Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Crop z pewnym AF?

  1. #1

    Domyślnie Crop z pewnym AF?

    Witam wszystkich!
    Czytam forum od dłuższego czasu i kilka body Canona zdążyłem poznać. Mianowicie 400d, 450d, 5d i 100d. Dwa ostatnie z wymienionych posiadam na stanie i ogólnie chwałę sobie 5d używam do fotografowania rodzinki i znajomych, a 100d to mój sprzęt wycieczkowy. Jakość obrazu jest dla mnie jak najbardziej OK ale niestety AF w 100d lubi spudłować. Szczególnie w świetle słonecznym i jest to jedyna bolączka moich zabawek. Używam go głównie z lekkimi szkłami jak np. 18-55 IS STM, 40 STM, 55-250 IS STM ale też czasem ze 100 f/2.0 i tutaj już jest kompletna loteria gdzie 5d z zapiętą setką trafia przeważnie w punkt.
    W związku z powyższymi żalami chciałbym poprosić o typy korpusu Canona z matrycą EF-S, ale z pewnym centralnym punktem AF... Tak z doświadczenia. Nie muszą to być nowe puszki. Dobrze gdyby to był jakiś mniejszy i lżejszy model który nie nadwyręży podczas górskiej wyprawy ale nie jest to warunek konieczny. AF w LV mnie nie interesuje - stare przyzwyczajenia.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez profound ; 02-12-2018 o 21:29

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    moge spytac do czego ci super AF w gorach?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3

    Domyślnie Re: Crop z pewnym AF?

    Dziękuje za szybką odpowiedź.
    Sprawa jest prozaiczna kiedy stoi żona z dwójką dzieci to jest tylko chwila na zrobienie pamiątkowego zdjęcia, potem wszyscy się rozpierzchają i nie ma czasu na powtórki. Mam bardzo dużo takich nietrafionych zdjęć ze 100d. Poza tym robię trochę zdjęć produktowych na instagrama dla mojej żony i do tego też używam cropa, przysłony głównie 1.4 - 2.8. Tutaj tez mam wrażenie, że 100d produkuje większy odsetek nietrafionych zdjęć niż np. 450d.

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Sprawa jest bardzo prosta - m50 . Super AF, bez problemu trafia wszędzie gdzie chcesz, do tego dotykowo wybierasz gdzie chcesz ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5

    Domyślnie Re: Crop z pewnym AF?

    Kolekcjoner, dzięki. Sprawdzę (w sklepie jak leży i jak działa).
    Może jeszcze jakieś pomysły z klasycznych lusterek?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Tez nie drazni AF w 100d. I najciekawsze jest to, ze w "testach" jest ok. W realnym foceniu czesto jest zauwazalny ff. Chyba trzeba z tym zyc.
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  7. #7

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Ma ktoś może porównanie jak to wygląda w zestawieniu np. z 750d, 760d, 800d, 200d, 80d etc?
    Ten 200d wygląda na całkiem fajny wycieczkowy aparat ale zdaje się że ma podobny AF. Chociaż 450d też miał podobny (tyle samo czujników o ile dobrze pamiętam...), a mam wrażenie, że częściej trafiał.

    Co do m50 to mam wątpliwości jak to będzie można chwycić z założoną 430EXII na urodzinach cioci...

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Cytat Zamieszczone przez profound Zobacz posta
    Co do m50 to mam wątpliwości jak to będzie można chwycić z założoną 430EXII na urodzinach cioci...
    100d to nie jest jakiś wielkolud w porównaniu z m50
    http://j.mp/2PityGZ
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Sprawa jest bardzo prosta - m50 . Super AF, bez problemu trafia wszędzie gdzie chcesz, do tego dotykowo wybierasz gdzie chcesz ...
    Dokładnie. Dodatkowo sam znajdzie twarz w kadrze i wyostrzy, a jak trzeba to i nawet oko

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    M50 z 600ex-rt i 35 f2 is plus adapter.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •