Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: aparat do 3000zl

  1. #1

    Domyślnie aparat do 3000zl

    Hej
    dopiero zaczynam moja przygode z fotografia. Chcialabym na poczatek nauczyc sie fotografii studyjnej i potrzebuje do tego odpowiedniego aparatu (obiektywu, ale korpusu tez nie posiadam) .
    Jaki korpus i obiektyw moglabym kupic wydajac w sumie max.3000zl ?

    z gory dziekuje za odpowiedz

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: aparat do 3000zl

    Jesli musi byc canon to uzywany 6d? Mnie osobiście format crop nigdy nie odpowiadał. Dlatego z mego prywatnego doświadczenia wybrałbym 6d. Należy przy tym pamiętać że 6d dobrze funkcjonuje z systemowymi szkłami chyba ze bedziesz polegac tylko na srodkowym punkcie ostrzenia - wtedy moga byc szkla innych firm. Wiedz że AF jest w nim po prostu sredni czyli fotografowanie czegoś w ruchu może być denerwujące z racji na odsetek nietrafionych zdjec. Dodam też że osoby które zajmują się fotografią studyjną często gęsto mówią ze do studia wystarczy crop. No ja się z tym nie zgodzę. Na koniec dodam że warto kupić używke z niskim przebiegiem. W przypadku 6d szukalbym do 25 tyś klapnięć.
    Ostatnio edytowane przez verasport ; 14-01-2019 o 10:37

  3. #3
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: aparat do 3000zl

    Portrety? 5Dc + c135mm 2.0

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: aparat do 3000zl

    Ja tylko dodam, że aby "nauczyć się fotografii studyjnej" wystarczy dowolny korpus i obiektyw. Tyle tylko, że owa "nauka fotografii studyjnej" skupia się zasadniczo nie na obsłudze aparatu i obiektywu (bo tą trzeba mieć w małym paluszku) - a raczej na umiejętności posługiwania się światłem błyskowym, mieszaniem światła błyskowego ze sztucznym, modelowaniem światła i kontrolą jego mocy. Pomijam już fakt, że podstawą będzie poznanie zasad łączenia ze sobą światła głównego z wypełniającym i odcinającym, jak również umiejętnym użyciu modyfikatorów.

    http://foto-hobby.freehost.pl/Portret/portret.htm
    http://foto-hobby.freehost.pl/Portret/oswietlenie1.htm
    http://foto-hobby.freehost.pl/Portret/oswietlenie2.htm

    Akurat wypasiona lustrzanka i super jasne szkło będzie najmniej ważnym elementem całej układanki. Ale oczywiście przeanalizuj propozycje padające w tym wątku i sama zdecyduj czy bardziej zależy Ci na zakupie aparatu fotograficznego, czy na zrobieniu przyzwoitych zdjęć w warunkach studyjnych. Bo zdjęć w studiu walniętych na wprost błyskiem z lampy studyjnej widziałem już miliony w sieci i jeśli chcesz iść w tym kierunku - to oczywiście nikt Ci tego nie zabroni, ale też nikt nie będzie chciał później oglądać tych zdjęć.

    Proponuję "przejrzeć" internet, lub kupić książki na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-01-2019 o 21:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: aparat do 3000zl

    Do studia to raczej kupa lamp i modyfikatorów, plus trochę czasu aby to wszystko ogarnąć.

    Apatat... wszystko od 800D w górę kończąc na 1Dx2.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: aparat do 3000zl

    jeśli interesuje Cię tylko studio i tylko portret, to bierz 77d + 50 1.8 stm, albo 800d + 50 1.8 stm. albo jakieś tańsze body + 18-135. ogólnie to pamiętaj o zakupie lamp, tła, modyfikatorów. jeśli nie masz zbyt dużego budżetu do zawsze możesz użyć takich zestawów światłą ciągłego - https://allegro.pl/oferta/zestaw-swi...25w-6566715067, ale to tylko półśrodek, ale na sam początek w sam raz. ale ze zdjęciami studyjnymi, gdzie raczej przymykasz obiektyw będzie to miało mało wspólnego.
    ebe ebe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •