Strona 54 z 71 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #531

    Domyślnie -4 st.C = STOP [5d markII]

    cytat ze specyfikacji 5d mark II: „Środowisko pracy: 0 – 40°C, wilgotność nieprzekraczająca 85%”
    Fotografowałem w W-wie, na ulicy,początek stycznia, warunki: -4°C, wilgotność 93%. Aparat siadł po kilkunastu minutach pracy [widoczny objaw to brak reakcji migawki na naciśnięcie spustu – stan baterii OK!, pomiar ekspozycji działał…]
    Smutek WIELKI mnie ogarnął… i trzyma po dziś dzień

  2. #532
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    A, A
    Wiek
    47
    Posty
    127

    Domyślnie

    Ooo...Czyli nie jestem odosobnionym przypadkiem? Mała to pociecha, ale zawsze... Mam nadzieję, że sprzęt "odżył" w normalnych warunkach?

  3. #533
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    275

    Domyślnie

    Raport: 450D, 17 - 40 L, 70-200 L. Dwa najmroźniejsze dni w tym roku nad Biebrzą. W dzień około -20 (+-2,3 stopnie) w nocy -30. Po 5 godzin w terenie, zapasowe akumulatorki w kieszeni, jeden w aparacie, reszta sprzętu w Lowepro 4AW. Bywały momenty, że obiektyw lekko przymarzał do wyjętej z rękawiczki dłoni. Torba cały czas zamknięta po powrocie otwierałem ją po 2-3 godzinach. Bałem się ale nic się nie wydarzyło. Sprzęt działał znakomicie.

    Pozdrowienia, swnw.

    Suplement: Padł akumulatorek od telefonu Sony Ericsson C702 - taki survivalowy model , nie do końca padł ale szybko się rozładowuje. Też był w kieszeni tylko tak głębokiej, że trochę wystawał spod kurtki.
    Ostatnio edytowane przez swnw ; 28-01-2010 o 09:40

  4. #534
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie

    ...a ja szlajałem się przy -20 z Canonem G9 przez 2h, przed wejściem do domu wyjąłem baterię i kartę. Sprzęt next day funga bez zarzutu!

    Nadmienię, że fajnie 'zwalniał' i smużył LCD przy tak niskich temperaturach, natomiast aparat bezbłędnie trzymał czasy etc.
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

  5. #535
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Wieruszów
    Wiek
    46
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michut Zobacz posta
    [widoczny objaw to brak reakcji migawki na naciśnięcie spustu – stan baterii OK!, pomiar ekspozycji działał…]
    Mój 350D też ostatnio zrobił taki numer(jakieś -6*C),w dodatku kiedy chciałem go wyłączyć nie reagował.Musiałem wyciągnąć baterie i włożyć z powrotem.
    Skutek był taki że w ogóle nie chciał się włączyć,pomyślałem że to już koniec.
    Ale przełożyłem baterie do drugiego gniazda w gripie i wystartował.Prawdopodobnie coś z napięciem,może styki zamarzły.
    Do dzisiejszego dnia nie wiem czy to wina gripa,wcześniej gdy nie używałem nie miałem tego typu problemów.
    Pozdrawiam.
    Canon :-D

  6. #536
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    A moj stary 1Dmk2N (~300k klapniec) dzis odmowil posluszenstwa na mrozie (Err99), nie pomagala zmiana baterii itp. Juz myslalem ze bedzie pretekst, zeby leciec do sklepu ... ale w domu odzyl skubany

  7. #537
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Jak nie potrzebujesz tego Marka, a chcesz pretekstu do pójścia do sklepu to ja chętnie się nim zaopiekuje.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  8. #538
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    17

    Domyślnie

    ja też lubię się opiekować taki sprzętem :-D

  9. #539
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    A moj stary 1Dmk2N (~300k klapniec) dzis odmowil posluszenstwa na mrozie (Err99), nie pomagala zmiana baterii itp. Juz myslalem ze bedzie pretekst, zeby leciec do sklepu ... ale w domu odzyl skubany
    Nie trac nadzieji Jak raz pokazał Err99 to jest szansa że pokaże więcej albo permanentnie za jakiś czas ;-) MkIV ?
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  10. #540
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Nie trac nadzieji Jak raz pokazał Err99 to jest szansa że pokaże więcej albo permanentnie za jakiś czas ;-) MkIV ?
    Właśnie mi przyszedł do głowy pomysł, żeby wziąć muflonową N-kę i jej na stałe "napisać" Err99, to wtedy może motywacja muflona będzie większa?
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


Strona 54 z 71 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •