Strona 12 z 254 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -=Festyk=- Zobacz posta
    Z powodu wieku nie mam dowodu osobistego
    A jaki dowód osobisty ma związek z wiekiem?? - jak Ci potrzebny to idziesz do urzędu i wyrabiasz dowód ;-) - jak nie masz 18 lat to jedyna różnica jest taka że jest ważny 5 a nie 10 lat - i nie ma żadnych innych obostrzeń - dowód nie stwierdza że jesteś pełnoletni - stwierdza twoją tożsamość itp.
    Potrzebny może być np. do przekraczania granicy wewnątrz UE - możesz mieć nawet dowód dla kilkulatka - znajomi robili jak jechali na wakacje do Włoch - na paszport dla dziecka trzeba było czekać ze 2 miesiące a dowód był za 2 tygodnie.
    Na marginesie dodam, że z tego korzystają niektórzy "nieletni" - wyrabiając dowód i kupując w sklepie alkohol - większość sprzedawców nawet jak zapyta to jak zobaczy zdjęcie zgodne z osobnikiem to nie patrzy na datę urodzenia
    Co do stocków - jak potrzebny dowód jako potwierdzenie tożsamości to sobie wyrób i im wyślij - a jak ograniczeniem jest wiek to już tego wymogu nie bardzo przeskoczysz..

    Pozdr
    Artur Starz
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Mam takie pytanie, jak wygląda kwestia nazw zdjęć które zamieszczamy ?
    Czy do kazdego zamieszczonego zdjęcia, musimy wymyślać jakąś nazwę lub podpis, czy możemy umieszczać zdjęcia całkowicie bez podpisu lub nazwy ?

  3. #113
    Bywalec Awatar mikeqp
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    235

    Domyślnie

    i można to samo zdjęcie na 5 stockach sprzedawać??

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikeqp Zobacz posta
    i można to samo zdjęcie na 5 stockach sprzedawać??
    Tak, chyba że sprzedaż prawa autorskie do jakiegoś zdjęcia.

  5. #115
    Uzależniony Awatar -=Festyk=-
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    33
    Posty
    666

    Domyślnie

    Dobra Arturs,ale znacznie prościej dla mnie byłoby znaleźć inny serwis,a nie wyrabiać sobie dokumenty.Nie ma żadnego takiego?
    D300s,Nikkor 18-55mm f:3,5-5,6,Tamron 55-200mm f:4,0-5,6,Jupiter 37A 135mm f:3,5,SB-800,Fancier WB1626
    plfoto||Galeria

  6. #116
    Uzależniony Awatar Routlaw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Brwinów k. Warszawy
    Wiek
    45
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo Zobacz posta
    Mam takie pytanie, jak wygląda kwestia nazw zdjęć które zamieszczamy ?
    Czy do kazdego zamieszczonego zdjęcia, musimy wymyślać jakąś nazwę lub podpis, czy możemy umieszczać zdjęcia całkowicie bez podpisu lub nazwy ?
    Zależnie od serwisu albo wybierasz kategorie nie raz bardzo zagłebione, albo opisujesz zdjęcie słowami kluczowymi. W przypadku Shutterstocka masz do wyboru 1-2 kategorie z pośród kilkunastu i musisz podać 7-50słów kluczowych. Oczywiście im wiecej podasz tych słów tym wieksza szansa że kupujący trafią na Twoje zdjęcie..
    14, 24, 50, 85, 135, 70-200

    BLOG

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -=Festyk=- Zobacz posta
    Dobra Arturs,ale znacznie prościej dla mnie byłoby znaleźć inny serwis,a nie wyrabiać sobie dokumenty.Nie ma żadnego takiego?
    Nie wiem, bo nie wiem ;-), odniosłem się do stwierdzenia o dokumentach - czasem mogą się przydać (wyjazd do UE, konto w banku itp.) - a ta wiedza odnośnie wieku jest zupełnie nieznana - wszyscy myślą żeby mieć dowód tzeba mieć 18 lat..
    Co do pytania poczytaj regulaminy na tych stockach które wymienili znawcy tematu - jeśli nie ma w nich obostrzenia wiekowego to możesz startować - bez dokumentów ciężko będzie potem dostać kasę - myślę ze jakbyś dostał czek którego odbiorcą jest "Festyk" to w banku miałbyś problem że to akurat ty

    Pozdr
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  8. #118
    Coś już napisał Awatar Hallgerd
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    55
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    bez dokumentów ciężko będzie potem dostać kasę - myślę ze jakbyś dostał czek którego odbiorcą jest "Festyk" to w banku miałbyś problem że to akurat ty

    Pozdr
    Artur
    To akurat nie - wystarczy konto bankowe lub karta (np. visa) , adres internetowy i już. (przez moneybookers lub paypal)

  9. #119
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    48
    Posty
    420

    Domyślnie

    a czy zdjęcie ze stocka można wycofać? - np w sytuacji gdy chcę sprzedać komuś prawa autorskie

  10. #120

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli chodzi o dokument ID na Shutterstock to już to przerabiałem z nowym dowodem i nie przeszło. Próbowałem ich przekonać, że w ramach UE to mój ID jest międzynarodowym dokumentem ale oni po kolejnej weryfikacji stwierdzili ostatecznie, że jeśli chodzi o Wschodią Europę to musi być paszport i tyle.

Strona 12 z 254 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •