Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: Nowy Canon - jaki?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Przede wszystkim wszystko widzisz w wizjerze elektronicznym (EVF) włącznie z korektą ekspozycji oraz rozłożeniem głębi ostrości. Praktycznie przed naciśnięciem spustu widzisz to, co będzie na zdjęciu i w "locie" możesz korygować korektę ekspozycji bez odrywania oka wizjera. [...]
    Twoja decyzja, ale warto chociaż spróbować podejść do M50, aby w przyszłości nie Żałować, że się nie spróbowało
    Hm, rzeczywiście ma sens. To o czym piszesz, że wszelkie korekty są realizowane na bieżąco już w wizjerze to duże ułatwienie. Chyba faktycznie przed odrzuceniem bezlusterkowca trzeba będzie się przejść i się takowym pobawić. Dzięki za zasianie niepewności
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Hm, rzeczywiście ma sens. To o czym piszesz, że wszelkie korekty są realizowane na bieżąco już w wizjerze to duże ułatwienie. Chyba faktycznie przed odrzuceniem bezlusterkowca trzeba będzie się przejść i się takowym pobawić. Dzięki za zasianie niepewności
    Warto spróbować Tylko pamiętaj, że później nie ma już powrotu do ciemnych tunelowych wizjerów optycznych z układem lusterek
    https://www.youtube.com/watch?v=9V2UzgXx2kw
    https://www.youtube.com/watch?v=dtwKao_nuko
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Przepraszam że się wtrącę i nie będę osobnego tematu zakładać. Chciałem zapytać jaka jest różnica w ostrzeniu (fokusie) między 80D a bezlusterkowcem M50? Chodzi mi o szybkość i o skuteczność zwłaszcza przy poruszających się postaciach np. jeśli będę fotografował grającego tenisiste. Czy sama zasada ostrzenia w M50 różni się od ostrzenia w 80D przez LV ? Pytam bo mam wlasnie 80D kupionego ponad rok temu zrobilem nim może z 2k zdjęć ale praktycznie nie używając LV. Wczoraj jak poprobowalem z LV i bez porobic te same kompozycje i porównałem je, to te ostrzone przez LV w dobrym oswietleniu nie miały lepiej ustawionej ostrosci, za to w ciemnym pomieszczeniu kiedy przez wizjer złapałem ostrość bardzo szybko przez LV nie był już w stanie ustawic ostrości.

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Dodam, bo może niezbyt jasno napisałem, że jeśli chodzi o pierwsze porównanie szybkości i skuteczności ostrzenie to mam na myśli ostrzenie w 80D przez wizjer optyczny czyli detekcją fazy w porównaniu do M50 jego jedyna metodą bo detekcji fazy bezlusterkowiec nie ma. Natomiast w drugiej części pytania chodzi o porównanie M50 z 80D ostrzącym w LV, jeśli chodzi o zasadę działania bo w tym wypadku oba jeśli sie nie mylę ostrzą na zasadzie najlepszego kontrastu.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Rozgraniczyłbym AF w detekcji fazy DSLR z czujnikami pod lustrem od AF-a w ML. W bezlustrach masz bardzo często detekcję kontrastu połączoną z detekcją fazy (w sony) oraz detekcję twarzy, która działa dużo dokładniej niż fazowy AF w DSLR. Jeśli samemu nie sprawdzisz jak to działa w realu to nie będziesz wiedział, bo zdania użytkowników w tych kwestiach są dość mocno podzielone (podobnie jak możliwości puszek różnych producentów w tej kwestii). Przykładowo wczoraj fociłem fujikiem X-T2 i mam 100% fot w punkt https://35photo.ru/photos_main/565/2826905.jpg (w DLSR ze szkłem 1.2 nie byłoby już tak różowo).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-01-2019 o 14:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    chodzi o porównanie M50 z 80D ostrzącym w LV, jeśli chodzi o zasadę działania bo w tym wypadku oba jeśli sie nie mylę ostrzą na zasadzie najlepszego kontrastu.
    Może porównaj w realu oba AF bo z teorią tak sobie wychodzi. Oba body ostrzą w technologii DPAF (80D w LV)przy zdjęciach, mają inne procki i co tam jeszcze.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może porównaj w realu oba AF bo z teorią tak sobie wychodzi. Oba body ostrzą w technologii DPAF (80D w LV)przy zdjęciach, mają inne procki i co tam jeszcze.
    No właśnie nie mam m50 i nie moge porównać dlatego spytałem na forum bo może ktos akurat miał czy ma oba i może cos więcej powiedziec. Pytam bo zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując 80D bo i dużo droższy od M50 nawet doliczając konwerter do obiektywów lustrzankowych a jak czytam forum to wnioskuję ze w niczym 80D nie jest lepszy od M50 a dodatkowo lżejszy i wlasnie niby ma jeszcze lepszy AF ?

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    bo i dużo droższy od M50 nawet doliczając konwerter do obiektywów lustrzankowych a jak czytam forum to wnioskuję ze w niczym 80D nie jest lepszy od M50 a dodatkowo lżejszy i wlasnie niby ma jeszcze lepszy AF ?
    Bardzo ładnie to podsumowałeś .
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Nie podsumowałem, bo postawiłem na końcu "?"
    Teraz i tak raczej odsprzedanie sensowne 80D nie wchodzi w rachubę, bo choc ma pewnie nie wiecej niz 2k zdjęć zrobionych a może i mniej bo nie mam jak sprawdzić to ma ok 1.5 roku wiec za dużo bym na nim stracił. Tak wiec to bardziej teoretyczne rozważanie, ale chciałbym wiedzieć na przyszłość.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Nie podsumowałem, bo postawiłem na końcu "?"
    Teraz i tak raczej odsprzedanie sensowne 80D nie wchodzi w rachubę, bo choc ma pewnie nie wiecej niz 2k zdjęć zrobionych a może i mniej bo nie mam jak sprawdzić to ma ok 1.5 roku wiec za dużo bym na nim stracił. Tak wiec to bardziej teoretyczne rozważanie, ale chciałbym wiedzieć na przyszłość.
    Dlatego warto często samemu zrobić samemu przegląd rynku i nie ulegać sloganom raklamowym sprzedawców w skelepach foto typu najlepsze zdjęcia zrobisz wyłącznie "luszczankom"

    BTW kolega właśnie kupił Irixa 15 i jak zobaczył jakie flary pod światło generuje to ma mardercze zamiary odnośnie sprzedawcy, który mu go doradził. Sprawdziłem w necie i faktycznie szkło jest praktycznie nieuźywalne pod światło.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-01-2019 o 17:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •