Cytat Zamieszczone przez WKR Zobacz posta
Dziękuję za rozwijanie tematu. Niestety fundusze nie pozwalają mi na zakup szkieł systemowych canona, rozważałem canon 85 1.2 ale według opinie pomimo iż niewątpliwie jest do dobre szkło lecz ma problemy z trafianiem w cel :/ Niestety Sigma wystawiła oficjalną notę do współpracy jej obiektywów z 5d mark IV. Nie wiem czy regulamin nie zabrania linków i kierowania do innych stron (zaakceptowałem bez czytania wiec wklejam tekst
"Sigma informuje w nocie serwisowej, że podczas używania jej obiektywów z aparatem EOS 5D Mark IV nie działa funkcja MO (Manual Override), pozwalająca operować pierścieniem nawet, gdy autofokus działał w trybie ciągłym. Oprócz tego firma Sigma sugeruje wyłączenie w menu aparatu funkcji związanych z korekcją obiektywu."
Pozdrawiam i mimo wszystko nie widząc lepszej alternatywy zastanawiam się nad sigmą, z opinie które czytałem w modelu 5d mark IV wyłączenie funkcji korekcji obiektywu rozwiązuje problem z ich współpracą, a FF/BF to niestety loteria :/
Pisałem już wcześniej, że możesz też kupić canona R i nie będzie problemu z BF/FF z innymi szkłami sigmy (trzeba jedynie wyłączyć korektę zniekształceń w puszce). Inna sprawa, że jak pisano słusznie wyżej nigdy nie wiadomo jak w przyszłości po aktualizacji oprogramowania działać będą szkła sigmy.

Swoją drogą musisz mieć krzepę, bo ja już dawno odstawiłem ciężkie lustra i szkła na rzecz małych i lekkich bezluster No ale rozumiem, że ktoś lubi czuć w rękach ciężar posiadanego sprzętu. Mnie ten etap dawno minął