Strona 102 z 254 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #1011
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekde Zobacz posta
    Qbexus
    z tym czasem do nie do końca jednak chyba tak jak piszesz, zobacz tutaj:
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=25898
    a jak doświetlasz to tło? od tyłu? no bo jak wsadzić JH6800 do namiotu ???
    no i właśnie co z tym światłem zastanym, sam zastanawiam się czy zaciemniać pokój czy nie, co biorąc pod uwagę fakt że na zdjęcia mam głównie czas w nocy nie będzie wcale takie trudne, jak Ty robisz?
    do namiotu nie wstawiasz lamp, tym bardziej halogenów (spalisz namiot). Oświetlasz ścianki namiotu, dzięki czemu światło jest ładnie i równomiernie rozproszone.

    Pozdrawiam,
    Robert
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  2. #1012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    a rano wysyłałeś w weeekend czy w środku tygodnia (idąc tą teorią :P)... trzeba spróbować :P
    hehe, znow mi sie sprawdzilo, wieczorem odrzut, rano approved.
    szczegolnie zmieniaja zdanie na SS wzgledem odrzutow z powodu "Limited commercial value due to framing, cropping, and/or composition" 8)

  3. #1013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagódka Zobacz posta
    Czy możecie mi napisać, ile trzeba nazbierać żeby móc wypłacić pieniądze z poszczególnych stocków? Wiem, że na Dreamstime to 100 $, na SX - 50 $. Nie wiem ile jest na Fotolii, BigStockPhoto i 123...
    Jeśli jest to gdzieś napisane - przepraszam, ale nie jestem w stanie przekopać się przez te 100 stron
    Na Fotolii dowolna kwota, ale poniżej 50$ jest pobierana prowizja 1$
    123 wysyła kasę automatycznie w miesiąc po tym jak uzbiera się minimum 100$
    iStock minimum 100$
    Na SS wysyłają automatycznie co miesiąc ale nie mniej niż 100$
    Big Stock nie pamiętam

    Kwoty dotyczą przelewów na moneybookers (polecam) i pay-pal, jeśli chodzi o czeki to sprawa wygląda inaczej i jest bardziej skomplikowana.
    I szczerze mówiąc nie mam o tym zielonego pojęcia.

  4. #1014
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    fotoaloja
    dzidziuś został skonstruowany przy wykorzystaniu zwierzęcej części mojej natury , działającej na zasadzie instynktu, i zaręczam że nie przygotowywałem się do tego teoretycznie, a nawet nie wykonywałem żadnych rozgrzewających ćwiczeń gimnastycznych

    Qbexus
    dobry ten link co podałeś, jak to czytałem to przypomniał mi się Adam Słodowy, który robił wszystko z tego co, jak zapewniał, każdy ma pod ręką
    widzę że dobry z Ciebie kombinator (w sensie pozytywnym) i to pewnie popłaca
    doszedłem do wniosku ze skonstruuję sobie coś na kształt stołu z plexi na którym postawię namiot i w razie draki będzie go można doświetlać z dołu, taki stół to chyba szczyt moich możliwości manualnych i z pewnością niezła próba cierpliwości której brakuje mi do takiego majsterkowania, już sobie całość poukładałem w głowie teraz tylko (?!?) trzeba to zrobić

    robgr85
    nie no stary z tym wstawianiem lampy do namiotu to żartowałem :grin: domyślam się że mogłoby się to skończyć katastrofą poza tym pewnie wypełniłaby cały kadr, gdzieś widziałem fajny schemat oświetlania sceny przy portretach, tam sprawa jest o tyle prostsza że jest sporo miejsca na odpowiednie ustawienie światła, głównie tego na tło, namiot ma swoją ograniczoną przestrzeń, teraz już wiem że idealnie byłoby mieć trzy lampy, dwie z boków dają flash na przedmiot trzecia tak jak pisał Qbexus może błyskać na tło, jeszcze lepiej gdyby miały regulowaną moc, wtedy to już pełnia szczęścia, nie będę jednak już nic mieszał, jakoś poustawiam te graty które już mam, planuję uzyskać duże dochody ze stocków wtedy nakupuję sobie więcej gadżetów

    przy okazji chciałbym poruszyć temat fotografowania ludzi na stocki, macie jakieś patenty na modelki / modelów? oczywiście chodzi o koszty z tym związane, pewnie zawodowcy (albo pseudo zawodowcy) winszują sobie niezłe stawki za godzinę pozowania, ktoś próbował już nagabywać jakieś młode studentki w tym niecnym celu? z jakim skutkiem?

    pozdrawiam
    Tomek

  5. #1015
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartosz108 Zobacz posta
    Na Fotolii dowolna kwota, ale poniżej 50$ jest pobierana prowizja 1$
    123 wysyła kasę automatycznie w miesiąc po tym jak uzbiera się minimum 100$
    iStock minimum 100$
    Na SS wysyłają automatycznie co miesiąc ale nie mniej niż 100$
    Big Stock nie pamiętam

    Kwoty dotyczą przelewów na moneybookers (polecam) i pay-pal, jeśli chodzi o czeki to sprawa wygląda inaczej i jest bardziej skomplikowana.
    I szczerze mówiąc nie mam o tym zielonego pojęcia.
    Bartosz, na SS można sobie teraz ustawić minimum na 75 $. Bigstock płaci od 30 $, Stocexpert od 50.
    Aaaa, pisałeś, że nie masz zdjęć na Bigstock bo skomplikowane jest dodawanie - ostatnio bardzo uprościli, zobacz. Chociaż sprzedaż tam jest zdecydowanie mało imponująca.

    Tomek, najtańsi modele to rodzina i znajomi . Zwłaszcza dzieci.

  6. #1016
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reno Zobacz posta
    Tomek, najtańsi modele to rodzina i znajomi . Zwłaszcza dzieci.
    dokładnie
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #1017

  8. #1018
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    omek, najtańsi modele to rodzina i znajomi . Zwłaszcza dzieci.
    być może coniektórzy się zmartwią czy też obruszą, nieważne, nie moja to sprawa
    ale zastanawiałam się nad tym foceniem ludzi i doszłam do wniosku, że nie zdecydowałabym się na fotografowanie mojego dziecka ani żadnego innego w celu wysyłki na stocki
    myślę, że jest to po pierwsze chyba nieco na bakier z prawem, ale to by trzeba było zapytać dokładnie prawnika (ktoś bliski mi powiedział, że sprzedaż zdjęcia dziecka do nieznanych i niemożliwych do zweryfikowania źródeł jest niezgodne z przepisami mówiącymi o tym, że nawet w normalnej reklamie jak np. w TV dziecko nie może reklamować produktów czy też usług, ktrych nie rozumie i które nie są 'przeznaczone' dla niego, niepełnoletniej przecież i kształtującej dopiero swoją osobowość jednostki)
    po drugie i to w/g mnie ważniejsze, myślę, że dziecko, którego fotki są na stockach, może podlegać niedobrym czynnikom, sprzyjającym postawie np. ekshibicjonistycznej itp., albo wyrośnie małynarcyzek
    no ja w każdym razie, nie chciałabym aby moje dziecko siedziało często przy monitorze i sprawdzało ileż to razy jego zdjęcie zostało kliknięte czy kupione
    nie chcę nawet zagłębiać się mocneij w problem jaki może się w dziecku zrodzić
    ciekawe co wy na to co powyżej napisałam?

    brzydko mówiąc: taki mały handelek dzieckiem, fe
    canon 400D+50mm /f1.8

  9. #1019
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Ja sprzedaję też męża, siostrę, bratanków, siostrzeńca, tatę ... a fe.
    Co gorsza, wszyscy się cieszyli jak dzicy kiedy zdjęcie mojej siostry z dzieciakami ukazało się w "Tygodniku Powszechnym" .

  10. #1020
    marcin_z
    Guest

    Domyślnie www.sxc.hu

    witam wszystkich.
    czy możecie mi powiedzieć czy na serwisie www.sxc.hu zarabia się jakieś pieniądze czy tam tylko się robi wystawkę swoich fotek bez możliwości zarabiania.

    Marcin.

Strona 102 z 254 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •