Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: canon 70 200 f4 głośna praca AF

  1. #1

    Domyślnie canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Wiatm wszystkich
    Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem elki 70 200 f4, obiektyw kupiłem używany, ostrze bardzo ładnie AF jest celny tylko jak na ULTRASONIC dość głośno pracuje. Może nie tak jak stałka 50 f1.8 (ktao ma to wie o co chodzi), ciszej, ale niemniej jednak słychać. Mam 18 135 nano usm is i jest właściwia bezszelestny.
    Stąd moje pytanie: czy dla elki to normalne czy może zaczyna sie coś klopsić....
    Pozdrawiam

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Miałem i mój jakiś nadmiernie cichy nie był. Słychać było takie szuranie ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3

    Domyślnie Odp: canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Właśnie o to szuranie chodzi, to tak ma być?

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Nie mam pojęcia. Ja kupiłem używany i cały czas tak było. Podejrzewam że to normalne. Tylko tyle mogę powiedzieć .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Pewnie uszkodzenie nie AF-u, bo on jest stosunkowo trwaly, ale stabilizatora - ten moze miec problemy z mechanizmem zwalniajacym - czesty objaw. Da sie zrobic, ale trzeba wiedziec, co robic.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Pytanie dotyczyło chyba obiektywu bez IS.Posiada on jakiś inny stabilizator?

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Miałem 70-200 f/4 zarówno w wersji IS jak i bez IS. W obu AF był cichy. Za to stabilizacja w tym IS była dosyć głośna.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Miałem 70-200 f/4 zarówno w wersji IS jak i bez IS. W obu AF był cichy. Za to stabilizacja w tym IS była dosyć głośna.
    też miałem oba odczucia mam podobne, af był cichy, stabilizację było słychać ale w moim odczuciu jakaś specjalnie głośna nie była (no była głośna w porównaniu do 24-105 czy 16-35 bo tam nic nie słyszę).

  9. #9

    Domyślnie Odp: canon 70 200 f4 głośna praca AF

    Chodzi o obiektyw bez IS, i zaczyna mnie to martwić bo jednak wg. wiekszości powinien być cichy.
    Zatem dlaczego go słychać?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •