Strona 4 z 71 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #31
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    kavoo wyjasnil to bardzo sensownie to co przez klika lat nauczyla mnie praktyka - na podworku aparat wyjmujesz i robisz.. ot.. na mrozie zmieniasz tylko czesciej baterie

    jednak wracajac do cieplego pomieszczenia, nigdy nie nalezy wyjmowac aparatu odrazu.. juz nawet olewajac ten woreczek foliowy, aparat zawsze musi postac w zamknietej torbie przez kilka(nascie)minut... a pozniej mozna otworzyc torbe.. i niech sobie w niej jeszcze deczko polezy..

  2. #32
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Natomiast mam pewne watpliwosci co do slusznosci twojej teorii o odkrecaniu obiektywu i wentylacji wnetrza body w ten sposob. Na moj rozum taki manewr moze co najwyzej wywolac zaparowanie sensora... zamiast mu zapobiec.
    Nastepny co nie doczytal...
    Napisalem wyraznie - JESLI aparat zaparuje to wtedy go wietrzymy wyciagajac bateria i karte CF , odkrecajac obiektyw itp. A nie wietrzymy BY uniknac zaparowania.
    Chodzi mi o wietrzenie BY ODPAROWAC a nie by uniknac zaparowania.
    By uniknac zaparowania - tak jak ja wczesniej pisalem i Czacha napisal z doswiadczenia - ocieplac aparat powoli, bardzo powoli.

  3. #33
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Wrecz przeciwnie - ja doczytalem. Podejrzewam natomiast, ze to ty raczej nie "dopisales" dokladnie o co ci chodzi ;-)

    A tak juz kompletnie abstrahujac - piszesz _teraz_ ;-), ze odkrecasz obiektyw tylko wtedy, gdy sensor zaparuje. Wtedy, to znaczy.... kiedy? ;-) Skad wiesz, ze sensor zaparowal? Jest w 10D jakas diodka sygnalizujaca zaparowanie sensora? ;-) Bo ja w swoim 20D musialbym odkrecic obiektyw zeby to sprawdzic... tylko nie jestem pewien, czy odwazylbym sie na takie ryzyko ;-)

    P.S.
    Mam nadzieje, ze potraktujesz to jako zart... nie sarkazm i ironie :-)

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Vitez, polecam uważne czytanie i chwilę logicznego myślenia.
    A ty nadal gdybasz o fizyce, jakimis wzorami nawet zaczynasz sypac itp, ale nie odpowiedziales na jedno proste pytanie: czy okulary zaparowuja ci gdy wychodzisz na zimno czy gdy wracasz?

    Roznie mozna sobie rozkladac prawa fizyki, kierunki czy miejsca osiadania wody, jednak najzwyklejsza codzienna praktyka osoby noszacej okulary (ja nie nosze ale siostra nosi stad wiem) przelozona w taki sam sposob na sprzet foto wskazuje jasno - para sie pojawia przy wchodzeniu z zimnego do cieplego, stad porada by powoli oswajac sprzet z cieplym powietrzem, ale gdy jednak para sie pojawi to przewietrzyc go - szczegolnie wyciagajac baterie i nie wlaczajac - to wynika z doswiadczenia i porad innych a nie wzorow fizycznych.
    Vitez, czy tego chcesz, czy nie, to fizyka opisuje świat. Kropka. O okularach dokładnie napisałem. Było to na poziomie szkoły podstawowej.

    [ Dodano: 15-10-04, 14:19 ]
    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body
    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    na wstępie. 100% to z definicji jest 1. Więc wilgotność względna > 1 to to, o czym pisałeś..
    Uffff... nowa matma... 100% procent to sto czesci calosci. Jesli temperatura punktu rosy = 22 to 100% tez rowna sie 22 a nie 1 :-P
    Ale bzdura. 100%=1 i koniec 100/100=200/200=1. Pro cent po łacinie znaczy na sto. Sto na sto. Jeden. Wilgotność względna to stosunek ciśnienia pary wodnej do ciśnienia wrzenia pary z danej temperaturze. Czyli jest to liczba bezwymiarowa. Liczenie procentów temperatury wyrażonej w C jest bzdurą.

    Powoli, powoli. Nie szkodzi jesli matryca nie jest pod napieciem - czyli aparat wylaczony - czyli nawet drobna kondensacja (jesli wystapi) nie narobi szkod. Jesli matryca jest zalaczona (robi zdjecie) to to juz jest "elektronika pod napieciem"
    Co do tego się nie kłócę.

    No to powyzsze (nieprawdziwe) twierdzenie (wewnetrznie sprzeczne) wynika tylko z niezrozumienia tematu :-D Nigdzie nie napisalem, ze stopniowe "przyzwyczajanie" aparatu do otoczenia jest zbedne. Wrecz przeciwnie TRZEBA aparat powoli schladzac albo ogrzewac ale jak sie juz "przystosuje" do temperatury otoczenia to nic mu nie grozi.
    No to czemu nie? W pierwszej części miałem na myśli wilgotność. W szok termiczny przy różnicach temperatury tego rzędu nie wierze. Jak długo sprzęt jest wyłączony.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #35
    Dopiero zaczyna Awatar Acro
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Czernica k. Rybnika
    Wiek
    52
    Posty
    37

    Domyślnie

    Nie bedę się tu rozpisywał nad prawami fizyki, ale miałem z moim starym HP912 (w sumie mam nadal), taki problem, że jak na mrozie chciałem robić zdjęcia, to po kilku minutach na obiektywie od środka tworzył się biały nalot (prwdopodobnie szron) no i nie dało się zrobić zdjęcia.
    Wkładałem aparat na chwilę do torby i szron znikał, ale tylko na chwilę.

  6. #36
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski

    Ale bzdura. 100%=1 i koniec 100/100=200/200=1. Pro cent po łacinie znaczy na sto. Sto na sto. Jeden. Wilgotność względna to stosunek ciśnienia pary wodnej do ciśnienia wrzenia pary z danej temperaturze. Czyli jest to liczba bezwymiarowa. Liczenie procentów temperatury wyrażonej w C jest bzdurą.
    Czyli sto procent z 5 milonow zlotych = 1 !? :-D

    Janusz

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    a jedna trzecia z 3 milionów złotych to 0.33 gr??
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  8. #38
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    a jedna trzecia z 3 milionów złotych to 0.33 gr??
    W Twojej algebrze pewnie tak :-P Sam stwierdzasz, ze procent to liczba niemianowana wiec mowienie o procentach bez okreslenia CZEGO one dotycza nie ma sensu.

    Janusz

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Żeby było jasne. Słowo "z" przekłada się na znaczek mnożenia. Taka reguła. 1 x 1mln =1mln.

    [ Dodano: 15-10-04, 19:22 ]
    BTW. to jest arytmetyka.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  10. #40
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Żeby było jasne. Słowo "z" przekłada się na znaczek mnożenia. Taka reguła. 1 x 1mln =1mln.

    [ Dodano: 15-10-04, 19:22 ]
    BTW. to jest arytmetyka.
    Algebra tez - znaczek x czyli razy w roznych algebrach moze byc roznie interpretowany ale to forum o Canonie a nie o matematyce i ja klocic sie nie zamierzam i zostaje przy swoim ze 100% z 5 baniek to dalej 5 baniek a nie 1.

    EOT.

    Janusz

Strona 4 z 71 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •