Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90

Wątek: BF/FF moze mi to ktos wyjasnic????

  1. #81
    Początki nałogu Awatar froolk
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    256

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba stwierdzenie Kolegi "praktycznie"

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Co do tego pentaxa to b.duzo przeglądałem różnych grup i bardzo mnie ciekawi jak konstrukcyjnie pentax rozwiązał AF skoro ludziom działa to bez najmniejszych problemów na całej masie szkieł od starych M42 zaczynając...(na tych szkłach potwierdzanie focusa działa bez problemu)

    Rozgoryczony (leciutko) świeżo-upieczony 350d user.

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Podejzewam ze podobnie jak Nikon

    Nikoniarze po ostatniej poprawce usprawniajacej szybkosc AF'a maja "dzikie jazdy" i dlugi watek wyprodukowali
    ...

  4. #84
    sumas
    Guest

    Domyślnie

    na stronie http://www.astrosurf.org/buil/autofocus/adjust.htm
    jest opisana metoda regulacji BF/FF w dslr Canona,
    niestety po francusku, lecz obrazki chyba mówią wszystko
    pozdrowienia

  5. #85
    Początki nałogu Awatar Semtex
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    52
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sumas
    na stronie http://www.astrosurf.org/buil/autofocus/adjust.htm
    jest opisana metoda regulacji BF/FF w dslr Canona,
    niestety po francusku, lecz obrazki chyba mówią wszystko
    pozdrowienia
    Taa właśnie to czytam - na szczęscie mój po wizycie w serwisie ostrzy dobrze
    5d + L plecak

  6. #86
    marcin002
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Podejzewam ze podobnie jak Nikon

    Nikoniarze po ostatniej poprawce usprawniajacej szybkosc AF'a maja "dzikie jazdy" i dlugi watek wyprodukowali
    Hihi, ciekawe podejscie. Ja bym sie bardziej martwil, ze moj aparat nie ostrzy dobrze, a nie cieszyl, ze kogos innego ma tez ten sam problem.

    Ciagle jakies dziwna chec posiadania przeciwnika zauwazam na tym forum... Jakis rodzaj wyznania wiary w Canona tu sie odbywa, czy co?

    Marcin
    Minolta 7D

  7. #87
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Jeszce raz się wymądrzę: najwyraźniej posiadacze aparatów dzielą się na dwie grupy: posiadaczy - testerów i fotografujących.Tych pierwszych żaden test nie zadowoli tym bardziej - jak czyta sie o "epidemii" BF i FF.Jakoś nie uważam się za "dziecko szczęścia" ale w żednym z moich cyfrowych Canonów (nie wyłączając D20) nie miałem problemów z ostrością...Wręcz - jestem zachwycony 20!Ostatnio fotografowałem maraton pływacki z pokładu łodzi - "cudowne" warunki do ustawiania ostrości!I jestem bardzo zadowolony!Ilość ostrych ujęć przekroczyła moje oczekiwania - a często korzystam z "dobiegaczki" i zdjęć seryjnych!Więc: może zamiast szukać "dziury w testach" lepiej skupić się na choćby dwóch faktach: crop 1.6 powoduje zmniejszenie ogniskowej uznawanej za podstawową (a jak popatrzę jakie dłuuugie rurki koledzy posiadają...ufff) - więc należałoby starannie przykładać się do "robótek z ręki".A druga sprawa: podstawowo uruchamia się AF Canona jako "one shot".Czy to najlepsze rozwiązanie pracy AF dla wszelkich (naturalnie: x 1.6!) coraz dłuższych obiektywów?Mały ruch obiektu i...po ostrości!Naprawdę - zanim zaczniesz robić testy - popatrz JAK i CO robisz...no można sobie oszczędzić nerwów.Po prostu - szukajcie rozwiązań BLIŻEJ.

  8. #88
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Ja przyznam się szczerze, że idąc podobnym tokiem myślenia nie zaprzątam sobie głowy temu podobnymi pierdołami, jak mit BB/FF i zarówno na nowym body jak i obiektywach których mam nie robiłem żadnych testów ostrości. I jakoś żyję.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #89
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirhon
    A zeby kolega wiedział, FF/BF ten temat praktycznie nie istnieje w DSLR'ach pentaxa a z moim nowym 350 (4dni) i stałką 50 1.8 odpada praktyczne focenie na dziurze <2.8 bo ostrzy diabli wiedzą gdzie...raz dobrze a raz źle. Sprawdziłem ze statywu w dobrym świetle i wiem co mówię canon dał ciała i tyle...
    Jeśli chodzi o stałkę 50 1.8 to jest normalne, bo AF ma na zębatkach i nie jest tak dokładny jak USM. Ząbek do przodu albo do tyłu i już widać różnicę na zdjęciu.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #90
    Dopiero zaczyna Awatar woyakus
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    43
    Posty
    24

    Domyślnie

    ja mam 20d z softem 1.0 oraz 70-200 mm L f.4 oraz "kitowy" 18-55 mm i mam problemy z ostroscia, wyslalem 20 do serwisu (w ramach gwrancji) ustawili mi pod jakiegos tamrona z 2.8 i przy tych moich dwoch obiektywach dalej nieostrzy, wiec czuje, ze sie wybiore do nich z cala moja walizka i beda mi robic na miejscu kalibracje...
    a mam zamiar kupic jeszcze jeden lub dwa obiektywy i co bede do nich zapier.... za kazdym razem?

    nie wiecie czy mozna taki sprzedac reklamowac i wymieniac na nowy??

    mail: woyakus@o2.pl

    dzieki!

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •