Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Domowe studio - z czym zacząć ?

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Domowe studio - z czym zacząć ?

    Witajcie, mocno zastanawiam się nad stworzeniem w domu małego domowego studia do portretów, zdjęć dzieci, jakieś sesje świąteczne, na początek tak dla znajomych, żeby sprawdzić czy to dla mnie czy nie, nabyć trochę nowego doświadczenia, więc nie chciałbym na to wydawać jakiejś dużej kasy.

    "Studio" byłoby w niedużym pokoju ok 16-18 mkw. Co na początek byłoby ok ? czy taki zestaw lamp na początek dałby radę? czy np. zamiast parasolki dodatkowy softbox ? czy 2 lampy wystarczą czy np. dokupić jakąś reporterską?

    https://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-s...SABEgLajvD_BwE

    czy tła winylowe są ok ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  2. #2
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    Tła winylowe nie są OK.
    Ten zestaw wygląda sensownie, jednak musisz mieć świadomość, że w małym pomieszczeniu światło z parasolki będziesz miał wszędzie. Znaczy będzie ci się odbijało od ścian, sufitu i podłogi .
    Możesz się pokusić o budowę zestawu świateł i modyfikatorów na bazie lamp reporterskich za jakąś połowę tej kwoty. Na takie pomieszczenie starczy z dużym naddatkiem.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    Tła winylowe nie są OK.
    Ten zestaw wygląda sensownie, jednak musisz mieć świadomość, że w małym pomieszczeniu światło z parasolki będziesz miał wszędzie. Znaczy będzie ci się odbijało od ścian, sufitu i podłogi .
    Możesz się pokusić o budowę zestawu świateł i modyfikatorów na bazie lamp reporterskich za jakąś połowę tej kwoty. Na takie pomieszczenie starczy z dużym naddatkiem.
    to jakie tła się najbardziej nadają np. takie świąteczne tło z drewnianą podłogą ? a gdyby parasolkę zmienić na drugi softbox to byłoby lepiej ?

    a lamp reporterskich ile bym musiał mieć ? 2, 3 ? za 400 zł jakieś yn lub quadralite stroboss ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    Reporterskie 1-4 w zależności od potrzeb. Jeśli nie masz doświadczenia w świeceniu to może warto zacząć od jednej. Za quadralite'em przemawia ich system radiowego wyzwalania błysku. Można za pomocą tego samego triggera wyzwolić lampę reporterską i studyjną Z resztą lampy Move wchodzące w skład zestawu z postu rozpoczynającego wątek, również występują w wersji z wbudowanym odbiornikiem Navigator X (Lampy z zestawu pewnie nie mają wbudowanego odbiornika).

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    ok to dajmy na to kupiłbym YN560IV, ale jaki modyfikator do takiej lampy ? czy parasolka wystarczy ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  6. #6

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    Przerabiam właśnie też ten temat. Po pierwszej sesji wiem, że parasolka przy zielonych ścianach daje niekorzystny kolor . W weekend będę działał z softboxem i zobaczymy jakie da efekty. Odnośnie tła - mam białe i zastanawiam się nad kupieniem tła scenkowego ale równiez chcę coś sam zaaranżować, czy posiadacie jakieś pomysły aby samemu coś stworzyć?
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    Cytat Zamieszczone przez BenRhod Zobacz posta
    Przerabiam właśnie też ten temat. Po pierwszej sesji wiem, że parasolka przy zielonych ścianach daje niekorzystny kolor . W weekend będę działał z softboxem i zobaczymy jakie da efekty. Odnośnie tła - mam białe i zastanawiam się nad kupieniem tła scenkowego ale równiez chcę coś sam zaaranżować, czy posiadacie jakieś pomysły aby samemu coś stworzyć?
    akurat ja mam białe ściany ale z tego co do tej pory się dowiedziałem z różnych poradników to parasolka do małego domowego studia może nie być dobrym rozwiązaniem, ale są jeszcze takie jakby odwrotne parasolki, czarne z zewnątrz i te już w miarę pozwalają ukierunkować światło na osobę i chyba taką kupię do nauki bo jest tania, a później się zobaczy, docelowo pewnie dokupię lampę błyskową studyjną z softboxem.

    Z tłami na razie zaczekam, poćwiczę na białem ścianie + własna jakaś aranżacja typu choinka, światełka itd. i zobaczymy co z tego wyjdzie
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  8. #8

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    czarne z zewnątrz i te już w miarę pozwalają ukierunkować światło na osobę i chyba taką kupię do nauki bo jest tania
    Myślę, że to dobry pomysł . Też ją mam ale na razie staram się ogarnąć oświetlenie mojej rodziny bo ta parasolka daje bardziej punktowe oświetlenie a softbox i biała parasolk daje szersze oświetlenie.
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    Cytat Zamieszczone przez BenRhod Zobacz posta
    Myślę, że to dobry pomysł . Też ją mam ale na razie staram się ogarnąć oświetlenie mojej rodziny bo ta parasolka daje bardziej punktowe oświetlenie a softbox i biała parasolk daje szersze oświetlenie.
    chyba kupię taką i taką...a używasz tylko lampy YN ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Domowe studio - z czym zacząć ?

    W białym pomieszczeniu biała parasolka sieje wszędzie światłem co sprawia, że cienie są wypełniane. Może to być porządne lub nie ;-)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •