Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: canon 2000d nie działją lampy dedykowane do Canona

  1. #1
    Coś już napisał Awatar adampa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    sucha beskidzka
    Wiek
    53
    Posty
    66

    Domyślnie canon 2000d nie działją lampy dedykowane do Canona

    witam, canon 2000d nie działają lampy dedykowane do Canona przekaźniki quadralite do lamp studyjnych również (w innych aparatach działają)> nie potrafię znaleźć właściwych ustawień (chyba). Sterowanie lampą jest włączone, a menu lampy zewnętrznej jest niedostępne mimo lampy lub przekażnika nie widzi tych urządzeń. Proszę o pomoc, lub podpowiedź.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: canon 2000d nie działją lampy dedykowane do Canona

    serwis.
    ebe ebe

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: canon 2000d nie działją lampy dedykowane do Canona

    @adampa, napisz dokładnie jaka lampa, i który sterownik nie działają.
    Czy robisz w liveview czy przez celownik?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: canon 2000d nie działją lampy dedykowane do Canona

    Właśnie dokładniej spojrzałem na zdjęcia tego aparatu. Na sankach do lampy nie ma styku centralnego (na 4000d też nie), i tu widzę problem.
    W instrukcji obsługi jakie lampy błyskowe masz podane jako "wyposażenie dodatkowe"?

    Sprawdziłem, zgodne są lampy:
    "Canon Speedlites (270EX II, 430EX III-RT, 600EX II-RT, Macro-Ring-Lite MR-14EX II, Macro Twin Lite MT-26EX-RT, Speedlite Transmitter ST-E2, Speedlite Transmitter ST-E3-RT)"
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 18-01-2019 o 16:37

  5. #5
    Coś już napisał Awatar adampa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    sucha beskidzka
    Wiek
    53
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: canon 2000d nie działją lampy dedykowane do Canona

    chodzi o zdjęcia studyjne, z transmiterem quadralite nawigator, faktyczne ten model (2000d) nie ma tego punktu centralnego w gorącej stopce - ma jedynie te 4 punkty miniejsze. Może to jest problem, ustawiałem wiele aparatów do tych sterowników i nigdy nie miałem problemu.... Pytam znawców techniki, czy istnienje jakaś przejściówka żeby zadziałały i te aparaty. Znalazłem takie coś kostka synchro JJC JSC-2 czy zadziała i czy bez kabelka. Proszę o odp
    Ostatnio edytowane przez adampa ; 11-02-2019 o 14:24

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: canon 2000d nie działją lampy dedykowane do Canona

    Tak, to brak tego centralnego punktu jest problemem. Nie zadziała nic prostego, żadna przejściówka z gniazdkiem.
    Biorąc pod uwagę zdolności chińskich producentów prędzej czy później coś zadziała, coś wyposażonego w elektronikę zgodną z tymi aparatami.
    Na dziś na pewno zadziała Canon ST-E3-RT, a z nim może zadziała YN E3-RX, na którym może zadziała Quadralite Navigator.
    Drogo? Pewnie tak, ale za to aparat nie był drogi, na początek wystarczył, użytkownik zdobył doświadczenie (np. takie, że do danego celu się nie nadaje), i użytkownik bogatszy o to doświadczenie kupi nowszy, lepszy, droższy aparat

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •