Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Sigma 24mm 1.4 ART dziwny problem z AF

  1. #11
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Re: Sigma 24mm 1.4 ART dziwny problem z AF

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Na drugim ekran ostrzejszy od ludzi, w obu przypadkach ostrość za obiektem. Raczej nie jest to kwestia tego, że zdjęcie grupowe. Może być za to oświetlenia - drugie zdjęcie jest przy sztucznym świetle, może wychodzić BF nawet jeśli w dziennym trafia w punkt.
    Jaki był czas naświetlania? Była użyta lampa (odbicie od sciany/sufitu?)?

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Sigma 24mm 1.4 ART dziwny problem z AF

    Cytat Zamieszczone przez tomi10 Zobacz posta
    Mam Sigmę 24 1.4 ART (body 5Dmk3 oraz 6D). Obiektyw działa dobrze, daje świetne fotki, AF ogólnie działa nieźle. Ale, kolejny raz sprawił mi psikusa podczas robienia zdjęcia grupowego. Po prostu robi często nie ostre zdjęcia jak stoi jakaś grupka. Nie wiem o co chodzi, nie robię sobie tu żartów. Sprawdziłem w różnych warunkach i częściej jest kiszka niż dobra fotka. Może ktoś mi pomoże i powie o co chodzi?
    Cytat Zamieszczone przez tomi10 Zobacz posta
    Pierwsze zdjęcie 1/250sec f1.8, drugie zdjęcie 1/125sec f2.2.
    Przy 24mm raczej bym nie poruszył. Mam canona 70-200 bez IS i strzelam ładne foty przy czasach 125-250.
    Mając takie już zajścia brałem to pod uwagę i raczej myślałem o tym aby nie poruszyć obiektywu.
    Musisz iść na kurs.

    https://www.amyandjordan.com/2014/ed...ts-focus-tips/

    Po przyswojeniu sobie wiedzy sprawdź przy okazji czy dostrzegasz u siebie jakąś różnicę pomiędzy zdjęciami robionymi za pomocą wizjera optycznego a tymi robionymi w trybie Live View.

    Cytat Zamieszczone przez tomi10 Zobacz posta
    Dzięki za zainteresowanie. Dobre, wiedziałem że padnie takie stwierdzenie. Towarzystwo było bardzo wyraźne na obu zdjęciach.
    Na zdjęciu z moja rodzinką lewa strona wyraźniejsza i ostry wazon (nie kadrowałem zdjęcia z blokowanie ostrości), drugie zdjęcie strzelałem AF (jeden centralny krzyżowy) na osobę na środku. Kilka innych fotek było robionych wewnątrz i kilka na zewnątrz. Jak pisałem wcześniej to już kolejne zdjęcia z takim efektem (grupowym).
    Załącznik 1505
    Jak kurs nie pomoże to może serwis powinien przyjrzeć się temu obiektywowi bo dziwnie to wygląda, mydli po skosie. Wieżyczka po naszej lewej stronie plus murek po naszej prawej stronie - mydło. Wieżyczka po naszej prawej stronie plus murek po naszej lewej stronie - ostro.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 28-12-2018 o 18:12

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Sigma 24mm 1.4 ART dziwny problem z AF

    przeciez nie trafia z daleka, cecha wielu jasnych szkieł(szczególnie kundli). Zrob cokolwiek z kilku metrów bedzie pewnie tak. Dlatego nie kupuje się sigmy. Kupujesz raz systemówkę i uzywasz do końca życia.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 24mm 1.4 ART dziwny problem z AF

    Ten pogląd jest tak samo prawdziwy, jak ten, że po kupnie wspaniałej sustemówki nie trzeba już ustawiać ani poprawnego czasu naświetlania ani poprawnej przysłony...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •