Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 98

Wątek: Dylematy posiadacza 80d

  1. #41
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    To jest chyba opis do trybu live mi chodzi o to co widzę "na lustrze"
    nie na lustrze a na matówce. może ruszyłeś/przesunąłeś matówkę? Pamiętam, że kiedyś trąciłem ją w moim starym 450d i miałem problem z podświetlaniem punktów na jakiś czas.
    ebe ebe

  2. #42

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    może ruszyłeś/przesunąłeś matówkę? Pamiętam, że kiedyś trąciłem ją w moim starym 450d i miałem problem z podświetlaniem punktów na jakiś czas.
    Bardzo mało pradopodobne

  3. #43

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    PS2 Pytanie od użytkowników 80d. Dziś zauważyłem że przy ustawieniu AF centralnym przy jasnym świetle nie ma żadnego komunikatu potwierdzenia ostrości poza sygnałem dźwiękowym o le jest On ustawiony i zielonym kółkiem w wizjerze. Przy ciemnym jest podświetlenie czerwone diody, w innych ustawieniach AF jest migotanie punktów z czarnej kropki na kwadrat. Tak ma być czy sobie przypadkiem przestawiłem?
    Tak ma być, mój 80D działa tak samo. Przeczytaj na stronie 72 instrukcji jest to dokładnie opisane - punkt nr 3, pierwszy i drugi "trójkącik" oraz na stronie 73 i wcześniej przywołanej 113.

  4. #44
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    238

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Potwierdzam kijowe działanie AF w 80D. Dlatego praktycznie stale używam Servo AF i zdjęć seryjnych, bo stale do-ostrza pomiędzy wyzwoleniami migawki, i jak mam w sekundowej serii jedno ostre zdjęcie na siedem, to już bym CEO Canona po nogach całował, ale przeważnie nie mam. Kolejnym syfem jest to, że ten aparat katastrofalnie źle ostrzy zarówno na obszary o niskim kontraście, jak i o wysokim kontraście. Ciężko jest nastawić ostrość zarówno na sierść zwierzęcia, jak i na oko, bo odblask światła w tym oku potrafi totalnie ogłupić AF. Nie żartuję! Próbowałem robić testowe zdjęcia barierki balkonu 50 m za moim oknem. Przy zachmurzeniu i rozproszonym świetle wychodziło git, a przy ostrym świetle, gdy odblask szedł od krawędzi poręczy- za cholerę ostrość nie chciała się na nią nastawić. Pod tym względem 80D przegrywa z 550D, który również posiadam.

    Następnym syfem są gigantyczne wstrząsy od lustra, które nawet przy 1/400 s (używam Tamrona 100-400) potrafią poruszyć zdjęcie, i to robione aparatem zamocowanym na statywie Manfrotto 190XPRO3! Paranoja, ale praktycznie robienie zdjęć ze statywu tym aparatem i teleobiektywem wymaga włączenia Live View i- najlepiej- radiowego wyzwalania migawki, bez względu na czas ekspozycji. Inaczej jest taki totolotek, że hej!
    "kijowe działania AF", "katastrofalnie źle ostrzy", "gigantyczne wstrząsy", "syf" - poczułem się jakby nadchodziło tsunami co najmniej...
    70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHG

  5. #45

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Tak ma być, .
    No i wszystko jasne aż już miałem przywracać ustawienia fabryczne...
    PS na 72 jest o poziomicy elektronicznej chyba pomyliłeś nr strony, chyba że ja mam inną instrukcję....

    Redukcja zakłóceń (instrukcja str 170 Jest sens wtłaczać to / interesować się tym czy kolejny wodotrysk?
    Ostatnio edytowane przez jamto ; 02-01-2019 o 12:29

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 385

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez kawo Zobacz posta
    "kijowe działania AF", "katastrofalnie źle ostrzy", "gigantyczne wstrząsy", "syf" - poczułem się jakby nadchodziło tsunami co najmniej...
    Jakbyś zobaczył na 10.000 naświetlonych klatek tylko ok. 100 ostrych, to jak byś to nazwał?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #47
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jakbyś zobaczył na 10.000 naświetlonych klatek tylko ok. 100 ostrych, to jak byś to nazwał?
    To bym oddał aparat do serwisu a nie wypisywał bajki że body tak ma .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #48

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    No i wszystko jasne aż już miałem przywracać ustawienia fabryczne...
    PS na 72 jest o poziomicy elektronicznej chyba pomyliłeś nr strony, chyba że ja mam inną instrukcję....
    Są co najmniej 3 instrukcje do C80D:
    1) Instrukcja obsługi, wersja 2.0 - 526 stron
    2) Podstawowa instrukcja obsługi, wersja 2.0 - 308 stron
    3) Instrukcja obsługi funkcji Wi-Fi, wersja 1.0 - 174 strony

    Ja odwołuję się do tej z pozycji nr 2, zdaje się, że ta jest dołączana do aparatu w papierze. Ty z kolei piszesz o tej z pozycji nr 1. W instrukcji z pozycji nr 1 ta kwestia jest opisana m.in. na stronach: 78, 79, 119, 424 (tu masz opisane jak to zmienić w C.Fn'ach jeśli chcesz by aparat działał inaczej niż opisałeś), 484.

    Tak więc nic nie pomyliłem Faktycznie masz inną instrukcję.
    Ostatnio edytowane przez fristajlor ; 02-01-2019 o 23:31

  9. #49

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Ciekawa funkcja w 80 d - jest to timer funkcji BULB

    na pewno nie podświetla punktów jak w 400d
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  10. #50

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Są co najmniej 3 instrukcje do C80D:
    1) Instrukcja obsługi, wersja 2.0 - 526 stron
    2) Podstawowa instrukcja obsługi, wersja 2.0 - 308 stron
    3) Instrukcja obsługi funkcji Wi-Fi, wersja 1.0 - 174 strony

    Ja odwołuję się do tej z pozycji nr 2, zdaje się, że ta jest dołączana do aparatu w papierze. Ty z kolei piszesz o tej z pozycji nr 1. W instrukcji z pozycji nr 1 ta kwestia jest opisana m.in. na stronach: 78, 79, 119, 424 (tu masz opisane jak to zmienić w C.Fn'ach jeśli chcesz by aparat działał inaczej niż opisałeś), 484.

    Tak więc nic nie pomyliłem Faktycznie masz inną instrukcję.
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź zerknę później bo teraz nie mam jak Wracam do pytania o Redukcja zakłóceń (instrukcja str 170

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •