Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Auto ISO w 5D2

  1. #1
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Auto ISO w 5D2

    Witam wszystkich.
    Proszę o pomoc, ewentualnie jakąś wskazówkę.
    Chodzi o Auto ISO w 5D2
    W trybie Tv ustawiam czs na 1/125 F4 Auto ISO. I aparat zmienia nie tylko wartość ISO ale też czasu który ma być ustawiony na "sztywno".
    W trybie M Podobnie. Czas 1/125, F4 Auto ISO z tym że tu aparat pamięta pierwszą automatycznie ustawioną wartość ISO.
    W obu przypadkach zdjęcia wychodzą niedoświetlone.
    Jakieś sugestie?
    Z góry dziękuję.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Auto ISO w 5D2

    Jeśli pamięć mnie nie myli:

    1. Co do przypadku zmiany czasu otwarcia migawki w TV, zobacz czy nie masz włączonej opcji Safety shift (wśród C.fn).
    2. W 5d2 nie działa AutoISO w trybie M, tzn. włączenie powoduje, że ISO jest na stałe ustawione na 400.

  3. #3
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Auto ISO w 5D2

    Dziękuję badzo. Pomogło.
    Ale jest jeszcze jedna rzecz. Z jakiegoś powodu pływa mi F 4.0-4.5 Ale to już detalik.
    Dizęki
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Auto ISO w 5D2

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Ale jest jeszcze jedna rzecz. Z jakiegoś powodu pływa mi F 4.0-4.5 Ale to już detalik.
    Większość puszek Canona (jeśli nie wszystkie) tak miała. Nie znam dobrego wytłumaczenia, możliwe, że istnieje. Mi ten detal specjalnie nie przeszkadzał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •