Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: LAOWA 105 STF luźne mocowanie

  1. #1

    Domyślnie LAOWA 105 STF luźne mocowanie

    Hej, jakiś czas temu kupiłem (zdaje się od kogoś z forum) używane szkło Laowa 105/2 STF z mocowaniem do Canona. Generalnie szkło mnie zachwyciło, ale przyznam, że kupiłem je z myślą o używaniu z Sony A7 (focus peaking). Ostatnio podłączyłem do Canona 6D i zauważyłem, że po po zamontowaniu nie siedzi zbyt solidnie, tzn./ po kliknięciu można nim jeszcze majtać w lewo - prawo na 2-3 mm. Słowem, mam dziwne wrażenie poruszania całym szkłem podczas kręcenia pierścieniem ostrości. Może ktoś z Was ma to szkło (albo miał) i mógłby napisać jak to u niego wygląda/wyglądało. Do serwisu? A jeśli tak, to kto to serwisuje? Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    bzdura

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: LAOWA 105 STF luźne mocowanie

    Jak złapiesz za bagnet obiektywu palcami (uważaj żeby nie dotknąć nimi tylnej soczewki) i spróbujesz nim kręcić to wyczuwasz jakiś luz? Jeżeli tak to może wystarczy dokręcić śrubki mocujące bagnet do korpusu obiektywu?

    Serwisuje to firma FoxFoto która jest polskim dystrybutorem obiektywów marki LAOWA produkowanych przez firmę Venus Optics.

    https://serwisant-online.pl/ca/v2chti/login

    https://www.optyczne.pl/397.1-Test_o...st%C4%99p.html

    Ponieważ w Polsce pojawił się dystrybutor sprzętu Venus Optics i stała się nim firma FoxFoto, z którą łączy nas udana, wieloletnia współpraca, nie mieliśmy problemów ze zdobyciem do testów jednego z wyżej wymienionych obiektywów. Zdecydowaliśmy się na model Venus Optics LAOWA STF 105 mm f/2 (T3.2) i o tym, jakie zrobił on na nas wrażenie, możemy przeczytać w następnych rozdziałach.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 05-12-2018 o 02:27

  3. #3

    Domyślnie Odp: LAOWA 105 STF luźne mocowanie

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jak złapiesz za bagnet obiektywu palcami (uważaj żeby nie dotknąć nimi tylnej soczewki) i spróbujesz nim kręcić to wyczuwasz jakiś luz? Jeżeli tak to może wystarczy dokręcić śrubki mocujące bagnet do korpusu obiektywu?
    Mocowanie jest absolutnie nieruchome, po prostu po zamocowaniu jest luz pomiędzy aparatem i szkłem. Mały, ale jest i przy kręceniu pierścieniem porusza się minimalnie cały obiektyw. Zadzwonię do nich, może ten typ tak ma.
    Dzięki za odzew.
    Pozdrawiam
    bzdura

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •