Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

  1. #1

    Red face Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Witam,

    pod koniec grudnia wybieram się do Zakopanego spędzić tam Sylwestra i chciałbym przy okazji wybrać się w jakieś ciekawe miejsca/plenery fotograficzne.

    Co polecacie? Jakie ciekawe miejsca, godne uwagi? Też dużo zależy od samej pogody w tych dniach

    Może coś w samych okolicach Kościeliska/Zakopanego się znajdzie? Jakieś miejsca widokowe z fajnymi widokami na Zakopane i góry w tle?

    Planuję również w noc Sylwestrową wybrać się w jakieś miejsce i uchwycić fajerwerki

    Prosiłbym o pomoc i jakieś propozycje co do miejsc, sprawdzonych.

    Dodam, że będę swoim środkiem transportu i będę nocował w Kościelisku.

    Mój sprzęt to Canon EOS 6D, obiektyw 35 mm 1.4 Canona, 85 mm 1.8 Canona i Sigma 70-300 4-5.6

    Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mustaff ; 04-12-2018 o 13:49

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Takich miejsc jest tu multum. Kwestia co Cię bardziej interesuje; dalekie widoki, plenery leśne, widoki na Tatry, panoramy itd. Kościelisko jest dosyć rozległe ale położone głównie w dolinie więc bardzo rozległych widoków tam nie ma chociaż tu i ówdzie trafiają się perełki. Ogólnie mówiąc temat rzeka .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Z Zębu są ładne widoki

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Mniej ambitnie: Gubałówka (1123 m n.p.m.) widok na Zakopane, Giewont, Tatry. Jeśli szlak pieszy okaże się zbyt wymagający można skorzystać z kolejki
    Bardziej ambitnie: Przełęcz Zawrat (2159 m n.p.m.), widok na Dolinę Pięciu Stawów Polski. Aby tam dotrzeć o tej porze roku niezbędny może się okazać czekan, raki i inny sprzęt do wspinaczki.
    Z Kościeliska można się wypuścić na Grzesia (1653 m n.p.m.) i Wołowiec (2064 m n.p.m.). Bardzo rozległy widok na Tatry w tym wysokie. W zależności od warunków raki i czekan mogą się przydać.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Takich miejsc jest tu multum. Kwestia co Cię bardziej interesuje; dalekie widoki, plenery leśne, widoki na Tatry, panoramy itd. Kościelisko jest dosyć rozległe ale położone głównie w dolinie więc bardzo rozległych widoków tam nie ma chociaż tu i ówdzie trafiają się perełki. Ogólnie mówiąc temat rzeka .....
    Dalekie widoki, panoramy to są główne rzeczy, które chciałbym uchwycić.

    Z okolic Zębu jak kolega wspomniał są fajne widoki? Furmanowa? Kaplica Rzymskokatolicka, która jest w okolicy?

    Generalnie sama noc Sylwestrowa? Na Gubałówce to chyba będzie masa ludzi co nie sprzyja zbytnio dobrej fotografii, wiec jakie miejsce będzie odpowiedniejsze do uchwycenia panoramy Zakopanego i w tle Tatr? Oczywiście nocą

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Cytat Zamieszczone przez mustaff Zobacz posta
    Dalekie widoki, panoramy to są główne rzeczy, które chciałbym uchwycić.
    Jeśli takie coś to w takim razie to muszą być dalsze miejsca. Zupełnie nie te o których piszesz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    dla mnie jak na razie nr 1 jeżeli chodzi o widok na Tatry to widok z Łapszanki
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Film zawiera relacje z fotografii drogi mlecznej nad Tatrami m.in. z Łapszanki: https://www.youtube.com/watch?v=tUQ_1Wb4l94

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Pytania do mustaffa:
    Byłeś już w górach? Byłeś tam w zimie? Jaka jest Twoja sprawność fizyczna? Możesz chodzić przez 4-8 godzin? Ile będziesz miał czasu przed lub po imprezie?

    Nie ujmując nic kolegom spod Tatr: widok na Zakopane jako taki jest mało ciekawy, a Gubałówka to porażka.

    Proponuję wycieczki od najłatwiejszej do umiarkowanie trudnej:
    1. spacer doliną Białego do wodospadu,
    2. spacer doliną Kościeliską do schroniska,
    3. Polana Rusinowa,
    4. dolina Małej Łąki - ścieżką Nad Reglami - dolina Kościeliska (do wylotu Małej Łąki podjechać autobusem),
    5. Polana Rusinowa i Gęsia Szyja.

    Kijki będą przydatne zawsze, lekkie raki lub raczki mogą być przydatne w punktach 3, 4 i 5. O właściwym ubraniu (buty!) sobie poczytaj.
    Kup sobie przewodnik Nyki "Tatry Polskie" i jakąkolwiek mapę, nawet panoramiczną.

    Przypomniało mi się jeszcze:
    2a. Dolina Strążyska do polany.

    Alternatywa to łażenie po Krupówkach.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 05-12-2018 o 16:42

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Zakopane - ciekawe miejsca do fotografii?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta

    Alternatywa to łażenie po Krupówkach.
    i tego bym się trzymał
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •