Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Jaki aparat po 200D?

  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat po 200D?

    Dłuższy czas temu kupiłem 200D wraz z EF 50mm 1.8 oraz 18-135 USM NANO (w drodze Sigma 18-35 1.8). Międzyczasie zrobilem coś na wzór domowego studia dzięki dwóm niedrogim lampom Quadralite z softoboxami i tak bawię się w portrety. Pomyślałem o zmianie puszki. FF poza zakresem za 6d mkII z 5,5 trzeba położyć. 7dmkII ewentualnie ale też ciut drogi i wydaje sie stary (2014?). Następny w kolejce to 80D ktory na "papierze" wygląda niemal identycznie jak mój 200D. 80D oprócz bardziej "profi" looku jest moim zdaniem gorzej wykonany niż 200D ale dla wzorstu jakości zdjęć przełknąłbym to . Czy zmiana na 80d poprawi jakość obrazka? Czy lepiej dopłacić do starego 7d mkII? Chciałbym tez pobawić się ze światłem zastanym, ciemniejszymi miejscami wiec zależałoby mi na użytecznym wyższym iso.
    Ostatnio edytowane przez emilnovy ; 16-01-2019 o 22:34

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    Cytat Zamieszczone przez emilnovy Zobacz posta
    Dłuższy czas temu kupiłem 200D wraz z EF 50mm 1.8 oraz 18-135 USM NANO (w drodze Sigma 18-35 1.8). Międzyczasie zrobilem coś na wzór domowego studia dzięki dwóm niedrogim lampom Quadralite z softoboxami i tak bawię się w portrety. Pomyślałem o zmianie puszki. FF poza zakresem za 6d mkII z 5,5 trzeba położyć. 7dmkII ewentualnie ale też ciut drogi i wydaje sie stary (2014?). Następny w kolejce to 80D ktory na "papierze" wygląda niemal identycznie jak mój 200D. 80D oprócz bardziej "profi" looku jest moim zdaniem gorzej wykonany niż 200D ale dla wzorstu jakości zdjęć przełknąłbym to . Czy zmiana na 80d poprawi jakość obrazka? Czy lepiej dopłacić do starego 7d mkII? Chciałbym tez pobawić się ze światłem zastanym, ciemniejszymi miejscami wiec zależałoby mi na użytecznym wyższym iso.
    Po przesiadce na 80D poprawy nie będzie, bo to starsza matryca niż w 200D
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    7d2 nie nadaje się do Twoich zastosowań. Szukaj FF.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    pff. ja właśnie kupiłem 6dc. to dopiero staroć i jakoś tak "profi" nie wygląda. chcesz być profi? musisz kupić 1dxII.

    a tak na serio, pokaż zdjęcia to ocenimy czy potrzebujesz nowego body czy raczej nową książkę do nauki.
    ebe ebe

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    ja bym poczekał na 300D
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    pokaż zdjęcia to ocenimy czy potrzebujesz nowego body czy raczej nową książkę do nauki.
    z góry dziękuję za tytuły pozycji obowiązkowych w odpowiedziach

    https://500px.com/emilpiacik

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    pff. ja właśnie kupiłem 6dc. to dopiero staroć i jakoś tak "profi" nie wygląda. chcesz być profi? musisz kupić 1dxII.

    a tak na serio, pokaż zdjęcia to ocenimy czy potrzebujesz nowego body czy raczej nową książkę do nauki.
    A tak serio to nie wiem kto to są "my" ale tu nie ma żadnej komisji od oceniania tego co komu potrzebne więc bardzo proszę o powstrzymanie się od takich rad.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    czemu nie? jeśli miałbym się przy okazji czegoś nauczyć?
    Ostatnio edytowane przez emilnovy ; 17-01-2019 o 16:42

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ja bym poczekał na 300D
    Od 300D to ja zaczynałem przygodę z Canonem
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Jaki aparat po 200D?

    zdjęcie San Andreas mi się podoba. nie wiem czy przy tego typu fotach jest naprawdę potrzeba zmiany korpusu. ja bym poszedł w stronę rozbudowy studia

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A tak serio to nie wiem kto to są "my" ale tu nie ma żadnej komisji od oceniania tego co komu potrzebne więc bardzo proszę o powstrzymanie się od takich rad.
    nie do końca się zgodzę. nie ma sensu polecanie komuś czegokolwiek bez choć szczypty wiedzy na temat stanu jego umiejętności. posłużę się analogią - nie warto polecać roweru downhillowego za 20k osobie, która do tej pory jeździła tylko po asfalcie rowerem pseudomtb za 800zł z pewnej sieciówki i ledwo pokonuje krawężniki. ja nie uważam się za żadnego guru, bo jestem tylko amatorem. nie zaglądam też do portfeli innych osób. myślę, że po prostu nie warto polecać np. zmiany korpusu na FF, gdy ktoś ma problemy z ogarnięciem totalnych podstaw (akurat w tym przypadku tak nie jest).
    ebe ebe

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •