Strona 59 z 71 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #581
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    34

    Domyślnie

    proste rozwiazania sa najlepsze

  2. #582
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie

    Wczoraj na -10 stopniowym mrozie i silnym wietrze poczyniłem pewną obserwację odnośnie akumulatorków AA. Wziąłem starego kompakta i do niego w miarę nowe i mało używane akumulatorki Energizer 2700 - świeżo naładowane. Po pół godzinie padły. Ogrzałem je w rękawiczce, działały z 20 minut i znów padły. Powtórzyłem operację jeszcze 2x - w kółko to samo. Zauważyłem że Ukochana nie robi zdjęć, więc wziąłem jej eneloopy ładowane w listopadzie. U mnie działały już do końca, przez ponad 6 godzin, nawet po ciemku na lampie parę zdjęć zrobiłem. Eneloopy są the best!
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  3. #583
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    ponad 2h sesja przy -9stopniach - 800pstrykniec migawki, a baterie w 5D2 wciaz pokazuja full na na wskazniku baterii

  4. #584
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Pewnie się coś zacięło ;-)

  5. #585
    Bywalec Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    126

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    ponad 2h sesja przy -9stopniach - 800pstrykniec migawki, a baterie w 5D2 wciaz pokazuja full na na wskazniku baterii
    Istotniejsza jest temperatura samego aparatu. A szczególnie wrażliwych na niskie temperatury elementów, jak np. akumulatory.

    Im więcej robimy zdjęć tym bardziej rośnie nam temperatura puszki, oraz tego co się w niej (akumulator) znajduje.

    O ile 5d2 (tego nie wiem, bo nie mam - np. 50D zapisuje) zapisywał by temperaturę z czujnika aparatu podczas faktycznego zrobienia zdjęcia, zobaczylibyśmy że jest ona wyższa od tej na zewnątrz.

    Pozdrawiam

  6. #586

    Domyślnie

    w sobote filmowałem na mrozie 5d i 7d a wiadomo, włączanie wyłączanie. od 10 do 15, wchodzenie do ciepłego i znów na mróz i tak wkoło . Wymiana baterii nie nastąpiła
    pzdr
    "kto nie był buntownikiem za młodu, ten umrze świnią na starość..."

  7. #587
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S Zobacz posta
    Im więcej robimy zdjęć tym bardziej rośnie nam temperatura puszki, oraz tego co się w niej (akumulator) znajduje.
    Wzrost temperatury wnętrza aparatu jest na tyle powolny że ma on raczej marginalny wpływ na omawiany problem (chyba że wykonujesz zdjęcia z czasem ekspozycji liczonym w minutach).
    EOS + Speedlite

  8. #588
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nie czytałem wszystkich wypowiedzi ale mój sposób na mróz od lat to taki.
    Aparat, kamerę po powrocie do domu tzn. przed wejściem do ciepłego, jeszcze przed drzwiamiwkładam do szczelnego worka foliowego, ustami wyciągam z worka powietrze robiąc próżnię, zakręcam worek tak aby nadal była próżnia w środku i wnoszę do domu. w ciepłym pomieszczeniu para osadza się wtedy na worku, a nie na sprzęcie.

  9. #589
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    @Rychowski a po co ?

    Ja po prostu mam torbę/plecak i w niej nosze cały czas aparat. Więc aparat i torba zimne. Np taki singleshot zostawiam w plecaku jak był (wyjmuje kartę) zamykam i wchodzę do domu. Całość ogrzewa się powoli. Ja przynajmniej nie zauważyłem parowania no chyba że za wcześnie wyciągnę żeby CF wyjąć

  10. #590
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja też mam torbę/plecak, również wyjmuję kartę. Aparat zostawiam w torbie i w worku, a wchodząc do domu chowam do szafki.
    Robię tak od wielu lat, od kiedy dowiedziałem się o tym prostym sposobie. Może to moja nadwrażliwość na obchodzenie się ze sprzętem.
    A sposób, który stosuję nie jest ani kosztowny, ani kłopotliwy w stosowaniu.

Strona 59 z 71 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •