazonie.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Gdyby kogoś interesował zakup oryginalnego adaptera mocowania Canon EF-EOS R w uczciwych cenach, to może go ponownie dokonać w dwóch sklepach:
    https://store.canon.pl/canon-adapter...os-r/2971C005/
    "Produkt niedostępny"...
    Ja z konieczności kupiłem Commelite - póki co mogę powiedzieć tyle, że EF/EFS-y mi działają bez problemu ale na niektórych luz jest wyczuwalny - nie wiem czy na oryginale też tak jest.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    "Produkt niedostępny"...
    Ja z konieczności kupiłem Commelite - póki co mogę powiedzieć tyle, że EF/EFS-y mi działają bez problemu ale na niektórych luz jest wyczuwalny - nie wiem czy na oryginale też tak jest.
    Według mnie oryginalny adapter jest doskonale spasowany, a w kwestii luzów proponuję sprawdzić, czy śruby flanszy bagnetu na obiektywie się nie poodkręcały.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Według mnie oryginalny adapter jest doskonale spasowany, a w kwestii luzów proponuję sprawdzić, czy śruby flanszy bagnetu na obiektywie się nie poodkręcały.
    W 3 Elach równocześnie - wątpię ...
    Oryginał sprawdzę jak tylko będę miał czas żeby się spotkać z kolegą który takowy posiada.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 01-11-2023 o 02:32
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Mam dwa canona i oba świetnie spasowane.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Nie rozumiem sensu pozornego jak się okazuje oszczędzania i kupowanie podróbek.
    Testowałem oryginał Canona, działa idealnie i jest spasowany rewelacyjnie.

  10. #10
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - adaptery EF

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    "Produkt niedostępny"...
    Ja z konieczności kupiłem Commelite - póki co mogę powiedzieć tyle, że EF/EFS-y mi działają bez problemu ale na niektórych luz jest wyczuwalny - nie wiem czy na oryginale też tak jest.
    2 tygodnie temu kupowalem, może niedługo się pojawią.
    W canon store było taniej niż na amazon, ebay, że o allepodobne nie wspomnę. Wszystkie szkła elegancko się zapinają. Żadnych luzów pomiędzy adapter-szkło, adapter-body.
    Ostatnio edytowane przez zbirr ; 01-11-2023 o 12:39

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •