Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Lustro, a backpackingowe wakacje

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Lustro, a backpackingowe wakacje

    Cześć, chciałbym z Wami przedyskutować jakie macie podejście do zabierania lustrzanki na backpackingowe wakacje. Generalnie nie fociłem lustrzanką od jakiś kilku lat poza paroma razy na wakacjach, a ostatnio już w ogóle tylko GoPro 4 Black i iPhone 7. Teraz w lutym jadę do Tajlandii i zacząłem się rozglądać za kompaktem, ale mam dość sporo "starego" sprzętu i zastanawiam się czy go ewentualnie nie zabrać. Najbardziej przeraża mnie wizja dodatkowych kg... chciałbym porobić jakieś fajne fotki, wieczorne, widoczki itp. Mam od zaje... sprzętu typu filtry polaryzacyjne Marumi itp. Teraz ważyłem 5D marka II + 16-35mm F/4L IS USM to wyszło 1.55kg... no i sam nie wiem, chętnie dowiem się, jakie jest Wasze podejście.

    Sprzęt który mam do lustra i się starzeje: Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 50D, Canon EF 16-35mm F/4.0L IS USM, Canon EF 17-40mm F/4.0L USM, Canon EF 28mm F/1.8, Canon EF 50mm F/1.4, Canon EF 50mm F/1.8 II, Canon EF 85mm F/1.8 USM, Canon EF 70-200mm F/4.0L USM, Canon EF 100-400mm F/4.5-5.6L IS USM, Sigma 70mm F/2.8 EX DG Macro.

    Samo zabranie 5DmII + 16-35mm + 28mm to lekką ręką z bateriami ze 2kg, a noszenie tego jest jednak uciążliwe w porównaniu do jakiegoś kompaktu, ale z drugiej strony jak już jest sprzęt, który raczej przewyższa jakieś kompakty dzisiejsze chociażby ze względu na FF, to no sam nie wiem.

    Problemy pierwszego świata

    Zastanawiam się też czy ew tego nie sprzedać, bo chyba już sprzęt nie zyskuje na wartości jak kiedyś, szczególnie, że Canon wydał nowe mocowanie z tego co słyszałem...
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 22-12-2018 o 03:18

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Masz fajny zestaw sprzętu na różne okoliczności fotograficzne. Obrazek z 5DII z 16-35/4L jest zacny. Nie jest łatwo go zastąpić byle czym.
    No ale zestaw M50 + M11-22 + M22/2 + M55-200 waży 430+220+105+260 = 1015g. I zrobi dobrą robotę w wielu sytuacjach. Obrazek też przyjemny.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Marfot dobrze prawi! Pytanie podstawowe, to co robisz dalej ze zdjęciami? Jak je sprzedajesz, to jakość obrazu z 5DII z 16-35/4L jest nie do pobicia przez kompakt. Jak wystarczy Ci to co/jak widać na ekranie monitora, to możesz pomyśleć np. o którejś generacji Sony RX100 (w zależności ile chce na niego wydać kasy).

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Też miałem dylematy. Co wyjazd to wprowadzałem jakieś poprawki, i w końcu ostatnio jeżdżę z 24-105. O bezlusterkowcu będę myślał dopiero w czasach gdy baterie będą pozwalały na nieco więcej.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Myślę że opcja którejś eMki jest najlepsza. Choćby pchnąć do ludzi to truchło 50D i zamienić na zestaw mobilny. Pofocisz i stwierdzisz czy Ci to odpowiada. Ja nie widzę innej alternatywy jak ma być dobry obrazek i lekko. Jak się okaże że to nadal za dużo to zostaje tylko smartfon .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 50D, Canon EF 16-35mm F/4.0L IS USM, Canon EF 17-40mm F/4.0L USM, Canon EF 28mm F/1.8, Canon EF 50mm F/1.4, Canon EF 50mm F/1.8 II, Canon EF 85mm F/1.8 USM, Canon EF 70-200mm F/4.0L USM, Canon EF 100-400mm F/4.5-5.6L IS USM, Sigma 70mm F/2.8 EX DG Macro.
    sprzedaj 50d, 17-40,70-200, 28, obie 50, 85 i sigme
    i masz fajny zestaw na wyjazd
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Po pierwsze dzięki za normalne odpowiedzi, raczej spodziewałem się, że większość będzie głupia (moje pytanie w sumie też jest), a same normalne, co mnie niezmiernie cieszy

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Marfot dobrze prawi! Pytanie podstawowe, to co robisz dalej ze zdjęciami? Jak je sprzedajesz, to jakość obrazu z 5DII z 16-35/4L jest nie do pobicia przez kompakt. Jak wystarczy Ci to co/jak widać na ekranie monitora, to możesz pomyśleć np. o którejś generacji Sony RX100 (w zależności ile chce na niego wydać kasy).
    Sprzedawałem na stockach, ale takie zdjęcia się praktycznie nie sprzedają, poza tym od paru lat zajmuje się innym biznesem więc foto już tylko hobbystycznie. Ostatnio wyciągnąłem 5DmII i z 50/1.4 cyknąłem parę zdjęć to mnie zachęciło aby ew zabrać do Tajlandii na wakacje, bo Grecja to tylko nosiłem, a Tajlandia jest na tyle egzotyczna, że pewnie dużo fajnych kadrów będzie .

    Wstępnie planowałem zabrać 5DmII + 16-35/F4 L (jako ostatni kupiłem ten obiektyw, parę lat temu) + 50/1.4 bo stałka do nocnego focenia na mieście, rozważam jeszcze ten 28/1.8 ale chyba bardziej aberuje itp na najniższej przysłonie.

    ostatnio mam ochotę coś pofocić właśnie jakieś wąskie ujęcia albo widoczki z polaryzacyjnym, oraz nagrania jakieś żeby zmontować filmik z 2-3s ujęciami i 5DmII będzie chyba spoko do tego

    mam 36+18+8GB karty, więc chyba nie muszę nic dokupić, a góra 36GB pod ewentualnie te video dodatkowe, na szczęście już wyrosłem z trybu seryjnego i setek zdjęć, raczej staram się kasować codziennie na wakacjach

    Cytat Zamieszczone przez rooooobi Zobacz posta
    Też miałem dylematy. Co wyjazd to wprowadzałem jakieś poprawki, i w końcu ostatnio jeżdżę z 24-105. O bezlusterkowcu będę myślał dopiero w czasach gdy baterie będą pozwalały na nieco więcej.
    No ja ostatnimi czasy brałem tylko GoPro i iPhone, bo leci tam wstępna obróbka, która daje fantastyczne rezultaty jak na pamiątki

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że opcja którejś eMki jest najlepsza. Choćby pchnąć do ludzi to truchło 50D i zamienić na zestaw mobilny. Pofocisz i stwierdzisz czy Ci to odpowiada. Ja nie widzę innej alternatywy jak ma być dobry obrazek i lekko. Jak się okaże że to nadal za dużo to zostaje tylko smartfon .
    o co chodzi z tą M-ką? od paru lat (~5) nie jestem w temacie foto więc nie ogarniam bezlusterkowców itp

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    sprzedaj 50d, 17-40,70-200, 28, obie 50, 85 i sigme
    i masz fajny zestaw na wyjazd
    50D chyba muszę sprzedać, kiedyż zostawiłem na timelapse ale i tak nie robie -- teraz mam gimbala osmo mobile 2 i komórką można fajne timelapse lub gopro 4 black też kiedyś zrobiłem więc z lustrem szkoda tracić życie w dzisiejszych czasach
    17-40 rzeczywiście bo mi się pokrywa z tą Lka z IS 16-35
    70-200 jakiś taki zielonkawy obraz daje

    akurat stałki lubię 28 fajna i 50/1.4, a tą 50/1.8 to chyba muszę opchnąć też, z kolei 85/1.8 jest super i ją zostawię na bank, sigma też chyba do opchnięcia bo kiedyś pod stocki kupiłem

    100-400 jest bajka, ale wyjść z tym obiektywem to trzeba trenować na siłce bo raz że noszenie, a dwa trzymanie do zdjęć to ręka/szyja bolą


    PS. jak sprzedajecie sprzęt? szczerze nie sprzedałem przynajmniej części bo nie chce mi się bawić w Allegro etc... trochę mnie to zniechęca, że potem trafie na jakiegoś kombinatora i będę tylko tracić czas i nerwy... no i jak mam sprzedać 50D za ~400zł patrząc na Allegro to chyba wolę go brać gdzie popadnie, najwyżej ukradną albo się zniszczy

    BTW: czy należy się pozbywać EOSów? słyszałem, że jest nowe mocowanie...
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 23-12-2018 o 01:36

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Z eM chodzi o to że to jest seria bezluster Canona aps-c z bardzo przyzwoitym obrazkiem. Poczytaj, poszukaj na ich temat. Jest sporo opisów w sieci. Nie ma fajerwerków ale to przyzwoity sprzęt za teraz przyzwoite pieniądze.
    Jak dokupisz adapter to masz pełną kompatybilność z dotychczasową szklarnią Canona.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z eM chodzi o to że to jest seria bezluster Canona aps-c z bardzo przyzwoitym obrazkiem. Poczytaj, poszukaj na ich temat. Jest sporo opisów w sieci. Nie ma fajerwerków ale to przyzwoity sprzęt za teraz przyzwoite pieniądze.
    Jak dokupisz adapter to masz pełną kompatybilność z dotychczasową szklarnią Canona.
    hmm ciekawe, a przez adapter działa jak natywny? nie ma jakiś opóźnień, gorszego łapania ostrości itp?

    dziwne, że te bezlusterkowce są EOS, a muszą mieć adapter hmmm
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 23-12-2018 o 01:39

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Lustro, a backpackingowe wakacje

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    hmm ciekawe, a przez adapter działa jak natywny? nie ma jakiś opóźnień, gorszego łapania ostrości itp?
    Dokładnie tak, moje eLe śmigają bez problemu .
    Polecam się zapoznać z tematem bo to może być dla Cebie bardzo dobre rozwiązanie....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-12-2018 o 02:27
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •