Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Canon 6D - Canon 5D mark IV

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Canon 6D - Canon 5D mark IV

    Witam
    Mam od kilku lat Canona 6D. Sprawuje się bardzo dobrze, jednak czasem widać jego braki. Jedną z moich pasji jest robienie zdjęć sportowych w hali. Przy dobrym oświetleniu nie ma problemu natomiast przy gorszym już tak dobrze nie jest. Podstawowy obiektyw to Canon 70-200 2.8 i na niego nie mogę narzekać.
    Może ktoś coś doradzić kto miał lub ma obie puszki lub Canona 5D mark IV i robi zdjęcia sportowe w halach?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    Chodzi o ISO czy AF?

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    W sumie to jedno i drugie.

  4. #4
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    AF, czas reakcji na spuście, bufor, tutaj 5d4 deklasuje stare 6d.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    jeżeli sport to może pomyśleć o używanej jedynce
    EOS-1D Mark IV lub EOS-1D X
    jeżeli uda ci się EOS-1D X to dostajesz - szybkość Seri - długość Seri - świetny AF - użyteczne wysokie iso

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    We wtorek jadę do Cyfrowe.pl w Gdańsku i pożyczam Canona 5d4. Będę testował na treningu w dość ciemnej hali. Do tego Sony A7III z adapterem Sigmy. W praktyce sprawdzę, który jest lepszy choć po kilku rozmowach i wielu przeczytanych opiniach bardziej myślę o Canonie.

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    We wtorek jadę do Cyfrowe.pl w Gdańsku i pożyczam Canona 5d4. Będę testował na treningu w dość ciemnej hali. Do tego Sony A7III z adapterem Sigmy. W praktyce sprawdzę, który jest lepszy choć po kilku rozmowach i wielu przeczytanych opiniach bardziej myślę o Canonie.
    Jeżeli chcesz do A7III podpinać Canona 70-200 i robić zdjęcia sportowe to nie ma to sensu, bo z tym obiektywem nie uzyskasz szybkiej serii z jednoczesnym ciągłym AF. A7III do sportu nadaje się tylko jeżeli podepniesz obiektyw Sony (np. 70-200 f/4 lub f/2.8) lub obiektyw Sigmy (np. 135 f/1.8) przez MC-11 lub bezpośrednio. Tylko wtedy uzyskasz 10 fps.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    We wtorek jadę do Cyfrowe.pl w Gdańsku i pożyczam Canona 5d4. Będę testował na treningu w dość ciemnej hali. Do tego Sony A7III z adapterem Sigmy.
    Ale po co adapter? Zapnij szkła Sony. Z Canonami jest sporo ograniczeń, szczególnie jak to ma być zestaw do foto sportowej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Jeżeli chcesz do A7III podpinać Canona 70-200 i robić zdjęcia sportowe to nie ma to sensu, bo z tym obiektywem nie uzyskasz szybkiej serii z jednoczesnym ciągłym AF. A7III do sportu nadaje się tylko jeżeli podepniesz obiektyw Sony (np. 70-200 f/4 lub f/2.8) lub obiektyw Sigmy (np. 135 f/1.8) przez MC-11 lub bezpośrednio. Tylko wtedy uzyskasz 10 fps.
    I tu chyba mam problem rozwiązany. Nie chce pozbywać się Canon 70-200 i 6D. Zarówno szkło jak i aparat sobie chwalę. Natomiast zakup takiego samego obiektywu Sony to koszt kilkunastu tysięcy.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon 6D - Canon 5D mark IV

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    Natomiast zakup takiego samego obiektywu Sony to koszt kilkunastu tysięcy.
    Niestety to prawda. Wkrótce ma pojawić się Sigma Sport 70-200/2.8 kompatybilna z MC-11 oraz jakiś plotki chyba chodziły o Tamronie G2 70-200/2.8 z mocowaniem Sony. Zobaczymy jak się będą sprawowały.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •