Strona 52 z 254 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #511
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez titit Zobacz posta
    Witam, no to i ja moze napisze cos w tym wątku, mam pytanie do Was, powiedzcie mi bo dopiero zaczynam prawdziwa zabawe z fotografia, skad bierzecie tla pod Wasze rzeczy i czy mozecie podac jakies linki do ludzi ktorzy maja naprawde dobry towar i w przyzwoitej cenie, czy poprostu najlepiej isc do sklepu z materialami i se kupic z 2 metry i to wystarczy. Ktos kiedys wspominal o brystolu ale czy aby tylko tego sie uzywa? aha i czy uzywacie do tych zdjec obiektywow staloogniskowych czy zmiennoogniskowych i jakich? z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam
    Używałam folii do plotera. Teraz mam "profesjonalne tło", które okazało się być zwykłą ceratą - poszukaj w sklepach AGD idealnie gładkiej ceraty kuchennej.

    Ernest - nie bardzo rozumiem pytanie. Teraz sprzedaję na stockach i nie mam wpływu na to, co się potem ze zdjęciem dzieje, raz wypatrzyłam swoje zdjęcie w "Tygodniu Powszechnym", oczywiście bez mojego nazwiska, może ktoś kupił za dolara a może za 25 centów. Chodzi o cenę za sprzedaż praw do zdjęcia?
    Ostatnio edytowane przez Reno ; 17-07-2007 o 22:33

  2. #512
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reno Zobacz posta

    Ernest - nie bardzo rozumiem pytanie. Teraz sprzedaję na stockach i nie mam wpływu na to, co się potem ze zdjęciem dzieje, raz wypatrzyłam swoje zdjęcie w "Tygodniu Powszechnym", oczywiście bez mojego nazwiska, może ktoś kupił za dolara a może za 25 centów. Chodzi o cenę za sprzedaż praw do zdjęcia?
    Zapytam wprost.
    Czy 30 zł za zdjecie stockowe to satysfakcjonujące wynagrodzenie?

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    jeśli Ciebie satysfakcjonuje to tak.
    jeśli nei to nie.

    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  4. #514
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Ernest, jeśli za pojedynczą sprzedaż (i mogę dalej sprzedawać zdjęcie gdzie chcę) to jak najbardziej.

  5. #515
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    55
    Posty
    153

    Question

    Cytat Zamieszczone przez Reno Zobacz posta
    Używałam folii do plotera. Teraz mam "profesjonalne tło", które okazało się być zwykłą ceratą - poszukaj w sklepach AGD idealnie gładkiej ceraty kuchennej.
    Reno dziękuję Ci bardzo za informacje nie spodziewałem się że w AGD trzeba szukać takich rzeczy no cóż ale tak to jest że człowiek kombinuje jak może a jeśli chodzi o lampy i namiot to też samoróbki czy lepiej sprzęt specjalistyczny ??
    Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia. Uwieczniaj to na zdjęciach !!

  6. #516
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Titit, nie mam namiotu. Lampy mam aparatowe: 420EX i 580 EX.

  7. #517
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    53
    Posty
    220

    Domyślnie

    Chciałem spróbować na jednym ze stockow i .. się zdziwiłem - MINIMALNA wielkość pliku to 4MB ! Nie za bardzo to rozumiem. Rozdzielczość, liczba pixeli, stopień kompresji JPG - to rozumiem, ale dlaczego ograniczają od dołu wielkośc pliku JPG ??? Czy to jest jakieś powszchne zjawisko?

  8. #518
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    55
    Posty
    153

    Question

    Cytat Zamieszczone przez Reno Zobacz posta
    Titit, nie mam namiotu. Lampy mam aparatowe: 420EX i 580 EX.
    Jestem w szoku, przeciez te lampy kosztuja majatek !! ale chyba nie kozystasz z nich na raz, albo ?? Mozesz podeslac jakiegos linka ze swoimi pracami ze stockow ?? Chetnie bym zobaczyl jak to wychodzi robiac takie zdjecia flash-ami. A tak przy okazji to zapytam czy aby ludzie nie obrabiaja tych wszystkich zdjec do stockow Photoshopem ?? jakos mi dziwnie nienaturalnie wygladaja no i te mega bajery ze skaczacymi rybkami z naczynia do naczynia mowia za siebie
    Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia. Uwieczniaj to na zdjęciach !!

  9. #519
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Zobacz ile kosztuje przyzwoity zestaw studyjny jakiegos znanego producenta. 580ex przy tym to taniocha
    ...

  10. #520
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez titit Zobacz posta
    Jestem w szoku, przeciez te lampy kosztuja majatek !! ale chyba nie kozystasz z nich na raz, albo ?? Mozesz podeslac jakiegos linka ze swoimi pracami ze stockow ?? Chetnie bym zobaczyl jak to wychodzi robiac takie zdjecia flash-ami. A tak przy okazji to zapytam czy aby ludzie nie obrabiaja tych wszystkich zdjec do stockow Photoshopem ?? jakos mi dziwnie nienaturalnie wygladaja no i te mega bajery ze skaczacymi rybkami z naczynia do naczynia mowia za siebie
    Oj, różnie to wychodzi ale to raczej kwestia moich (skromnych) umiejętności a nie lamp. Żaden ze mnie ekspert, poczytaj wątek i przejrzyj fotki Matki Wariatki albo Hallgerd. Moje na Istock: http://www.istockphoto.com/file_sear...userID=1275659
    Do lamp potrzebuję jeszcze dokupić wyzwalacz radiowy, żeby zdjąć 580-tkę z aparatu. Korzystam z nich na raz i jeszcze jedną bym nie pogardziła.
    Jeszcze raz polecam lekturę całego wątki, zobaczysz, że ludzie różnymi rzeczami świecą .

Strona 52 z 254 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •