Strona 52 z 71 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #511
    Awatar Palmerus
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    44
    Posty
    14

    Domyślnie

    ja dziś testowałem swoje 40D na mrozie. Na świeżo naładowanym akumulatorze 300 fotek i pokazało, że bateria zaraz padnie. Temperatura -8. Aparat jak i obiektyw bez zarzutu.
    Canon 40d + Sigma 18-50 f2.8, canon 50 f1.4 + canon 580EXII
    www.fotopalmer.pl

  2. #512
    Mika
    Guest

    Domyślnie

    Dzisiaj sprawdziłem jak mój 450D daje sobie rade z mrozem (ponad -15C). Wszystko cacy był w torbie około 20min zanim go wyciągnąłem z torby. Odpaliłem i tak przed około półtorej godziny chodził bez jakichkolwiek problemów. Wyświetlacz działa bez spowolnienia, przyciski również wszystko cacy. Używałem 55-250IS i też nie wykazywał jakichkolwiek problemów. Aparat odstał 2 i pół godziny w domu zanim zabrałem się za zgrywanie zdjęć.
    PS iPhone też działa bez problemów ;p

  3. #513
    Dopiero zaczyna Awatar Kito
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Chodzież
    Wiek
    49
    Posty
    47

    Domyślnie

    wczoraj testowałem 40D i Sigmę 17-70mm F2,8-4,5 na mroziku ok. -15 .
    Co do samego aparatu nie mam żadnych zastrzeżeń.
    Obiektyw natomiast działał dobrze i łapał ostrość idealnie ( można sprawdzić zresztą tutaj http://www.canon-board.info/showthread.php?t=57925 ) lecz czułem że chodzi z oporem jakby mu olej zgęstniał ;-) Po wejściu do samochodu i próbie zoomowania czułem opór tak z 3 razy większy niż normalnie. Byłem z godzinkę więc nie za długo. Ogółem dał sprzęt radę, w przeciwieństwie do mnie bo mi paluchy zmarzły :-)
    FB - http://www.facebook.com/krzysztof.kito.wierzbicki
    C40D, C5DMKII, 6 szkiełek (w porywach do 10) i kilka lampek
    Ślubne i inne na www.fotoduet.eu

  4. #514
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    A, A
    Wiek
    47
    Posty
    127

    Domyślnie

    Pisałem w wątku o 5dmkII, ale napiszę i tu:
    Pstrykałem plener: -17*C, półtoragodzinne fotografowanie. Po powrocie z pleneru obskoczyłem jeszcze całe wesele, po czym sprzęt pozostawiłem w torbie, w temperaturze pokojowej. Na drugi dzień wyjmuję i próbuję uruchomić, a tu lipa...Aparat włączył się, działa górny lcd, mogę swobodnie zmieniać parametry ekspozycji. Naciskam spust migawki, AF łapie, po czym migawka otwiera się i...wisi, jak w trybie BULB, z tą różnicą, że po puszczeniu spustu nie zamyka się. Nie działał także główny lcd. Wyjąłem aku, włożyłem po kilkunastu sekundach ponownie i sprzęt zaczął działać bez zarzutu. Od tamtej pory pstryknąłem kilkadziesiąt fotek i nie było najmniejszego problemu. W przypadku "powtórki z rozrywki" pewnie będę słał na Żytnią :/

  5. #515
    Dopiero zaczyna Awatar sten
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Puszczykowo, Poznań
    Wiek
    48
    Posty
    27

    Domyślnie

    -12, dwie godziny, 7D, zero problemów.
    Jako jeden z nielicznych nie wykryłem usterek w siódemce...
    300V, 30D, 7D, 10-22 usm, 24-105 usm is L4, 70-200 2.8 usm is, 85 1.8 usm, dwa kity,
    580 EX II, 420 ex...cdn...

  6. #516
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    gdynia
    Wiek
    45
    Posty
    269

    Domyślnie

    To i ja się dopiszę 5dmkII, 3 godziny na -10, zero problemów, zużycie baterii podobne jak w temperaturze pokojowej.

  7. #517
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek1976 Zobacz posta
    Pisałem w wątku o 5dmkII, ale napiszę i tu:
    Pstrykałem plener: -17*C, półtoragodzinne fotografowanie. Po powrocie z pleneru obskoczyłem jeszcze całe wesele, po czym sprzęt pozostawiłem w torbie, w temperaturze pokojowej. Na drugi dzień wyjmuję i próbuję uruchomić, a tu lipa...Aparat włączył się, działa górny lcd, mogę swobodnie zmieniać parametry ekspozycji. Naciskam spust migawki, AF łapie, po czym migawka otwiera się i...wisi, jak w trybie BULB, z tą różnicą, że po puszczeniu spustu nie zamyka się. Nie działał także główny lcd. Wyjąłem aku, włożyłem po kilkunastu sekundach ponownie i sprzęt zaczął działać bez zarzutu. Od tamtej pory pstryknąłem kilkadziesiąt fotek i nie było najmniejszego problemu. W przypadku "powtórki z rozrywki" pewnie będę słał na Żytnią :/
    A bateria ile miała jeszcze pojemności?
    Jak ja mam za słabe baterie w 400D, to mi się potrafi zawiesić w trakcie robienia zdjęcia. Lustro się podniesie i klops. Może u Ciebie też tak było.

    A ja trochę z innej beczki. Z 400D na mrozie nie mam żadnych problemów. Moje szkła też ładnie działają. Mam do Was pytanie odnośnie patentów na marznące paluchy? Macie jakieś swoje sposoby na to? W moich grubych rękawicach nie czuję przycisków i mam problem z ich naciskaniem.
    Na świat spoglądam przez armatę...


  8. #518
    Dopiero zaczyna Awatar ZarJac
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    75
    Posty
    38

    Domyślnie

    Sten – proszę o sprecyzowanie:
    czy było wielu użytkowników 7D, a Ty, jako jeden z nielicznych, nie wykryłeś usterek w siódemce,
    czy też było wielu użytkowników różnych aparatów, a Ty, jako jeden z nielicznych, nie wykryłeś usterek bo byłeś z 7D.
    Pierwsze – dla użytkowników 7D bardzo złe (choć Ty możesz się cieszyć), drugie – dla ww. użytkowników bardzo dobre.
    EOS R5, RF 24-105/4L IS, RF 50/1,8 STM, EF 100-400/4,5-5,6L IS II, EF-EOS R, 580EX

  9. #519
    Dopiero zaczyna Awatar sten
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Puszczykowo, Poznań
    Wiek
    48
    Posty
    27

    Domyślnie

    Sten – proszę o sprecyzowanie:
    Trudno powiedzieć ilu użytkowników 7D jest na forum, tym bardziej trudno stwierdzić czy więcej jest zadowolonych czy tych drugich trochę mniej zadowolonych.Jak dla mnie jest to dobre body, a że głosów pozytywnych jest trochę mało na naszym forum to wyraziłem swoją opinię.Ale troszkę odbiega to od tematu wątku więc już nie wnikajmy
    300V, 30D, 7D, 10-22 usm, 24-105 usm is L4, 70-200 2.8 usm is, 85 1.8 usm, dwa kity,
    580 EX II, 420 ex...cdn...

  10. #520
    Coś już napisał Awatar RedWine
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    95

    Exclamation

    Cytat Zamieszczone przez tomek1976 Zobacz posta
    Pisałem w wątku o 5dmkII, ale napiszę i tu:
    Pstrykałem plener: -17*C, półtoragodzinne fotografowanie. Po powrocie z pleneru obskoczyłem jeszcze całe wesele, po czym sprzęt pozostawiłem w torbie, w temperaturze pokojowej. Na drugi dzień wyjmuję i próbuję uruchomić, a tu lipa...Aparat włączył się, działa górny lcd, mogę swobodnie zmieniać parametry ekspozycji. Naciskam spust migawki, AF łapie, po czym migawka otwiera się i...wisi, jak w trybie BULB, z tą różnicą, że po puszczeniu spustu nie zamyka się. Nie działał także główny lcd. Wyjąłem aku, włożyłem po kilkunastu sekundach ponownie i sprzęt zaczął działać bez zarzutu. Od tamtej pory pstryknąłem kilkadziesiąt fotek i nie było najmniejszego problemu. W przypadku "powtórki z rozrywki" pewnie będę słał na Żytnią :/

    A jaką przerwę zrobiłeś po powrocie z mrozu minus 17 ?? , według mnie komplet powienien "dochodzic do siebie co najmniej " kilka godzin , a ty poleciałeś ztym pstrykac w cieple wesele ????
    ____________________________________________

    RedWine and D'SLR
    CxD + kilka szkiełek i klamot ...

    ____________________________________________

Strona 52 z 71 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •