Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

  1. #21

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Widzę, że tutaj się pojawił wątek na zupełnie inny temat, rozumiem to, ale jeżeli ktoś jeszcze chciał by mi pomóc w wyborze, bo poświęciłem znowu trochę czasu na takie czyste dane techniczne, porównując tę Sigmę, z Canonowskim oniektywem na który byłem już przekonany i z tego co piszą w recenzjach, raczej to właśnie Sigma świetnie się sprawdzi w moich zastosowaniach, do których będzie przeznaczony nowy sprzęt, a mianowicie: portrety, architektura, zdjęcia nocne.
    Utratą będzie trochę Zoomu jak dobrze rozumiem, bo ten Canona w niczym nie jest lepszy z tego co zrozumiałem z testów. Nie wiem czy mam rację, bo po prostu brakuje mi doświadczenia, ale jak już chcę myśleć o jakiś zdjęciach ptaków z bardzo daleka, to ten 135mm i tak może czasami trochę zabraknąć i może zamiast jednego kupił bym za jakiś czas coś po prostu w przedziale 100-200mm.
    Jakie jest wasze zdanie?

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Specem od pterodaktyli nie jestem ale 200mm to będzie bardzo krótko, nawet na cropie.
    Do portretu 50mm też może być krótkawo. A jak już to może stałka 50/1,8 którą można kupić za grosze i odcięcie tła będziesz miał lepsze niż w zoomie.
    To takie moje przemyślenia ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Seba22 Zobacz posta
    Witam, wracam tutaj jeszcze raz, na 80D jestem raczej już zdecydowany w 100%, bo im więcej myślę tym dziwniejsze pomysły przychodzą do głowy. Jednak ktoś kto użytkuje to samo body, poleca bardzo obiektyw w podobnej cenie, a jaśniejszy (kosztem gorszego Zoomu), a mianowicie - SIGMA 17-50 mm F 2.8.
    Przypomnę dla osób, które nie śledzą całego wątku, że byłem skłonny zakupić 18-135 F 3,5 - 5 NANO USM.
    Co sądzicie, bo cenowo wyjdę praktycznie na to samo, SIGMA dużo lepsza, warto stracić możliwość lepszego Zoomu, dla światła?
    Na papierze Sigma wydaje się lepszym rozwiązaniem. Stałe światło 2.8 jest dużo lepsze niż to co oferuje 18-135. Jest jednak pewne "ale" - Sigmy dosyć często mają problem z FF/BF i wtedy potrzebna jest albo kalibracja w body albo Sigma Dock. Przy czym może się zdarzyć, że nijak nie da się tak skalibrować aby zawsze trafiał. Gdybym celował w tą Sigmę to raczej kupiłbym body M50 z adapterem EF, bo dzięki innej metodzie AF nie powinno być problemu z BF/FF.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    50mm na cropie nadaje się do portretów, spokojnie. do ptaków to fajny jest ten nowy 70-300 usm is II. sigmy bym nie brał wgl. oddam światło za pewny i cichy af.
    ebe ebe

  5. #25
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: gdybyś jeszcze chwilę poświęcił na poszukanie w sieci to był wywiad z inżynierami Canona jakie były założenia przy projektowaniu systemu R. Tam po prostu co do zasady przyjęli że ma być wszystko duże, wygodne, zaadaptowane do projektowania odpowiednio wypasionych szkieł bez ograniczeń wielkościowych, bo nie tego oczekują użytkownicy po tym systemie. Chyba w Canonie jak mało w której firmie wiedzą jakie są oczekiwania użytkowników ...
    Na prezentacji oficjalnej, pan z Canon Polska na slajdach miał napisane i powiedział to też, że system R jest zaprojektowany dla amatorów. Byłem lekko zszokowany, ale może chodzi o poczatki systemu. Panowie mówią co mają mówić i co powinni mówić, wierzyć można im tak .. połowicznie. Za rok powiedzą to co będzie aktualne za rok.

