Strona 2 z 254 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #11
    Hodga
    Guest

    Domyślnie

    Czy łatwo jest zarobić na fotografi?

    Można ale to ciężkie miesiące pracy albo nawet lata. Ja zajechałem dwa Zenity, zanim pojąłem o co biega. Teraz łatwiej, bo widzisz od razu efekt i nie tracisz kasy na to. Kiedy porobisz zdjęcia i co najmniej po kilkanaście razy w różnych warunkach to zrozumiesz to. Naszybciej można na weselach itp. imprezach, ale to wymaga doświadczenia i poznania "niuansów" rynku- sam się teraz tego uczę. Poszukaj wątków.
    I jeszcze jedno - będziesz dobry dopuki tak na prawdę będzie to twoją pasją.

  2. #12
    Bywalec Awatar MaciekCi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    149

    Domyślnie

    Pstrykam od 3-4lat dla pasji (a mam 16 lat :P ). Niedawno brat cioteczny poprosił mnie abym zrobił mu fotki z wesela - wiadomo, brat i w dodatku jego wesele - for free. Jednak za jakiś czas jakiś koleś dzwoni, że widział moje fotki z wesela brata i koniecznie chce mnie za fotografa. Może nie dużo zarobiłem, jednak trzeba pamiętać, że ja jeszcze chodzę do szkoły 200zł dostałem za całe wesele. Potem moje "sample" ukazały się na wystawie fotograficznej u fotografa u którego wywoływał tamten koleś fotki. Najpierw sobie pomyślałem "WTF? moje zdjęcia ? bez zgody ? " Wszedłem do fotografa i się zapytalem ... a koleś mi na to

    "Niech wiszą , daj mi jeszcze swój numer telefonu bo ludzie się pytają co za fotograf robił te fotki."

    No i raz na jakiś czas jest jakiś telefon, że trzeba zrobić fotki wesela/imprezy i coś tam zawsze do kieszeni wpadnie. Niestety większość "żon" życzy sobie oczywiście obróbkę ... ciężkie to a jeszcze jestem za młody aby dyktować warunki pieniężne i biorę tzw. "co łaska" bo dla mnie to i tak przyjemność a trochę grosza wpadnie.

    Nie wiem jak to się dalej rozwinie, ale nie planuję przyszłości w ten sposób ... Oczywiście fajnie by było, jednak aby zarabiać w miarę dobre pieniądze i jakoś się utrzymać to to jest ciężki kawałek chleba...
    -| Canon 5D | Canon 7D |
    -| 24-70L | 100-400L | 135L | 50/1.4 | 15-85EF-S | M42 | 580EX |

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Metropolia Trzebinia :D
    Posty
    349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekCi
    Pstrykam od 3-4lat dla pasji (a mam 16 lat :P ). Niedawno brat cioteczny poprosił mnie abym zrobił mu fotki z wesela - wiadomo, brat i w dodatku jego wesele - for free. Jednak za jakiś czas jakiś koleś dzwoni, że widział moje fotki z wesela brata i koniecznie chce mnie za fotografa. Może nie dużo zarobiłem, jednak trzeba pamiętać, że ja jeszcze chodzę do szkoły 200zł dostałem za całe wesele. Potem moje "sample" ukazały się na wystawie fotograficznej u fotografa u którego wywoływał tamten koleś fotki. Najpierw sobie pomyślałem "WTF? moje zdjęcia ? bez zgody ? " Wszedłem do fotografa i się zapytalem ... a koleś mi na to

    "Niech wiszą , daj mi jeszcze swój numer telefonu bo ludzie się pytają co za fotograf robił te fotki."

    No i raz na jakiś czas jest jakiś telefon, że trzeba zrobić fotki wesela/imprezy i coś tam zawsze do kieszeni wpadnie. Niestety większość "żon" życzy sobie oczywiście obróbkę ... ciężkie to a jeszcze jestem za młody aby dyktować warunki pieniężne i biorę tzw. "co łaska" bo dla mnie to i tak przyjemność a trochę grosza wpadnie.

    Nie wiem jak to się dalej rozwinie, ale nie planuję przyszłości w ten sposób ... Oczywiście fajnie by było, jednak aby zarabiać w miarę dobre pieniądze i jakoś się utrzymać to to jest ciężki kawałek chleba...

    Witajcie!
    Jesli chodzi o historie związane z foceniem to przyznaje sie, że zdjęcia ja robie od 2 lat,, głównie zaczynałem od wesel... i powiem jedno, na początku jest trudno robić coś "nowego" (chodzi mi o focenie wesel),

    pamiętam ten pierwszy raz (pierwsze wesele )... ręce mi sie pociły.. denerwowałem sie czy dobrze uchwycę kadr, czy ksiądz nie wyrzyci mnie z kościoła itp.

    A jak to wyglądalo w małym miasteczku Trzebini jeśli chodzi o zapłate za zdjęcia ? no... wyglądało to tak, że za ok 200zł musiało się robić dom+koscioł+sala balowa i własnie ... Plener.

    Plener to był koszmar. Na początku miałem pustkę... jak ułożyć dłoń gdzie zapozować młodych, jak się odzywac by nie wyjsc na amatora (choć para młoda wiedziała, że fotograf (czyli ja) ma 16 lat i będzie to pierwsze jego wesele (mój tata kręci kamerą wesela od 10 lat ). Ale zostawmy ojca...

    Zdjęcia robiłem Fuji S5600 w jpg. Jak wiecie pierwsze wesele wyszło mi kiepsko,,,, ale już drugie wyszło lepiej lepiej.

    jeszcze powiem, że w tych 200zł było wliczone zdjęcia (odbidki) i album więc powiem wam że była to atrakcyjna cena.
    Nie wiem dlaczego oni chcieli aby taki amator jak ja robił mi zdjęcia. Jak by nie chchał aby taki koleś mi robił zdjęica.

    Jeslii chodzi o reklame moich zdjęć to wygląda to tak, że telefon i ogłoszenie w stylu "videofilmowanie" pomaga, ale najleprzym motorem eklamowym są ... klijenici oraz goście.... Więc trzeba się uśmiechać do gości bo oni wtedy zareklamują nas swoim przyjaciołom.

    Szczeze powiem, że więkrzośc wesel których mam to nie z gazety tylko gośc z poprzedniego wesela powiedział komuś, że istnieje taka osoba jak ja.

    Tak jak MaciekCi, jestem uczniem technikum więc każdy dodatkowy grosz się liczy

    Pozdrawiam i życze sukcesów

  4. #14
    Uzależniony Awatar Routlaw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Brwinów k. Warszawy
    Wiek
    45
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leiho
    mozesz tak jak spora grupa osób wysyłać zdejcia na serwisy typu Shutterstock itd - zaplaca Ci, uwaga... 20 centow za zdjecie - super, sciagnie ktos je 100 razy i masz cale 20 dolców
    Tyle tyko, ze takie coś, sprowadza fotografię do poziomu gleby, i w 100 % uprawnia do twierdzenia, ze "kiedyś fotografowie pracowali w ciemni, a dzisiaj ciemni zajmują się fotografia". Niestety. Najlepiej ucz się robić piękne zdjęcia, i pomysl o zarabianiu za kilka lat.
    No dobra ja właśnie dostałem czek z shutterstock.com 81$ jestem zadowolony. Będe jeszcze bardziej jak go zamienie na gotówkę. Tylko w tym miesiącu uzbierało się 21$.
    Jakoś nie widze problemu w pstryknięciu komerchy w namiocie bezcieniowym, a następnego dnia próbowaniu bycia tfurczym artystą/fotografem. W moim odczuciu komercyjność nie koliduje z artyzmem.
    14, 24, 50, 85, 135, 70-200

    BLOG

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Aż zadam pytanie.
    A ile wydałeś aby zarobić to 81 dolarów?
    (spróbuj także wliczyć w to poświęcony czas. )

    tzn nie to, że chcę Ciebie zniechęcać.... nie odbieraj tak tego...
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  6. #16
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Bez znajmości g... zarobisz.
    Wiem, bo pracuję w ogromnym, jak nie największym wydawnictwie w Polsce... i zarabiam ZERO.
    Takie kolesiostwo, że możesz być fotograficznym Michałem Aniołem (ja nim nie jestem -jakby co i g... zarobisz.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar snow
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Świdnik/Lublin
    Wiek
    40
    Posty
    1 145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ErnestPierwszy
    Wiem, bo pracuję w ogromnym, jak nie największym wydawnictwie w Polsce... i zarabiam ZERO.
    To po co tam pracujesz? zresztą jak nic nie zarabiasz to pewnie nie pracujesz bo by ci płacili za prace :wink: No chyba że charytatywnie
    40d + m42 58-500 + EF 18-75

    "osiagnales szczyt w lizaniu viteaza" - by dan7770

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Metropolia Trzebinia :D
    Posty
    349

    Domyślnie

    Trochę głupio... pracuje dostaje pęsję, nie pracuje nie dostaję

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Chlopaki dajcie spokoj ... przeciez moze pracowac w czasopismie jako spec od innych rzeczy, robi dobre zdjecia ale kolesiostwo nie pozwala mu na nich dodatkowo zarobic. Ja to tak rozumiem.
    http://www.bykom-stop.avx.pl/

    Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296

  10. #20
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    Aż zadam pytanie.
    A ile wydałeś aby zarobić to 81 dolarów?
    (spróbuj także wliczyć w to poświęcony czas. )
    No ale przecież dla większości z nas tutaj fotografia to przyjemnośc, nierzadko i pasja. Tak czy siak wydajemy pieniądze na sprzęt i poświęcamy czas. Wysyłanie zdjęc do takiego 'shutterstock' moim zdaniem motywuje do większego wysiłku przynajmniej od strony technicznej
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

Strona 2 z 254 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •