Hej

Potrzebuje waszej pomocy Kupilem nowe body w promocji Canona i teraz mam do wyboru:

Lampa błyskowa Canon Speedlite 430EX III RT
lub
Statyw Manfrotto MK055XPRO3 + głowica MHXPRO-BHQ2

Zagwozdka duza bo oba wybory maja swoje za i przeciw:
Statyw planowalem kupic choc nie az tak wypasiony bo na codzien nie uzywam ale chcialem poprobowac czegos nowego w fotografii (wybrany wczesniej to Genesis Gear ABT Kit).
Natomiast lampy uzywam regularnie bo robie zdjecia w klubach i na malych koncertach gdzie swiatla zazwyczaj jest zdecydowanie za malo. W zwiazku z tym mam oczywiscie lampe choc nie jest to lampa systemowa a Yongnuo YN600EX-RT II (mam tez w zapasie starszego YN) i generalnie jestem z lampy zadowolony, nie myslalem o zmianie choc kiedys uslyszalem, ze jednak systemowe lampy daja lepsze swiatlo i warto sie przesiasc, jak mam mozliwosc zaczalem sie zastanawiac.

Podsumowujac zadna z opcji ni jest strzalem w dziesiatke bo:
1. Lampe (a w zasadzie dwie) juz mam i nie jest mocne zapotrzebowanie, a raczej zmiana, dodatkowo mialem na testy ktoras ze starszych wersji Speedlite 430 i w porownaniu do mojej YN600 lepsze byly tylko wymiary
2. Statyw pewnie powyzej moich potrzeb ale jednak statyw kupic zamierzalem.

Ostateczne pytanie, czy lampa canona jest warta swej ceny? Na ile przewyzsza poprzednikow oraz czy dorownuje lub przewyzsza lampy Youngnuo.

Nie znalazlem w sieci testow powyzszej lampy ani tu na forum jakis szerszych opisow ktore by odpowiedzialy na moje pytania, jesli cos pominalem przepraszam i prosze o link.