    Cytat Zamieszczone przez Seba22 Zobacz posta
    Widzę, że tutaj się pojawił wątek na zupełnie inny temat, rozumiem to, ale jeżeli ktoś jeszcze chciał by mi pomóc w wyborze, bo poświęciłem znowu trochę czasu na takie czyste dane techniczne, porównując tę Sigmę, z Canonowskim oniektywem na który byłem już przekonany i z tego co piszą w recenzjach, raczej to właśnie Sigma świetnie się sprawdzi w moich zastosowaniach, do których będzie przeznaczony nowy sprzęt, a mianowicie: portrety, architektura, zdjęcia nocne.
    Utratą będzie trochę Zoomu jak dobrze rozumiem, bo ten Canona w niczym nie jest lepszy z tego co zrozumiałem z testów. Nie wiem czy mam rację, bo po prostu brakuje mi doświadczenia, ale jak już chcę myśleć o jakiś zdjęciach ptaków z bardzo daleka, to ten 135mm i tak może czasami trochę zabraknąć i może zamiast jednego kupił bym za jakiś czas coś po prostu w przedziale 100-200mm.
    Jakie jest wasze zdanie?
    Dobrze myślisz. Kup w takim razie 17-55, ale potem do ptaków coś zdecydowanie dłuższego niż 200 mm.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-01-2019 o 12:42

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na prezentacji oficjalnej, pan z Canon Polska na slajdach miał napisane i powiedział to też, że system Z jest zaprojektowany dla amatorów. Byłem lekko zszokowany, ale może chodzi o poczatki systemu. Panowie mówią co mają mówić i co powinni mówić, wierzyć można im tak .. połowicznie. Za rok powiedzą to co będzie aktualne za rok.
    To oczywiście prawda, szczególnie że sytuacja jest dynamiczna i trendy się zmieniają ale ja jednak bardziej ufam panom z Japonii niż z CP ....
    BTW: chyba chodziło o system R .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Dobra, wracam tutaj mam nadzieję, że już ostatni raz. Jak rzuciłem tutaj hasło 2.8 Sigma 17-50mm to większość z Was napisała, że w ogóle ta marka nie jest godna zaufania, dziwiłem się z czego to wynika, patrząc na fajne sample w internecie. Ale już przeglądając komentarze użytkowników, którzy mieli do dyspozycji po 3 sztuki tego obiektywu i żadna nie trafiała z AF, tak z tego powodu chyba wrócę do 18-135 Canona.
    Chyba, że macie coś jeszcze rozsądnego do polecenia, w cenie (za samo szkło) 1500 - 1600zł.
    Bo im więcej czytam, tym bardziej mam wrażenie, że wszystko ma jakieś wady i tylko do serwisu z tym trzeba chodzić :/ HELP?

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Seba22 Zobacz posta
    Bo im więcej czytam, tym bardziej mam wrażenie, że wszystko ma jakieś wady i tylko do serwisu z tym trzeba chodzić :/ HELP?
    Witamy na forach i grupach maniaków techniki
    1000 użytkowników, u których sprzęt działa poprawnie, nie będzie wypisywało w 10 różnych miejscach "słuchajcie, mam 80d, Sigmę 17-50 OS, i jest fajnie, jestem zadowolony". Ale jeśli u jednego z nich pojawią się jakiekolwiek problemy, to zada pytanie "mam 80d i Sigmę, nie ustawia ostrości tam gdzie powinna" nie na jednym forum, tylko w każdym możliwym miejscu, żeby znaleźć jak najlepszą odpowiedź dla siebie (to nic, że brzmiącą "USB dock, regulacja, jak Sigma ze sklepu, to wyślij z body do autoryzowanego serwisu Sigmy, żeby ją dostroili do Twojego aparatu").

  9. #29
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Panie bierz Pan 35mm 2.0 is

  10. #30

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Witam serdecznie, odzywam się po dłuższym czasie już po zakupie wybranego zestawu Canon + Sigma i po zrobieniu dosłownie kilku testowych zdjęć. Jeżeli kogoś interesuje jakość takiego zestawu, albo będzie miał do mnie bezpośrednio pytanie, to zapraszam na małego fanpage, gdzie chcę publikować moje dokonania Mam nadzieję, że nie będzie to uznane za reklamę, ponieważ piszę tylko czysto informacyjnie - fanpage.

    Korzystając już z okazji, że odświeżam ten wątek, mam do Was pytanie, czekamy na ładną pogodę, wtedy mam umówionych znajomych na jakieś małe portrety i chcę zobaczyć jak to wyjdzie z obecnym obiektywem, ale myśląc tak przyszłościowo, jeżeli chciałbym robić zdjęcia np. z jakiś imprez gdzie często brakuje światła (urodziny i te sprawy), albo właśnie szkolić się w portrecie, to jakie są Wasze propozycje dobrego szkła do tych celów, przypomnę, że używane na Body 80D - APS-C. Widziałem dość taniego Canona stałe 50mm f1.8 podobno daje radę, a i nie wydam fortuny w drugi obiektyw, dalej to już dość drogie Sigmy 18-35 z tego co widziałem piękny obrazek wychodzi, ale cena jak za 6 takich całek. Jakie są Wasze propozycje, bo jestem przekonany, że na jednym obiektywie u mnie się nie skończy

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •