Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Wątek: Dylematy posiadacza 80d

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Dylematy posiadacza 80d

    Przesiadłem się z poczciwej 400d na 80d. Mnogość funkcji w nowym body nieco mnie przeraża tym bardziej że nie bardzo wiem co i jak i stawiam sobie pytanie a po jaka cholerę to coś jest? . Mam nadzieję że pomożecie poznać głębiej nowy nabytek.
    Na początek mam pytanie dotyczące migawki. Jest wybór między normalnym a cichym ustawieniem. Nurtuje mnie to ciche. Czym właściwie się różni jedno od drugiego. Mam wrażenie że na cichym migawka działa wolniej jakby była mnie wysilona. Czy może to mieć w przyszłości wpływ np na trwałość migawki? Instrukcja niewiele to wyjaśnia.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    jest po prostu ciszej i wolniej klapie
    instrukcja strona np 138 i 272

    nie martw się takimi pierdołami jak trwałość migawki w tym przypadku
    rób zdjęcia :-)

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Zawsze z tyłu głowy miałem myśl o tym że migawka kiedyś padnie. Dlatego starłem się ni pstrykać byle pstrykać tylko jak za dawnych czasów mając na szpuli 36 zdjęć myśleć co i jak ufocić a nie focić byle focić. ufocić

    Kolejna rzecz...

    Miałem to już w 400d ale praktycznie nie korzystałem, może to błąd? Chodzi mi o styl obrazu. Gadżet czy warto się tym głębiej zainteresować? Dodam że focę w Rawach a potem w Lightroomie obrabiam.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    sam to możesz sprawdzić
    zamiast pytać jak dziecko ,sam zobacz co to daje
    pobaw się , do tego służy ten aparat
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    sam to możesz sprawdzić
    zamiast pytać jak dziecko ,sam zobacz co to daje
    pobaw się , do tego służy ten aparat
    Wg mnie nie wiele to daje ale ponieważ nie wiem czy mam rację dlatego pytam czy utwierdzać się w tym przekonaniu czy jednak zmienić myślenie. W innych funkcjach którymi mnie uraczono mam te same wątpliwości.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    W innych funkcjach którymi mnie uraczono mam te same wątpliwości.
    Opanuj AF. To może być przydatne.
    Skoro obrabiasz w LR to te całe style są na nic.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Opanuj AF. To może być przydatne.
    \
    A tu pełna zgoda. Miałem ten problem poruszyć później ale sam go wywołałeś. Jestem przerażony i totalnie skołowany tym co pisze instrukcja. Opisuje to na kilku stronach mieszcząc szkła wg różnych grup. Jeśli mam być szczery to kompletnie nie rozumiem po co i na co tyle punktów ostrzenia i aż 4 rodzaje wyboru. Dotychczas 90% swoich fot robiłem na jednym centralnym punkcie AF. Mam wrażenie że w 80d to jest też najlepsza opcja tym bardziej że instrukcja to podkreśla. No ale jak już wcześniej napisałem, nie chcę się wymądrzać i w myśl starej zasady "Mądrego warto posłuchać" chętnie dowiem się jakie Wy macie doświadczenia, co wybieracie i dlaczego, czym różnią się te owe sposoby ostrzenia i przede wszystkim dlaczego podzielona szkła na różne grupy "A,b, c...." itd.
    Posiadam: stalka 50 1,8, 17-55 Sigma i tele 55-200 Canona oba ze stabi Dodatkowo też kitowy 18-55

  8. #8

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Nie czytasz dokładnie instrukcji jamto i zadajesz pytania
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    przecież pisze ze nie rozumie tego co czyta
    ten problem dotyczy sporej części naszego społeczeństwa, taki mamy czasy
    @jamto, najlepiej poszukaj kogoś z twoich okolic, kto ci to łopatologicznie wytłumaczy-możecie wspólnie pofocic i sprawdzić empirycznie o co cmon
    ewentualnie jakiś kurs jak mieszkasz w mieście
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    A tu pełna zgoda. Miałem ten problem poruszyć później ale sam go wywołałeś. Jestem przerażony i totalnie skołowany tym co pisze instrukcja. Opisuje to na kilku stronach mieszcząc szkła wg różnych grup. Jeśli mam być szczery to kompletnie nie rozumiem po co i na co tyle punktów ostrzenia i aż 4 rodzaje wyboru. Dotychczas 90% swoich fot robiłem na jednym centralnym punkcie AF. Mam wrażenie że w 80d to jest też najlepsza opcja tym bardziej że instrukcja to podkreśla. No ale jak już wcześniej napisałem, nie chcę się wymądrzać i w myśl starej zasady "Mądrego warto posłuchać" chętnie dowiem się jakie Wy macie doświadczenia, co wybieracie i dlaczego, czym różnią się te owe sposoby ostrzenia i przede wszystkim dlaczego podzielona szkła na różne grupy "A,b, c...." itd.
    Posiadam: stalka 50 1,8, 17-55 Sigma i tele 55-200 Canona oba ze stabi Dodatkowo też kitowy 18-55
    Niestety od przeczytania instrukcji się nie obejdzie, ale pełno informacji na zadane pytania jest w sieci
    https://photographylife.com/recommen...n-80d-settings
    https://www.youtube.com/watch?v=XU7ZWpabYU0
    https://www.tomsguide.com/us/canon-8...view-4732.html
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •