Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Próba wejścia w Canona

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Bierz 5Ds lub 5DsR bo można je dorwać w świetnej cenie z drugiej ręki. 17-40 jak ktoś już wcześniej pisał to nie jest obiektyw warty inwestowania.

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Ja uważam że 17-40 robi robotę. Biorąc pod uwagę ile kosztuje to moim zdaniem warto.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    zamierzam kupić 17-40 czy robię coś źle? 10-18 sobie pod 6d nie podepnę.
    ebe ebe

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja uważam że 17-40 robi robotę.
    Nie żartuj! To wyłącznie kwestia wiary, że tym obiektywem można robić zdjęcia. Widziałeś jego miejsce w rankingu DxO?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    zamierzam kupić 17-40 czy robię coś źle? 10-18 sobie pod 6d nie podepnę.
    Ponieważ wpis powyższy z mojej strony jest oczywiście żartem, to tutaj dodam na poważnie że 17-40 na pełnej klatce to bardzo fajne szkło i jeżeli kogoś nie stać na nowszą produkcję 16-35IS czy 2.8, to jest to bardzo dobry wybór.

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Tak swoją drogą, widzę ceny niektórych szkieł na allegro, ale może mi podpowiecie ile tak realnie trzeba przygotować na poniższe zakupy :

    - 17-40 f 4 L
    - 24 f 1.4 L
    - 35 f 1.4 L
    - 50 f 1.2 L
    - 135 f 2 L

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    zamierzam kupić 17-40 czy robię coś źle? 10-18 sobie pod 6d nie podepnę.
    kup młodą używkę, ostrosć w centrum kadru jest bardzo przyzwoita, rogi lekko się rozchodzą (znaczy ostrość diabli biorą) widać aberrację (w podobnym stopniu jak w c10-22 na apsc ale jak wieść gminna głosi aberracje usuwa się jednym kliknieciem - ale zawsze zapominają dodać że owe klikniecie ostrości nie przywróci) mz jest nawet lepszy niż 10-22 na apsc, w niektórych zastosowaniach będzie to wada ale ogólnie zdjęcia wyglądają dobrze, brak stabilizacji - no ja jej nie potrzebuję w 16-35/4 mam wyłączoną, nowsze egzemplarze są ponoć lepsze od starszych (tak głosi miejska legenda) używek pelno, ja po dwóch czy trzech latach sprzedałem swoje 17-40 drożej niż kupiłem - czyli obiektyw ideał kilka lat używania nic nie kosztuje - i to byłoby tyle zalet 16-35/4 jest optycznie lepszy i to widać na zdjęciach i na fakturze.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Witam wszystkich. Mam taki oto dylemat. Jestem obecnie użytkownikiem Nikona, w którym to mam skompletowany całkiem porządny zestaw. Co do posiadanych puszek nie mam żadnych zastrzeżeń. Pojawia się jednak problem ze szkiełkami i z tego względu coraz częściej patrzę w kierunku Canona, w którym to chciałbym mieć coś w stylu FF + 17-40 L + 35 1.8 + 50 1.2 L + 135 f 2 L. I teraz pytanie, jakie FF w C będzie odpowiednikiem D800 w N ?

    Obecnie używany przeze mnie zestaw to d600, d800, 20 1.8, 35 1.4, 50 1.4 i 85 1.4.
    Jakoś tak się składa, że znam jedynie osoby, które porzuciły canona na rzecz nikona i są zachwycone
    W drugą stronę jakoś nie mam takich znajomych

    Zasadnicze pytanie brzmi: Czy twoje zdjęcia będą lepsze od tych obecnie wykonywanych ? oraz co poza stratą kasy w przejściu na inny system zyskasz ?
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jakoś tak się składa, że znam jedynie osoby, które porzuciły canona na rzecz nikona i są zachwycone
    W drugą stronę jakoś nie mam takich znajomych

    Zasadnicze pytanie brzmi: Czy twoje zdjęcia będą lepsze od tych obecnie wykonywanych ? oraz co poza stratą kasy w przejściu na inny system zyskasz ?
    Puszki mi odpowiadają w N w 100%. Problem jest z obiektywami, bo obecnie moim zgłownym zestawem jest duet 35 i 85 mm. Chciałbym przejść na 24, 50 i 135 mm. I ten właśnie komplet w N to tylko Arty. Elki w tym zakresie byłyby zdecydowanie bardziej poręczne. I chyba z lepszym af... czy nie ?

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Puszki mi odpowiadają w N w 100%. Problem jest z obiektywami, bo obecnie moim zgłownym zestawem jest duet 35 i 85 mm. Chciałbym przejść na 24, 50 i 135 mm. I ten właśnie komplet w N to tylko Arty. Elki w tym zakresie byłyby zdecydowanie bardziej poręczne. I chyba z lepszym af... czy nie ?
    Z powodu mało celnego AFa fazowego w lustrach przerzuciłem się na bezlustra. Jeśli wierzysz bezkrytycznie, że kolejny system (tym razem canon) z kolejnym lustrem zapewni Ci lepszy AF niż miałeś to wyłącznie Twoja osobista sprawa. A inni użytkownicy forum raczej nie będą Ciebie odwodzić od tego zamiaru. Twoje zabawki, Twoja kasa - zrób jak uważasz. Ale po raz kolejny powtórzę się, że inny system i inna puszka nie zrobi za Ciebie lepszych zdjęć niż robiłeś do tej pory.

    Dla mnie poręczność dużych puszek FF i szkieł to kwestia mocno dyskusyjna, ale jak lubisz nosić na plecach kilkanaście kilo to wyłącznie Twój wybór.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-01-2019 o 21:52
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    kup młodą używkę, ostrosć w centrum kadru jest bardzo przyzwoita, rogi lekko się rozchodzą (znaczy ostrość diabli biorą) widać aberrację (w podobnym stopniu jak w c10-22 na apsc ale jak wieść gminna głosi aberracje usuwa się jednym kliknieciem - ale zawsze zapominają dodać że owe klikniecie ostrości nie przywróci) mz jest nawet lepszy niż 10-22 na apsc, w niektórych zastosowaniach będzie to wada ale ogólnie zdjęcia wyglądają dobrze, brak stabilizacji - no ja jej nie potrzebuję w 16-35/4 mam wyłączoną, nowsze egzemplarze są ponoć lepsze od starszych (tak głosi miejska legenda) używek pelno, ja po dwóch czy trzech latach sprzedałem swoje 17-40 drożej niż kupiłem - czyli obiektyw ideał kilka lat używania nic nie kosztuje - i to byłoby tyle zalet 16-35/4 jest optycznie lepszy i to widać na zdjęciach i na fakturze.
    to było pytanie retoryczne...
    ebe ebe

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •