Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Lightbulb Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

    Właśnie "udało mi się" kupić "za okazyjną cenę" dwa filtry polaryzacyjne firmy B+W, pierwszy to 67 mm mający tyle oznaczeń, że oszaleć można z radości, ale dla porządku przytaczam wszystkie: HTCM XSP 1081476 MRC2 NANO KSM POLFILTER CIRCULAR HIGH TRANSMISSION DIGITAL MRC nano XS-PRO (to na pudełku), a na filtrze KSM HTC-POL MRC nano XS-PRO DIGITAL, oraz drugi filtr B+W, 58 mm S03M 26596 MRC SLIM CIRCULAR-POLDIGITAL MRC F-PRO napisane na pudełku, a na filtrze 58 SLIM C-POL MRC, oba MADE IN GERMANY!!!
    Grubość tego "58 mm Slim" jest o 1 mm większa od tego 67 mm nie-slim, i wynosi 5,3 mm plus gwint, a większy jest cieńszy i ma 4,3 mm plus gwint. Oprawki obu filtrów są wykonane z ALUMINIUM, a nie z mosiądzu, jak przystało na filtry B+W tej klasy, co już jednoznacznie wskazuje na podróbki.
    Opakowania też są ...., mimo że bardzo porządnie wyglądają. Nie mają plomb na dolnym zamknięciu i hologramy są spartaczone. Mniejszy filtr wciśnięto w zbyt ciasną wkładkę do pudełka, a większy w zbyt luźną, wyciętą na 82 mm.

    Filtry nawet mają jakieś powłoki i prezentują się elegancko, ale... efekty zdjęciowe ujawniają całą prawdę. Po pierwsze, występuje mocne przesunięcie barw ku żółto-pomarańczowej, a co za tym idzie- obcięcie widma i przekłamania kolorów. Po drugie, powyżej ogniskowej 100 mm zaczyna się degradacja obrazu (zmydlanie) i problemy z pracą AF. Obiektywy zyskują tendencję do Back Focus'a, a nawet do Front Focus'a. Nawet w przypadku prawidłowego ustawienia na ostrość spadek rozdzielczości jest makabryczny. Testowałem na LV i MF ze statywu używając aparatów Canon 550d, 80D, oraz obiektywów C 55-250 STM i Tamron 100-400, do których te filtry kupiłem licząc na wyśmienitą jakość oferowaną przez B+W. Nie, na B+W się nie zawiodłem, lecz na chińskim oszuście jak najbardziej

    Filtry okazały się być znacznie gorsze od innych filtrów polaryzacyjnych, które też- przy okazji- przetestowałem: Hakuba, Hoya, TianYa.

    UWAGA!!! Na rynku polskim takie filtry od oficjalnego dystrybutora firmy B+W na Polskę, firmy Aster-FOTO, kosztują odpowiednio 400 zł i 505 zł, a na dodatek inaczej wyglądają, niż te chińskie. Jednakże są w Polsce sprzedawcy oferujący "takie same" filtry w cenach ledwie ponad 200 zł, a więc uczulam na podróbki z nielegalnej dystrybucji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fake_B+W_CPL_58mm2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	1437
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fake_B+W_CPL_67mm.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	1,57 MB
ID:	1438Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5333_c.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	422,0 KB
ID:	1439
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5340_c.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	277,0 KB
ID:	1440Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5345_c.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	163,3 KB
ID:	1441Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5358_c.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	192,7 KB
ID:	1442
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 29-11-2018 o 18:45
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

    pudła wyglądają nieźle - miałem analogicznego jak po lewej - ale wg mojej (pewnie niepełnej) wiedzy która usiłowałem kiedyś posiąść jak kupowałem ten filtr to oprawka typu F-PRO nie jest slim i nigdy nie będzie - jak kawałek szkła (właściwie dwa kawałki i kawałek folii) i troche mosiądzu (bo powinny być chyba z mosiądzu) kosztuje pięć stówek to i podrabiać się opłaca - przy takich cenach warto rozważyć jakiś system filtrów prostokątnych - za 1000zl można mieć polaryzator lee 105mm do nakręcania na kwadratowy holder - sprzęt też w chorych cenach ale mniej popularny i pewnie chińczycy jeszcze nie znają kasa podobna jak za dwa takie filtry upierdliwość użycia czasem większa, a czasem mniejsza, na jakość trudno narzekać, a możliwości takiego zestawu są znacznie większe. akustyk zawsze pisze że tele są znacznie bardziej wymagające jeśli chodzi o polaryzację więc pewnie podróby łatwiej dają o sobie znać, gdybyś założył do UWA miałbys lekko psujący obiektyw "oryginalny" B+W za niską cenę i nawet byś nie zauważył problemu.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

    Na UWA i na standardowych (kitowych) zoomach utrata ostrości jest nieodczuwalna, chociaż na 18-135 mm na długim końcu pewnie zaboli. Gorszą sprawą jest przekłamanie kolorów, a najgorszą, że filtry, które teoretycznie powinny dać radę na super-tele kompletnie się do tego nie nadają. Ale spoko, założyłem spór i kasę od Chińczyka wydrę, tu nie przewiduję porażki, jednakże dokonałem pewnego odkrycia, które mnie wyleczyło z okazjonalnego kupowania niby-oryginałów. Stanowczo wolę marki chińskie-chińskie, niż oszukane światowe.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

    akustyk zawsze pisze że tele są znacznie bardziej wymagające jeśli chodzi o polaryzację
    Tele są w ogóle bardziej wymagające jeśli chodzi o filtry, bo wpływ wad optycznych filtra na obraz generowany przez obiektyw jest proporcjonalny do ogniskowej obiektywu.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Epikur
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

    Faktycznie ktoś się przyłożył, przy absurdalnych (nie uzasadnionych jakością cenach B+W to może i takie podróbki mają rację bytu)

    @ atsf
    Nie musisz kupować chińskich. Marumi nadal produkuje wszystkie filtry w Japonii, Hoya większość. Cena takiego bardzo dobrego Fit + Slima, czy DHG jest znikoma w porównaniu do ceny obiektywu (często da się utargować zniżkę przy zakupie UV ze szkłem), a nie ryzykujesz, że obiektyw za kilka tysi polegnie na ostrości, albo złapie multum blików przez słaby filtr.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

    Cytat Zamieszczone przez Epikur Zobacz posta
    Faktycznie ktoś się przyłożył, przy absurdalnych (nie uzasadnionych jakością cenach B+W to może i takie podróbki mają rację bytu)

    @ atsf
    Nie musisz kupować chińskich. Marumi nadal produkuje wszystkie filtry w Japonii, Hoya większość. Cena takiego bardzo dobrego Fit + Slima, czy DHG jest znikoma w porównaniu do ceny obiektywu (często da się utargować zniżkę przy zakupie UV ze szkłem), a nie ryzykujesz, że obiektyw za kilka tysi polegnie na ostrości, albo złapie multum blików przez słaby filtr.
    Ja wcale nie muszę kupować żadnych filtrów, bo praktycznie z nich nie korzystam, a więc nie kalkuluje mi się dokładać kilkaset PLN do obiektywu za kilka kPLN, bo i tak para pójdzie w gwizdek. Od święta zakładam CPL na UWA i tyle. Chciałem "przycebulić" i tanim kosztem kupić-zdawało by się- porządne filtry do tele, bo może coś tam, gdzieś tam, kiedyś tam, ale żebym ja miał jakieś okrutne parcie na CPL-e, to nie mogę powiedzieć.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

    Na dzień przed interwencją serwisu Aliexpress w spór Chińczyk zwrócił kasę bez żadnego wysilania się na polemikę z moimi zarzutami.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Fałszywe filtry polaryzacyjne B+W na Aliexpress

    na szczęście póki co ińczycy dali **** w czcionce, wyraźnie się rożni od oryginału
    apetyt rośnie w miarę jedzenia, tanich szkieł patenty już maja może zaczną podrabiać szkła cropowe?
    tak patrze na ali to Hoya i Kenko tam za grosze...

    https://pl.aliexpress.com/wholesale?...ext=b+w+filter

    jak widać po zdjęciach to nie jedna firma ich podrabia...

    i takie cuda
    https://www.aliexpress.com/store/gro...12222adev3uaYK
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 01-12-2018 o 13:38
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •