Strona 19 z 71 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #181
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    A "baj de łej" dla rozluźnienia Jako kompletny laik jeśli chodzi o samochody a jednocześnie maniak gadżetów rozróżniam tylko dwie marki samochodów: te "z ekranikiem" i te bez Podobnie dla mojej żony liczy się głównie fakt posiadania oszklonego dachu (kolega ma taki w Peugeocie 307) Strach się bać co będzie, gdy przyjdzie do kupowania....

  2. #182
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    A "baj de łej" dla rozluźnienia Jako kompletny laik jeśli chodzi o samochody a jednocześnie maniak gadżetów rozróżniam tylko dwie marki samochodów: te "z ekranikiem" i te bez
    No widzisz... a ja pracuje nad tym, zeby bylo wiecej "z".

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Podobnie dla mojej żony liczy się głównie fakt posiadania oszklonego dachu (kolega ma taki w Peugeocie 307) Strach się bać co będzie, gdy przyjdzie do kupowania....
    W 307 fantastyczna jest tez przednia szyba. Pojezdzisz nim tydzien i potem powrot do kazdego innego auta jest jak przesiadka z 50/1.0 na 18-55/3.5-5.6 (zeby przy temacie zostac )

  3. #183
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    52
    Posty
    44

    Domyślnie

    Niewielkie zawilgocenie elektroniki nie jest szkodliwe. Sprawdzałem na telefonie nokia- dopiero długotrwałe moczenie w wodzie (woda w kajaku zalała plecak) spowodowało utratę funkcjonalnosci na kilka dni - najdłużej cierpiał głośniczek, bo SMSy działały zaraz po wylaniu wody z obudowy. Wychodząc na mróz aparat zasysa niewielkie ilości suchego zimnego powietrza (nie spowoduje to zaparowania). Po powrocie do ciepłego zewnetrzne powierzchnie zbieraja rosę, od wewnątrz aparat powoli ogrzewa się i wypuszcza powietrze (też nie powoduje to zaparowania wewnatrz). Pozatym jak wracam ze spaceru to robię gorącą herbatę, wyciągam aku, żeby go doładować i kartę, żeby przegrać fotki.
    Sytuacje ekstremalne mogą powstać tylko wtedy, gdy z dworu wchodzimy do pomieszczenia i chcemy odrazu focić: to się może nieudać z powodu zaparowania zewnetrznego szkła/ filtru.
    PS. elektronika i matryca działają sprawniej w niskich temperaturach, spada natomiast wydajność akumulatora.
    A jak już się nauczę robić zdjęcia to kupię sobie analoga...

  4. #184
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gapollo
    Niewielkie zawilgocenie elektroniki nie jest szkodliwe. Sprawdzałem na telefonie nokia- dopiero długotrwałe moczenie w wodzie (woda w kajaku zalała plecak) spowodowało utratę funkcjonalnosci na kilka dni
    A ja widziałem sytuację gdy telefon po krótkiej wizycie w wodzie do niczego się nie nadawał.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #185
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ...Podobnie dla mojej żony liczy się głównie fakt posiadania oszklonego dachu (kolega ma taki w Peugeocie 307) Strach się bać co będzie, gdy przyjdzie do kupowania....
    Strach się bać jak wreszcie to kupicie Znajomy zanabył to cudo i już po tygodniu użytkowania rozpadła się skrzynia biegów, następnie zaś 3 tyg. czekał na wymianę. Oczywiście dotyczy to rodzimego rynku.

  6. #186
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    ano 307 jest wyjatkowo wadliwym autem w PL wydaniu.. w czesci skandynawskiej auta masowo wrocily do serwisu w celu wymiany elektryki ktora czesto powodowala samozaplon (cos skapywalo na kable i robilo zwarcie). W pl oczywiscie nie bylo masowego wzywania do wymiany wadliwych elementow.. taka to juz nasza polityka.
    Bylo pare glosnych spraw na grupie peugeota o 307 stajacych w plomieniach czy to w garazu czy na ulicy.

    Pokrywa silnika od spodu auta jest plastikowa, utrzymuje sie na plastikowych zatrzaskach.. czestym widokiem jest jadaca 307 z czyms odstajacym od spodu.. lub tez bez pokrywy, ktora wczesniej niezaowazona sie zgubila.

    Sumujac - odradzam 307 podobnie jak cala grupa dyskusyjna peugeot ze wzgledu na wyjatkowa awaryjnosc. Odradzaja tez mechanicy, bo zbieznosci w tym aucie nie ustawisz po dluzszym czasie uzytkowania - ogolnie zawiecha jest do bani. Odradzaja tez, co smieszne sami serwisanci Puga bedac po pracy na piwku

    a panorama-szyberdach masz takze w citroenach c4 - c3 - ja takowy posiadam i jestem happy
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  7. #187
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    To ja oficjalnie przypominam o temacie watku - a prywatnie dziekuje za hinty ;-)

  8. #188
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    wracajac do tematu.. w tym sezonie dla jednej firmy ktora stale zaopatruje w reklamy (robi pokrowce na sprzet sportowy, plecaki, ochraniacze) bede robic zdjecia typu snowboard w akcji wlasnie do owych reklam. Zaprojektowalem juz ubranko na moje body z wymiennym ubrankiem na szkla wszystko z neoprenu.. niebawem zostanie przez nich to uszyte dla mnie to sie Wam pochwale wynalazkiem
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  9. #189
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gapollo
    Niewielkie zawilgocenie elektroniki nie jest szkodliwe.
    Tyle ze woda wodzie nie rowna. Woda z kondensatu jest praktycznie wolna od wszystkich dodatkow, w wodzie z aquarium, rzeki czy stawu sa ropuszczone dodatkowe substancje, zmieniajace jej wlasnosci elektryczne. Wazne jest rowniez jak szybko sprzet bedzie wysuszony (pisalem o cyklach trwajacych 20..30 minut) - podobne relacje czasowe wystepuja przy zaparowaniu zimnego aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez Gapollo
    PS. elektronika i matryca działają sprawniej w niskich temperaturach, spada natomiast wydajność akumulatora.
    O ile z matryca masz racje - im zimniej tym mniejsze szumy - to z reszta elektroniki bym sie klocil. Zachowanie przejsc w polprzewodnikach zalezy nie tylko od dotacji, ale i od temperatury tych przejsc - obnizenie temperatury zmienia zachowanie sie elektroniki - niekoniecznie na pozytywne.

  10. #190
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    40

    Domyślnie

    Powiedziałbym tak - cyfrą Casio pracowałem przy -10 do - 15 stopni, Minoltą 7Hi -10 stopni. Oba aparaty zniosły to dzielnie ( aku zdecydowanie nie - realny spadek pojemności na pewno ponad 50% ). Fotografie prawidłowe. Przyznaję teraz napedziliście mi strachu. Mam 20D i też zamierzałem ją eksploatować w podobnych warunkach. Z zimowych fotek na pewno nie zrezygnuję - ale ............... pzdr

Strona 19 z 71 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •