Strona 49 z 71 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #481
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Nie byłbym taki pewny. Temperatury całej obudowy na bank nie podniesie, ale nawet karta po fotografowaniu potrafi być ciepła. Wiadomo też, że matryca się grzeje, co w starych aparatach (nikon d70?) powodowało paskudne efekty na zdjęciach. Podejrzewam, że procesory jednak najbardziej się grzeją. Zgodzę się jednak z konkluzją, że ma to mały wpływ na kondensację oraz również nie pomoże nam ogrzać rąk ;-)
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  2. #482

    Domyślnie

    A u mnie było tak. Zestaw 5DM2 i 70-200/4 L. W ostatnią sobote godzina w lesie i wszystko ok, a w niedziele po mniej więcej 30 minutach AF padł. Na szczęście po powrocie do domu i rozgrzaniu sprzętu wszystko wróciło do normy, ale niepokój pozostal.

  3. #483
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kunijoshi Zobacz posta
    A u mnie było tak. Zestaw 5DM2 i 70-200/4 L. W ostatnią sobote godzina w lesie i wszystko ok, a w niedziele po mniej więcej 30 minutach AF padł.
    No to pięknie... Panowie czy na granicy zimno/ciepło mieliście:

    1. włączone body
    2. zapięte szkło pod body
    the silence is deafening

  4. #484

    Domyślnie

    Na granicy zimno / ciepło body byłą wyłączone, obiektyw był podczepiony. Aparat przewożony był w plecaku, samochodem, około 10 minut, wyjęty z plecaka na zewnątrz samochodu i wtedy już cały czas w ręku z włączonym body.

  5. #485
    maniak
    Guest

    Domyślnie

    Chodzi raczej o to w drugą stronę. Bo jak ciepły aparat wyciągniesz na zimnym to sie nic nie dzieje. Ale zimny jak wniesiesz do ciepłego to wtedy sie skrapla para wodna na nim.

    Ja swój miałem wyłączony i z zapiętym obiektywem w obie strony. Po powrocie odstał w torbie ponad 2godziny.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Ja mam inną teorię. USM'y przestają działać na mrozie podobno. Nie odczułem w praktyce ale już kilka osób pisało o tym.
    Ostatnio edytowane przez maniak ; 07-01-2010 o 10:55 Powód: Automerged Doublepost

  6. #486
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Bendsburg
    Posty
    1 023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak Zobacz posta
    Ja mam inną teorię. USM'y przestają działać na mrozie podobno. Nie odczułem w praktyce ale już kilka osób pisało o tym.
    Teoria nieststy nie jest zgodna z praktyką:
    C28-135 USM, Cały dzień na Kasprowym przy -20C, bez problemu
    N24-120 AF-S, Cały dzień na Pilsku, -25C, bez problemu

    www.pbase.com/arra
    4500->F717->G3->10D->D70->R1->30D->40D->D300->R1+5D2
    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

  7. #487
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra Zobacz posta
    Teoria nieststy nie jest zgodna z praktyką:
    C28-135 USM, Cały dzień na Kasprowym przy -20C, bez problemu
    N24-120 AF-S, Cały dzień na Pilsku, -25C, bez problemu
    85/1.8 ok. 2 godzin na -18
    żadnych problemów ze sprzętem

  8. #488
    Coś już napisał Awatar RedWine
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    95

    Talking

    40 D + 24-105 f/4L , na - 15 do -17 , ok 1,5 focenia ,

    potem kilka godzin dochodzenia do temp pokoj. bez wyciągania z torby ze stopniowaniem temp ( przedsionek 1,5 h i ok. 2,5 h pokoj ) aby niedopuscic do wytworzenia p. rosy ,

    już kilkanaście razy było .

    i

    zero problemów .
    ____________________________________________

    RedWine and D'SLR
    CxD + kilka szkiełek i klamot ...

    ____________________________________________

  9. #489
    maniak
    Guest

    Domyślnie

    Dopiszę żeby nie było nie domówień bo mój post był przeniesiony z innego wątku.
    Pracowałem z 7D w temperaturze -5*C, obiektyw przepinałem kilka razy, zawsze bagnetem w dół, żeby pruszący śnieg nie wpadł do aparatu. Ostawiłem aparat w torbie żeby odstał i wieczorem AF był trup :\
    Nie obwiniam za to pogody bo to raczej mało prawdopodobne.
    Choć nie wykluczone że coś było źle zalutowane na mrozie metal się kurczy i aparat szlag trafił.

    Za to znam przypadek że znajomemu przy niezachowaniu środków bezpieczeństwa (tzn stopniowe ocieplanie) zamarzła migawka i trzeba ją było wymienić bo odmówiła dalszej współpracy.
    Przy -20 robił kilka godzin zdjęcia, skoczył na chwile do domu przekopiować fotki i aparat po chwili też zgon

  10. #490
    Coś już napisał Awatar RedWine
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak Zobacz posta
    Dopiszę żeby nie było nie domówień bo mój post był przeniesiony z innego wątku.
    Pracowałem z 7D w temperaturze -5*C, obiektyw przepinałem kilka razy, zawsze bagnetem w dół, żeby pruszący śnieg nie wpadł do aparatu. Ostawiłem aparat w torbie żeby odstał i wieczorem AF był trup :\
    Nie obwiniam za to pogody bo to raczej mało prawdopodobne.
    Choć nie wykluczone że coś było źle zalutowane na mrozie metal się kurczy i aparat szlag trafił.

    Za to znam przypadek że znajomemu przy niezachowaniu środków bezpieczeństwa (tzn stopniowe ocieplanie) zamarzła migawka i trzeba ją było wymienić bo odmówiła dalszej współpracy.
    Przy -20 robił kilka godzin zdjęcia, skoczył na chwile do domu przekopiować fotki i aparat po chwili też zgon

    skoro skoczył na "chwilkę " wytworzył punkt rosy / wilgoć się skropliła, i wróccił na mróz to zamarazło , nie dziwi , szkoda sprzętu ..
    ____________________________________________

    RedWine and D'SLR
    CxD + kilka szkiełek i klamot ...

    ____________________________________________

Strona 49 z 71 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •