Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

    Jakiś czas temu spotkała mnie bardzo nieprzyjemna sytuacja, kiedy nagle kilka moich plików z kamery potrzebnych mi do montażu przestało działać. Co dziwniejsze, podczas tego zdarzenia siedziałem cały czas przy komputerze, skończyłem render jednego filmu, chciałem zacząć kolejny a tutaj niespodzianka – program zgłasza błąd pliku. Odszukałem go na dysku i faktycznie nie działa, widzę czarny ekran. Zupełnie tak jakby pliki się zepsuły. No i różne perypetie z tym miałem.
    I dzisiaj, miesiąc później POWTÓRZYŁA się dokładnie ta sama sytuacja! Otwieram starszy projekt i na dzień dobry wyskakuje mi błąd z brakującym plikiem. Wszystko było okej, więc zastanawiam się o co może chodzić, odszukuje go na dysku i faktycznie znowu “czarny ekran” w nagranym klipie z kamery i nie działa. No i siedzę teraz przerażony.
    Co się dzieje z moim komputerem? Wykorzystuje go wyłącznie do pracy, więc mogę stwierdzić, że coś z nim jest nie tak dopiero wtedy jak właśnie zasiadam do pracy i orientuje się że potrzebnego mi pliku nie ma.
    Czy ktoś się z tym spotkał? Co to może być, jakiś padający dysk?
    Ze swojej strony przeskanowałem go antywirusami ale tak jak sądziłem, jest czysty.
    Nie wiem też czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale znowu zepsuł mi się plik z kamery Canon 5D Mark IV (swe materiały kręcę na dwie kamery, z tej drugiej wszystkie zawsze są bezproblemowe). Ale to co teraz pisze może być nieistotnym tropem więc nie bierzcie go pod uwagę. Miesiąc temu próbowałem NAPRAWIĆ taki plik ale z wielominutowego filmu udało się naprawić tylko może 3 pierwsze sekundy, więc ta metoda nie działa.
    1. dysk jest zdrowy (przeskanowany, same zielone kwadraciki i status “zdrowy”)
    2. nie mam żadnego wirusa na komputerze (przeskanowany kilkoma antyvirami dla pewności i nic nie znajduje)
    3. Zbadana pamięć RAM, też jest zdrowa
    4. Już drugi raz spotyka mnie taka sytuacja a więc ten problem istnieje i wystąpi ponownie.
    5. to nie wina kodeków, sprawdziłem!


    Co ja mogę teraz zrobić? Jakieś pomysły? To bardzo dziwne aby komuś “psuły się pliki”.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

    Jeśli to nie cuda, zmieniłbym kabel od dysku, a co najmniej wyciągnąłbym i włożył (kilka razy) wtyczki (w płycie i dysku).
    Druga sprawa do sprawdzenia, zasilacz (stabilność napięć).
    A co poradzić na uszkodzone pliki? Odzyskać z backupu, bo na pewno zajmując się "na poważniej" foto/filmem masz backup.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

    Kiedyś miałem podobne problemy ale zdjęciami. Po zgraniu na dysk, nie otwierałem ich od razu tylko po kilku dniach, i miałem albo pół zdjęcia, albo jakieś błędy, czarne .... Okazało się że czytnik miał jakiś problem, przełączyłem go do innego portu USB i działa.
    Jeszcze ciekawostka, gdy był w tym złym USB i zgrywał foty, to przy okazji uszkadzały się pliki te na karcie

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

    U mnie jest trochę inaczej. Pliki zgrywam dzisiaj, montuję materiał przez tydzień (wszystko działa).
    No i mija miesiąc, za miesiąc otwieram sobie ten projekt a na starcie informacja iż nie mozna odczytać jakiegoś pliku.
    Wcześniej zepsuły mi się aż 4 pliki, tym razem jeden plik. Nie ruszałem go, nic z nim nie robiłem a on się zepsuł.

    A więc NIE jest to wina czytnika bo po zgraniu wszystko jest okej.

    Ktoś pisał o zasilaczu... Serio może to być wina zasilacza?
    Muszę coś z tym zrobić Nie można pracować dalej w ten sposób, że "nic się nie stało bo mam backup" skoro PSUJĄ się pliki....


    Jakieś pomysły jescze?
    Jak pisałęm, ram sprawdzony, testy dysków również sprawdzone i błędów nie ma, wirusów też.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

    Ktoś, coś?
    Ram przetestowany 7-godzinnym testem. Podobno RAM też na to ma wpływ, ktos tak mi doradził.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Ktoś, coś?
    Ram przetestowany 7-godzinnym testem. Podobno RAM też na to ma wpływ, ktos tak mi doradził.
    Ano fakt z tym ramem , kiedys miałem walnięty ram. Przy kopiowaniu pliki sie uszkadzały. Długo nie mogłem dojść dlaczego.
    1DX + 50L

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

    Tylko że widzisz. Mi po kopiowaniu działąją (dopiero potem się zepsuły). No i RAM mam bez zarzutów.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Psujące się pliki na dysku z mojej kamery!

    Może jak znajdziesz ten sam plik w wersji dobrej i uszkodzonej, to może przez porównywarkę binarną coś da się zdiagnozować.
    1DX + 50L

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •