Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: #17 Wężyk spustowy do Canona 30D

  1. #21
    voo
    Guest

    Domyślnie

    Wczoraj zrobilem swoj egzemplarz wezyka

    swoja wersje wykonalem minimalnie inaczej :

    WTYCZKA:

    - wzialem 3 sztuki precyzyjnej podstawki, wygladaja tak jak u kocia na zdjeciu, metalowe koncoweczki pozbawilem otaczajacego plastiku nozykiem do tapet
    - podstawki bez plastiku penseta zalozylem na piny w korpusie aparatu
    - twardym cienkim drucikiem nalozylem pomiedzy 3 wystajace piny ciapke Poxipolu, odczekalem 15minut az calkowicie zastyglo
    - wyciagnalem calosc penseta i pokrylem reszte podstawek poxipolem zostawiajac tylko dziurki i czesci pinow odsloniete

    Poxipol ma to do siebie ze po paru minutach staje sie twardawy, ale mozna go jeszcze ksztaltowac, wiec wymodelowalem mniej wiecej ksztalt wtyczki tak aby pasowalo do gniazdka, czyli nie dalo sie wsadzic tego obroconego do gniazda

    - do pinow przylutowalem przewod a nastepnie ciasno zalepilem tasma izolacyjna i nalozylem na to opaske termokurczliwa, chwila ogrzewania nad zapalniczka i jedna strona gotowa

    "PILOT"
    wykonany semi-prowizorycznie
    wzialem dwa mikroprzyciski, kawalek laminatu, wytrawilem tak zeby mikrostyki byly obok siebie i zeby wygodnie sie wciskalo. 3 sciezki na laminacie, chwila lutowania po czym calosc zalalem poxipolem

    przepiekne moze nie jest, ale jest dosc male i dziala

    wczesniej robilem podobny pilocik do analogowca EOS 30, rozni sie tylko wtyczka. Jesli chodzi o tego typu sprawy to mozna sprawdzac metodami prob i bledow ktory pin jest od czego, przynajmniej ja tak robilem

    jeden pin to jest masa, drugi to "+" od AF a trzeci pin to "+" od migawki, roznica potencjalow pomiedzy AF i migawka bedzie znikoma wiec raczej nie ma co sie bac o jakies zwarcia , ale nie zawsze jest tak przyjemnie, wiec bez podstawowej wiedzy nie grzebcie z roznymi konektorkami

    Aha, calosc oczywiscie robilem przy wylaczonym aparacie, mimo ze bardzo lubie dzwiek migawki

    Pozdrawiam

  2. #22
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voo Zobacz posta
    Wczoraj zrobilem swoj egzemplarz wezyka

    - do pinow przylutowalem przewod a nastepnie ciasno zalepilem tasma izolacyjna i nalozylem na to opaske termokurczliwa, chwila ogrzewania nad zapalniczka i jedna strona gotowa

    Pozdrawiam
    czy trzy przewody do każdego z pinów, a moze jakieś zdjęcie byś zamieścił:smile: pilot, wtyczka z kabelkami, wczesniej było zdjęcie wtyczki z dwoma przewodami a jak zaczynam sobie wyobrażać jak to wszystko połączyć to jakoś tego nie widzę
    Ostatnio edytowane przez Diabeł ; 17-03-2007 o 10:23

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Zabralem sie do wykonania takiego wezyka z wtyczki DB-9 (od RS-232) ale piny zenskie sa za duze do pinow w body.
    Czy ktos probowal wykorzystac zlacze krawedziowe od karty CF ?

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar Kokoon
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    37

    Domyślnie

    Czy ktos sprawdzal czy pasuje mini xlr?
    http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php?id=14151

    Nie mam pojecia co do wymiarow tego zlacza bo na oczy go nie widzialem, co do standardowego xlr'a to jestem przekonany ze bedzie z duzy(ogromny) :-o.
    "Focusing less on your gear and more on what you’re shooting is a great way to develop your eye." Mark Thiessen

  5. #25

    Domyślnie

    min xlr jest za duzy odrobinke. Własnie sprawdziłem. trzeba by było piłowac plastik bo nie wejdzie w w swoje miejsce a do tego otwory na druciki sa delikatnie wieksze wiec lipa.
    A szkoda miałbym juz gotowy przewod

  6. #26
    Qurek
    Guest

    Domyślnie

    Witam Wszystkich serdecznie!
    Przeczytałem cały wątek i postanowiłem dołożyć swoje '3 grosze':
    1. Pilota wykonałem z obudowy od pilota(!) ... do alarmu samochodowego - koszt pomijalny.
    2. Długo szukałem mikrostyku, który działałby podobnie jak spust migawki. Znalazłem go w końcu w jakimś katalogu elektronicznym za kwotę ponad 30zł + przesyłka. Oczywiście kwota absolutnie nieakceptowalna. Ostatecznie kupiłem dwa mikrostyki - jeden klasyczny za grosze, a drugi znacznie większy - kosztował jakieś 2-3zł. Następnie mały został naklejony na duży i zapakowany do wspomnianej obudowy. Efekty przerosły moje oczekiwania. Przycisk działa identycznie jak spust w aparacie a wszystko kosztowało .... kilka złotych.
    3. Po wymianie sprzętu na 20D pozostało mi zmienić wtyczkę - tutaj skorzystam z porad z forum.

    Pozdrawiam, mam nadzieję, że opis komuś się przyda.

  7. #27
    Bywalec Awatar checiu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    170

    Domyślnie

    wszystko zrobione podobnie jak u reszty forumowiczów -
    1. pilot - pilot od alarmu samochodowego 3pln
    2. micro switche - 2x po 1.5 pln
    3. jeden przełącznik do zablokowania migawki w trybie "bulb" 1 pln
    4. 1,5 m kabla dwużyłowego plus ekran 3 pln
    5. wtyczka - pilnik iglak plus wtyk VGA plus koszulka termokurczliwa - 2pln

    działa bardzo dobrze tylko uważajcie żeby ekran nie był za cienki - albo dobrze usztywnijcie kabelek we wtyczce - bo ja miałem za cienki ekran i niestety raz mi się przerwał i musiałem rozebrać wtyczkę i majstrować jeszcze raz

  8. #28
    Coś już napisał Awatar stolo
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    52

    Domyślnie

    Już od dawna chciałem nabyć wężyk do mojego Canona. Problemem jak zawsze była cena (chodzi mi o wersję programowalną TC-80N3 a nie zwykły guziczek z kabelkiem RS-80N3).

    Wspólnie z zaprzyjaźnionym elektronikiem postanowiłem zrobić taki wężyk samemu - okazało się to stosunkowo nie trudne a i poniesione koszty były znikome (w porównaniu z oryginałem)

    Jeżeli ktoś miałby ochotę zrobić taki wężyk sobie sam zapraszam do mojego poradnika:

    http://www.wiadomosci24.pl/artykul/z...owy_59804.html
    40D+1xSigma+1xTamron+2xCanon+Manfrotto+inne duperele

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witajcie!

    Chciałem zaprezentować mój DIY wężyk spustowy do Canona 40D. Zrobiłem go za kilka złotych, tyle co na kabel, gniazdko, wtyczki i musiałem dokupić jeszcze wiertła o średnicy 1mm, bo łatwo pękają :/.

    Miałem już: pistolet z klejem, środek trawiący, laminat, mikroprzełączniki, kawałek blaszki, balonik, długopis i pudełko po ściereczce do czyszczenia okularów (zawsze lubiłem korzystać z rzeczy pod ręką).

    Gniazdko N3 zrobiłem analogicznie jak Kociu.

    Tak wyglądały wszystkie elementy przed złożeniem (na zdjęciu nie ma blaszki, o której później):

    1.

    Na poniższym zdjęciu zbliżenie na wtyczkę/gniazdko mały jack oraz wtyczkę N3 z podstawki precyzyjnej.

    2.

    Dalej przyciąłem i przewierciłem laminat, naniosłem ścieżki długopisem, a następnie zabezpieczyłem lakierem przed wytrawieniem. Na koniec wypłukałem i starłem lakier papierem ściernym drobnokrystalicznym.

    3.

    Wytrawiłem za pomocą środka trawiącego B327.

    4,



    Wywierciłem otwory na mikroprzełączniki (miałem je połączyć inaczej, dlatego wyszło trochę chaotycznie). Wszystko polutowałem, zalałem jeszcze zielonym lakiem zabezpieczającym miedź. Zlutowałem kawałek sprężynki z długopisu do kawałka blaszki, a całość do laminatu z przełącznikami i wtyczką.

    5.

    W takim układzie, naciskając blaszkę pomiędzy przełącznikami, najpierw włącza się ten z lewej (on włącza AF), a następnie ten z prawej, który styka wyzwolenie migawki.

    Wziąłem kolejny kawałek długopisu – ten, co się nim „włącza” pisanie – będzie to przycisk. Oczywiście wywierciłem otwory w pudełku po ściereczce, jeden pasujący do gniazdka mini jack, drugi na przycisk.

    6.

    Wziąłem to zakleiłem kawałkiem balonika, co by nie wylatało , a guma balonika też jest przyklejona do przycisku, co by nie wpadł do środka.

    7.

    Gniazdo N3 zrobiłem z kupionej wtyczki kątowej mini jack, po wyjęciu oryginalnego wkładu z wtyczki, włożyłem kabel z przylutowaną końcówką N3 i zalałem klejem z pistoletu.

    8.

    Tak to ogólnie wygląda:


    Wewnątrz dałem jeszcze wygięty w łuk kawałek blaszki, który dociska laminat.

    Wszystkie części elektroniczne – laminat, środek trawiący, kable, wtyczki, mikroprzełączniki, można nabyć w sklepie elektronicznym. Lakier trzeba nabyć u jakiejś kobiety . Jeśli macie pytania, chętnie odpowiem.

    W przyszłości planuję jeszcze zaaplikować tam przełącznik 0/1 dla trybu bulb.

    P.S. Sorry za jakość zdjęć. Robione telefonem i na szybko.

    P.S.S Aha, jeszcze coś. Słyszałem różne głosy, że Canon się wycwanił, robiąc gniazdo N3, że za dużo ludzisk robiło sobie homemade. Jednak 3 bolce osobno jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż mini jack, bo ten się zwiera podczas podłączania kabla, co skutkuje wystrzeleniem migawki podczas podłączania kabla. N3 nie robi takiego numeru, bo jest to fizycznie niemożliwe.

  10. #30
    Początki nałogu Awatar sbogdan1
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    k.Bielska - Białej
    Wiek
    57
    Posty
    359

    Domyślnie

    No fajnie tyle że z samym kabelkiem szkoda się babrać ,można kupić gotowy (oryginalny) z jednej strony wtyczka pod 40D z drugiej mini jack , koszt bodajże 15 pln

    Zapomniałem to jest co prawda link do zakończonej aukcji ale sam przewód można kupić osobno nie ma żadnego problemu wystarczy zadzwonić i podać z jaka wtyczką ma być C lub N
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 18-07-2010 o 09:00
    EOS 40D,BG-E2N, 17-40/4L , 70-200/4L , 50/1.4, 85/1.8 ,T 28-75/2.8,

    Nie kłóć się z idiotami ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •