Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    21

    Domyślnie Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Witam wszystkich! Jestem posiadaczem Canona Eos 1300D, o czym można przeczytać w tytule. Mam pytanie dotyczące JPG i RAWA. Dlaczego w obu tych rodzajów pliku nie ma kompletnie żadnej różnicy w wyglądzie po otwarciu zdjęcia? CR2 mogę normalnie otwierać, są ostre, mają kolory. Taki drugi JPG. Oczywiście rozmiarowo się różnią. To pytanie takie po prostu zadane z ciekawości bardziej. Bo mój kolega ma Canona 60D i jego pliki CR2 są już takie jakie powinny być. Ja używam PS CS3, wersji która nie czyta CR2 z mojego aparatu. Wiec przerabiam je na DNG. I wtedy dopiero różnica się pokazuje, ponieważ pliki te są nieostre, bez kolorów.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Czym otwierasz swoje RAWy? Tzn. którego programu używasz do przeglądania RAWów?
    Ostatnio edytowane przez p0m ; 30-12-2018 o 17:35
    ebe ebe

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Jeżeli otworzysz RAWy w DPP to będą wstępnie wywołane z takimi nastawami stylu jakie miałeś w body więc wyglądają jak JPG z body.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Do otwierania zdjęć używam domyślnego programu "zdjęcia" w Windowsie 10.
    A co to DPP?
    Ostatnio edytowane przez KamHer02 ; 30-12-2018 o 21:00

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Cytat Zamieszczone przez KamHer02 Zobacz posta
    Do otwierania zdjęć używam domyślnego programu "zdjęcia" w Windowsie 10.
    A co to DPP?
    Te zdjęcia w windowsie to mogą być jpg zaszyte w RAW.
    DPP to darmowa wywoływaczka Canona.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Niestety, ale Camera RAW kompatybilny z Photoshopem CS 3, na dzisiejsze czasy, to straszna padaka. Nie warto sobie tym zawracać głowy, bo RAWy z niego wywołane wyglądają koszmarnie w porównaniu ze współczesnym oprogramowaniem! Przypuszczalnie dlatego nie widać różnicy w porównaniu z JPGami z puszki. Photoshop CS3 będzie dalej przydatny, jeśli chodzi o możliwości dalszej obróbki zdjęć, kompozycję, grafikę itp. Natomiast daj sobie spokój z wywoływaniem w nim RAWów z nowoczesnych aparatów, to prehistoria!

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Cytat Zamieszczone przez KamHer02 Zobacz posta
    Do otwierania zdjęć używam domyślnego programu "zdjęcia" w Windowsie 10.
    A co to DPP?
    https://www.canon.pl/support/consume...010%20(64-bit)

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Cytat Zamieszczone przez marlo Zobacz posta
    Niestety, ale Camera RAW kompatybilny z Photoshopem CS 3, na dzisiejsze czasy, to straszna padaka. Nie warto sobie tym zawracać głowy, bo RAWy z niego wywołane wyglądają koszmarnie w porównaniu ze współczesnym oprogramowaniem! Przypuszczalnie dlatego nie widać różnicy w porównaniu z JPGami z puszki. Photoshop CS3 będzie dalej przydatny, jeśli chodzi o możliwości dalszej obróbki zdjęć, kompozycję, grafikę itp. Natomiast daj sobie spokój z wywoływaniem w nim RAWów z nowoczesnych aparatów, to prehistoria!
    Ale dlaczego? Mi się bardzo przyjemnie pracuje z PS CS3. Jedyne co muszę zrobić to przekonwertować CR2 na DNG w darmowym programie Adobe. Wiem, że ta wersja ma już parę lat, ale używam jej już od paru miesięcy i się przyzwyczaiłem. Do obróbki w Camera Raw nie mam zastrzeżeń.
    Ostatnio edytowane przez KamHer02 ; 30-12-2018 o 23:09

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Dlaczego? Zainstaluj Lightrooma i zobaczysz różnicę.
    ebe ebe

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - brak różnicy w wyglądzie pomiędzy JPG i CR2

    Dokładnie, jak przedmówca.

    Gdy wiele lat temu zamieściłem w wątku o LR porównanie różnic właśnie z Camera RAW w PS CS3, a Lightroomem chyba wtedy 4 - to omal mnie nie ekskomunikowano na forum - że jak w ogóle śmiałem robić takie porównania

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •