Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    34

    Thumbs up Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    Witam po pewnym czasie.
    Przeszedłem zdrową szkołę... z Sony A7R i finalnie wróciłem do lustrzanki Canona. Na dzień dzisiejszy bezlusterkowe aparaty dla mnie osobiście przegrały pod kątem "klimatu" z lustrzankami.
    Jakiś czas temu pisałem że przechodzę z Canon 1Ds MK III i Canon 5D MK III z 85mm 1.2 L II na Sony A7R.
    Na początku miałem Sony A7R z 90mm 2.9 IS + 28mm 2.8 Sony i byłem zajarany ostrością, jakiej nigdy nie miałem w Canonie.
    Kolejno dokupowałem różne obiektywy, aż doszedlem do najwyższej możliwej półki w obiektywach na Sony i się zawiodłem...
    Miałem Batis 85mm 1.8 T* Zeiss oraz 50mm 1.4 Planar T* + Zeiss 35mm 2.8, Batis 25mm 2.0 i powiem tyle:
    - ostrość przy 95% zdjęć żyleta taka, że można się pokaleczyć już na JPG i to byłoby w zasadzie tyle z dobrych stron.
    - duzym plusem było, że na live i ekraniku od razu było widać jak wyjdzie zdjęcie.

    Co zatem spowodowało, że wróciłem do Canona?
    - mimo wszystko kompaktowy klimat zdjęć - wszystko jakby było płaskie (zbyt idealne od brzegu do brzegu), bez tej takiej Canonowksiej "magii" podczas wykonywania zdjęć portretowych szczególnie.
    - dziwny sposób na rejestrację kolorów. W ciągu dnia było super, ale im ciemniej tym problemy większe. Na bardzo wysokich iso zanik detali i przyrost szumów
    - bardzo wolny.
    Najbardziej zawiodło mnie to, że mimo mega-flagowych obiektywów brakło magii porterowej głebii, im większe iso tym obraz zaczął się coraz bardziej zlewać. Generalnie zdjęcia za dnia były "dobre ale bez wypasionej magii". Bardzo brakowało mi tego co miałem na Canonie 1Ds MK III + 85mm 1.2 L II

    Wróciłem do całkiem nieznanego dotąd dla mnie modelu Canon 5Ds R + z obiektywem który bardzo dobrze znam 85mm 1.2 L II i powiem szczerze - TAK - to był bardzo dobry krok. Magia wróciła.
    Zatem witam ponownie - być może że od czasu do czasu z racji "czucia się nawróconym Canonierem" będę wam od czasu do czasu truł swoje trzy po trzy.

    Zebrałem sporo doświadczeń na Soniaczu w porównaniu jej do Canona, jak ktoś potrzebowałby jakiejś wiedzy, służę niezwłocznie.

    Pozdro eKrowa

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    czy Jan Pawlak o tym wie?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    Taka wiedza jest bezuzyteczna. Tylko tabelki, rankingi, wykresy.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    co to jest "klimat", "magia"?
    ebe ebe

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    Cytat Zamieszczone przez ultimator Zobacz posta
    Na dzień dzisiejszy bezlusterkowe aparaty dla mnie osobiście przegrały pod kątem "klimatu" z lustrzankami. (...)
    wszystko jakby było płaskie (zbyt idealne od brzegu do brzegu), bez tej takiej Canonowksiej "magii" (...)
    brakło magii porterowej głebii (..)
    zdjęcia za dnia były "dobre ale bez wypasionej magii" (...)
    Wróciłem do całkiem nieznanego dotąd dla mnie modelu Canon (...)
    Magia wróciła.
    Tańczymy labada, labada, labada...

    "Magia" to zależy od szkła, światła i wieloplanowości kadru oraz jak wiadomo rozmycia nieostrości zależnego od konstrukcji szkła. Mniejsze formaty w ML niż FF też bywają "magiczne" i nie jest to wyłącznie moje zdanie

    BTW - proponuję z marszu przejść na wielki format. Ilość "magii" w fotach ulegnie spotęgowaniu
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-01-2019 o 23:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    BTW - proponuję z marszu przejść na wielki format. Ilość "magii" w fotach ulegnie spotęgowaniu
    o wiele tańszą i lepszą alternatywą jest kocioł panoramixa. wtedy dopiero masz magię...
    ebe ebe

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    No nie wiem czy to dobry ruch. Może mogłeś kupić a7r ale III? Albo poczekać na IV? No i przecież jeszcze ten wysyp obiektywów i prasa światowa i fajerwerki. Hm! Zamiast spojrzeć jasnym umysłem na rankingi DxO, kierowałeś się wiarą i to w magię. Oj, niedobrze, niedobrze.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    W życiu bym się nie przyznał, że porzuciłem S. I to na forum, gdzie już za samo posiadanie Canona należą się szykany a co dopiero zdrada S .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    podobno jak magia to tylko Leica
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Powrót syna marnotrawnego (z Sony A7R na Canona)

    Zaraz się dowiesz, że Sony zaczyna się od 7r3s gtx+.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •