Strona 18 z 71 PierwszyPierwszy ... 816171819202868 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #171
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Owszem. Sam wyliczyłem jaka to ilość. Ale nie zmienia to faktu, że w niektórych przypadkach ta ilość była wystarczająca. Były tu posty na ten temat.

    Moje doświadczenie też mówi, że raczej nic się nie dzieje.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  2. #172
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Owszem. Sam wyliczyłem jaka to ilość. Ale nie zmienia to faktu, że w niektórych przypadkach ta ilość była wystarczająca. Były tu posty na ten temat.

    Moje doświadczenie też mówi, że raczej nic się nie dzieje.
    Wątek jest długi .. do czego wystarczające i jakie warunki ??

    Używałem SLRa, którego wyłączałem po każdej fotce. W 350d jest funkcja auto power off, której nazwa jest o tyle myląca, że jest to w zasadzie stand-by, czyli stan uśpienia nie wyłaczenia. IMHO jest to okoliczność sprzyjająca na mrozie, bo jakieś elementy elektroniczne powinny pracować, a więc wytwarzać jakieś niewielkie ilości ciepła - wystarczające do utrzymania dodatnich temperatur wewnątrz body. Taka moja teoryjka, którą zamierzam sprzawdzić tej zimy
    Pozdrawiam
    Marek

  3. #173
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Już nie pamiętam szczegółów i nie chce mi się grzebać w wątku. Komuś obiektyw oszronił się w środku, a komuś chyba sprzęt przestał działać. Jednak powtarzam, że moja 300d działała bez zarzutu. Bez żadnego chowania pod kurtkę, ani nawet w foliowe torebki przed wejściem do domu.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  4. #174
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Jednak powtarzam, że moja 300d działała bez zarzutu. Bez żadnego chowania pod kurtkę, ani nawet w foliowe torebki przed wejściem do domu.
    I z tym optymistycznym akcentem - poczekam na pierwsze zimowe testy mego 350d :-)
    Pozdrawiam
    Marek

  5. #175
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Owszem. Sam wyliczyłem jaka to ilość. Ale nie zmienia to faktu, że w niektórych przypadkach ta ilość była wystarczająca. Były tu posty na ten temat.
    Moje doświadczenie też mówi, że raczej nic się nie dzieje.
    Moje doswiadczenie to potwierdza.
    Mimo ze testujemy cykle 85°C<->-40°C z wymuszona wentylacja zewnetrzna i
    w trakcie takich cykli, na elektronice ponizej 0°C odklada sie szron, ktorego warstwa spokojnie dochodzi do 4..5cm, a po podniesieniu temperatury powyzej 0°C calosc stoi w kaluzy, nie udalo mi sie uszkodzic w ten sposob zadnego urzadzenia. Czasami zdazaja sie problemy z zapaleniem podswietlenia wyswietlacza - nic nieodwracalnego.

    Jedynym problemem jaki ja widze ze strony elektroniki jest, ze ponizej temperatury dedykowanej dla poszczegolnych kosci* (krytyczny jest RAM i ASIC), moga sie "rozjechac" czasy komunikacji i aparat moze sie wieszac - tym bardziej prawdopobne, im bardziej producent zblizyl sie do granic kosci. Takie zachowanie jest mocno zalezne od puli z jakiej sa dane uklady - prowadzi to do duzej niepowtazalnosci, jeden aparat bedzie sie wieszac przy -10°C, inny chodzic bez problemu przy -40°C.

    * Zastanawiajacy jest zakres temperatur podany przez kanona. 0°C jest typowe dla kosci z klasyfikacji "consumer". +40°C oznaczalo by, ze canon zachowuje margines 45°C do gornej granicy - IMHO bardzo duzo. Chociaz z dugiej strony, faktorem limitujacym moze byc mechanika, nie elektronika.

  6. #176
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RadiB
    Moje doswiadczenie to potwierdza.
    Mimo ze testujemy cykle 85°C<->-40°C z wymuszona wentylacja zewnetrzna i
    w trakcie takich cykli, na elektronice ponizej 0°C odklada sie szron, ktorego warstwa spokojnie dochodzi do 4..5cm, a po podniesieniu temperatury powyzej 0°C calosc stoi w kaluzy, nie udalo mi sie uszkodzic w ten sposob zadnego urzadzenia. Czasami zdazaja sie problemy z zapaleniem podswietlenia wyswietlacza - nic nieodwracalnego.
    I to dopiero jest optymistyczne A co za sprzęt tak testujecie?
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  7. #177
    adminkg
    Guest

    Domyślnie

    Witam.
    Ja poprostu zanim nastąpi kondensacja pary wodnej wkładam sprzęt do plastikowej torby - najlepiej "wyciskając" z niej powietrze - i czekam aż się zagrzeje. Zwykle 15-30 min wystarcza. Oczywiście torba powinna być raczej szczelna i cienka - nieizolacyjna. Sprzęt trzeba zapakować przed wniesieniem do ciepłego pomieszczenia. Ogólnie chodzi o to aby sprzęt się zagrzał bez dostępu wilgoci.
    Ten posób jeszcze mnie nie zawiódł a stosowałem go np przy fotografowaniu skoków Małysza w Zakopanym przy -18 st. C. Przy minus 20 300D odmówił współpracy ...

    Pozdrawiam

  8. #178
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    I to dopiero jest optymistyczne A co za sprzęt tak testujecie?
    Infotaiment na potrzeby automotive.

  9. #179
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RadiB
    Infotaiment na potrzeby automotive.
    Nie, no full wypas, widać że jesteś kul, trendi i dżezi. Ale chyba Twoja duma nie ucierpiałaby tak bardzo, gdyby to napisać po ludzku? Mimo, że dość dobrze znam angielski, to dobrą chwilę musiały mi trybiki pozgrzytać zanim wskoczyły na "tryb translacj bełkotliwej nowomowy"...

  10. #180
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Ale chyba Twoja duma nie ucierpiałaby tak bardzo, gdyby to napisać po ludzku?
    Nie ucierpi... Takie duze, kolorowe, w srodku deski rozdzielczej Tak jak zdjecia tyle ze sie rusza, filmy albo mapki pokazuje, czasami ze zimno sie na dworze zrobilo albo zatankowac by sie przydalo....

Strona 18 z 71 PierwszyPierwszy ... 816171819202868 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •