Strona 203 z 254 PierwszyPierwszy ... 103153193201202203204205213253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 021 do 2 030 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #2021
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez julmar Zobacz posta
    Ja miałem to szczęście i angielski pisarz Tobias Hill do swojej najnowszej książki kupił moje zdjęcia z Japonii ( 4 dokładnie) Year of the Dog Nie chodziło mi o pieniądze tylko o przyjemność. Miło zobaczyć swoje nazwisko na okładce książki jako autora zdjęć.
    A na książkę ci starczyło za zarobine pieniądze, czy może dostałeś ją z dedykacją od autora ?

  2. #2022

    Domyślnie

    I tu zaczyna się nie miła część, autor nie przesłał mi książki. Dopiero po moim mailu do niego, otrzymałem książkę od wydawnictwa ale bez dedykacji.
    Bardzo nie ładne zachowanie ze strony pana Tobiasa Hilla.

  3. #2023
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    poza PL---Dublin
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez julmar Zobacz posta
    I tu zaczyna się nie miła część, autor nie przesłał mi książki. Dopiero po moim mailu do niego, otrzymałem książkę od wydawnictwa ale bez dedykacji.
    Bardzo nie ładne zachowanie ze strony pana Tobiasa Hilla.

    przepraszam za moje pytanie...lecz czy on ci zaplacil za te zdjecia?
    tak czy inaczej jego postawa jest godna potepienia

  4. #2024

    Domyślnie

    Oczywiście że zapłacił.

  5. #2025
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Suwałki
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witam, ja mam pytanie natury technicznej, jak mam rozumieć taki powód odrzucenia zdjęcia na iStockphoto , dodam że nie jednego, dostając taki oto komunikat "We found this file over filtered from its original appearance/quality" o co chodzi, jako ze angielski u mnie nietęgi ja to sobie przetłumaczyłem że wystepują błędy, i pliki u nich występują w różnych postaciach jakościowych... czy dobrze myślę i co może byc przyczyną a może tu chodzi o cos zupełnie innego.... ?

  6. #2026
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez laur Zobacz posta
    "We found this file over filtered from its original appearance/quality"
    prawdopodobnie uważają że zbytnio obrabiałeś to zdjęcie w programie graficznym (może to być np przesadne nasycanie kolorów itd itd). Ciężko powiedzieć nie widząc zdjęcia.

    Pozdr.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #2027

    Domyślnie

    a jak tam nastroje po "podwyzce" zarobkow na SS ?? moim zdaniem smiech.... zdecydowanie spodziewalem sie czegos wiecej, w chwli obecnej SS juz nie jest tak atrakcyjny jak byl, dzisiaj to juz tylko jeden z wielu stockow i mysle ze wielu tych najlepszych fotografow przejdzie na exclusive na IS bo chyba to bedzie bardziej dla nich oplacalne... co oczywiscie przelozy sie na obnizenie poziomu zdjec dostepnych na SS... rownia pochyla....

  8. #2028
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    dokładnie ... całe 3 centy, po cichu w opcji pesymistycznej myślałem o 5 centach a tu takie halo
    dla mnie ostatni argument przeciwko exclusiv na IS właśnie runął - została jeszcze jedna jedyna bariera - karencja na DT
    pozdrawiam
    Tomek

  9. #2029
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    podwyżka? już?

    hehe... odnośnie

    mysle ze wielu tych najlepszych fotografow przejdzie na exclusive na IS bo chyba to bedzie bardziej dla nich oplacalne... co oczywiscie przelozy sie na obnizenie poziomu zdjec dostepnych na SS...
    a ja myślę że najlepsi fotografowie cenią się więcej niż parę $ za fotkę i zamieszczają swoje zdjęcia na macro/mid (lub normalnych a'la getty) stockach. Na pewno nie zostają exclusive w micro. Tyle z moich przemyśleń
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  10. #2030
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    22

    Domyślnie

    Robr85, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby być exclusivem na IS i sprzedawać równocześnie zdjęcia na Getty - inny typ licencji. Wielu fotografów tak robi, i np. wszyscy którzy są exclusivami i mają złoty carnister (ponad 10000 sprzedanych zdjęć) mogą sprzedawać zdjęcia przez Getty - oczywiście nie te same zdjęcia. To po pierwsze. Po drugie wiele osób pisze ze zarobki na IS wcale nie są niższe, niż na Getty (oczywiście nie za jedno zdajecie, tylko sumarycznie).

Strona 203 z 254 PierwszyPierwszy ... 103153193201202203204205213253 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •