Strona 69 z 71 PierwszyPierwszy ... 19596768697071 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #681
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    Przy fotografowaniu na zewnątrz nawet w największych mrozach nigdy nawet nie pomyślałem o specjalnym traktowaniu sprzętu.
    Jedna zasada której się trzymam to nieotwieranie torby ze 2 godziny po przyjściu do domu. Sprzęt zawsze był suchy, no bo niby dlaczego miał by być wilgotny

  2. #682

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    Po przejściu do ciepłego pomieszczenia faktycznie jak nie trzeba używać sprzętu to lepiej niech sobie odpocznie i wyrówna temperaturę. Warto wtedy też wyjąć baterię.
    Zwróćcie uwagę, że w wielu sprzętach w instrukcji jest zapis, że po zakupie wysyłkowej sprzęt powinien "odleżeć" chwilę w domu. Wiadomo, że pewno w 99% przypadków nic się nie stanie, ale nikt nie chciałby się znaleźć w tym 1%.

  3. #683

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    ja miałem przypadek ze w czasie fotografowania na mrozie pekła taśma /flex/ autofokusa .Co akurat jestem w stanie zrozumieć,

  4. #684

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    Nigdy nie miałem problemu a swego czasu nawet -30 zaliczyłem. Zasada jedna - po powrocie sprzęt leży w plecaku dość długo i powoli dochodzi do siebie.

  5. #685
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    Panowie poczytać o wykresie Moliera. Gdy materiał jest zmniejszy niż powietrze (dokładnie temperatura punktu rosy) to para wodna kondensuje się ns obiekcie. Zależy to głównie od wilgotności i temperatury.

  6. #686
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    Ja w praktyce przerobilem sytuacje nagłej zmiany temp.z 16 na -9. Wszystkie fotki skopane.

  7. #687
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    Dlaczego ?

  8. #688
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    Zdjęcia miały bardzo niska jakość. Żeby to zobrazować - zdjęcia wyglądały jak że starego telefonu. Byliśmy bardzo zdziwieni...

  9. #689
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    ja fotografowałem przy -20 (6D) i nie było problemu - znaczy był chińska podróbka wężyka spustowego o niemieckiej nazwie zamarzała po mniej więcej dwóch-trzech wyzwoleniach na szczęście miałem dwa wężyki (po ogrzaniu rozmarzał) a teraz mam oryginał. zdjęcia wyglądają dobrze czyli tak jak mają wyglądać, problem kondensacji dotyczy korpusu wnoszonego z mrozu do ciepłego pomieszczenia.

  10. #690
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Cyfrówki i mróz

    Rozumiem problemy przy zmianie z -9 na 16, ale w drugą stronę?

Strona 69 z 71 PierwszyPierwszy ... 19596768697071 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •