Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Polecany obiektyw z zakresie 10-20 do FF

  1. #1

    Domyślnie Polecany obiektyw z zakresie 10-20 do FF

    Cześć! Szukam obiektywu w ww. zakresie do pełnej klatki. Miałby sprawdzić się w fotografowaniu wnętrz i pod sceną. Niekoniecznie Canon. Powiedzmy do 3500-4000 zł. Możecie coś polecić? Mile widziane opinie praktyków. Dziękuję z góry!

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Epikur
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Polecany obiektyw z zakresie 10-20 do FF

    Trochę tego jest. Tak z mojego doświadczenia:
    Jeśli zależy Ci na świetle i jakości optycznej to Sigma Art 20/1.4 - na koncerty moim zdaniem 20 będzie lepsza niż coś poniżej 15.
    Ewentualnie jeśli potrzebujesz większej szerokości i nie boisz się manuala to IRIX 11 f/4, albo IRIX 14/2,4, ale to raczej krajobrazy, architektura, a koncercie ja bym stawiał na jednak przede wszystkim na dobre światło i AF.

    Jeśli chcesz mieć wszystko to jest jeszcze Sigma 14 1.8, ale przekracza budżet i jednak trochę za szeroko.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Polecany obiektyw z zakresie 10-20 do FF

    Ja do dokumentowania architektury używam mega starego 12-24 sigmy Rewelacyjnie proste szkło, dzięki czemu nie musze prostować krzywizn. Ma nietety też kupe wad jak masakryczna praca pod światło czy ogólnie jego ciemność. Więc pod scene to sie nie nada. Tam używałem 20/1,8 Sigmy bo przez chwilę miałem dostęp do takiej i sprawdzała się bdb.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •