Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Co pod APS-C

  1. #11
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Co pod APS-C

    Cytat Zamieszczone przez verasport Zobacz posta
    To że jeden ma problem z AF a drugi nie, oznacza że płacimy za błędy Canona.
    Chyba w zbyt wielu wątkach naraz piszesz, bo to tu nie w temacie... Mój egzemplarz 24-105 był słaby na cropie i ff, może Kolekcjoner miał więcej szczęścia

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Co pod APS-C

    Dla mnie 24-105/4 L to idealne szkło do spacerów. I to zarówno na cropie, jak i na ff. Polecam.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Co pod APS-C

    Mam 18-135 USM nano i nie mogę narzekać, 24-105 f/4 L zamierzałem kupić, ale niestety z moim 50D okazał się bardzo złym pomysłem,nie ostrzył, za to 70-200 f/4 L idealnie siadł.
    Może 24-105 to kwestia danego egzemplarza?
    Ostatnio edytowane przez artiedd ; 27-02-2019 o 06:37

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Co pod APS-C

    do 700D kupilbym po prostu 18-55, bo optycznie jest wyraznie lepszy od 18-135 i jak dla mnie zakres ogniskowy wystarczajacy spacerowo.

    24-105/4 bedzie duzy z 700D. moze niekoniecznie "za duzy" ale sprobuj najpierw gdzies przymierzyc i samemu ocenic, czy taki balans ci odpowiada. optycznie nie bedzie problemow, w centrum to szklo jest zupelnie niezle, na pewno lepsze niz 10-18. tylko IMHO kupowanie takiego kloca (w stosunku do 700D), wcale nie jakos wyjatkowo taniego, z malo dopasowanym do cropa zakresem ogniskowych... po co?

    jako nieco bardziej wszechstronny spacerzoom moglbym polecic 15-85 - bardzo niedoceniane szklo, o swietnej ostrosci (spokojnie porownywalnej z 24-105/4) i bardzo fajnym zakresie ogniskowych. do 700D jest ciutke duze ale nadal w granicach akceptowalnosci. a w stosunku do 18-55 jest lepszy mikrokontrast, dodatkowe 3mm w szerokim koncu (nie jest to kluczowe skoro masz 10-18, ale jakbys chcial na jeden obiektyw wyjsc, to sam 15-85 daje duza swobode) i sporo dodatkowych milimetrow w dluzszym koncu z zachowaniem zupelnie dobrej jakosci optycznej.

    IMHO albo 18-55 albo 15-85. 24-105 do malego cropowego body ma sens tylko jesli bardzo chcesz swiatlo f/4 w dluzszym koncu i jestes gotow za to swiatlo poswiecic dobra rownowage chwytu i mozliwosc korzystania z szerszych ogniskowych. sam ocen jakie to spacery by mialy byc
    www albo tez flickr

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •