Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

  1. #1

    Domyślnie Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    Cześć wszystkim,

    Bardzo proszę o opinie. Zakupiłem tydzień temu Canon EOS 200D z kitowym obiektywem 18-55. Jak na razie byłem zadowolony, aż do momentu gdy zrobiłem zdjęcie białego tła na przysłonie F22. Widnieje ciemna plamka oraz dwie o podobnej średnicy ale jaśniejsze. Na F8 jest już praktycznie niewidoczna.
    Co to może według Was być? Kurz? Plama oleju z lustra? Dodam, że automatyczne czyszczenie wykonywałem wielokrotnie i nie usuwa tego zabrudzenia. Może to kwalifikuje się do oddania sprzętu na gwarancję? Szkoda, że nie zrobiłem tego testu pierwszego dnia.
    Dodam jeszcze, że czyściłem obiektyw z dwóch stron, także komora lustra była otwarta tylko raz, w momencie zakładania kita (oczywiście mocowaniem do dołu).
    Proszę o jakieś rady, co począć.
    Dzięki

    Plamki: https://prnt.sc/lmkvu6

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	matryca.png
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	415,9 KB
ID:	1430
    http://prntscr.com/lmkwpu
    Ostatnio edytowane przez Matros666 ; 25-11-2018 o 01:39

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    Wygląda na syfy na matrycy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    OMG
    co robic???
    to proste, rób zdjęcia , do tego ten aparat służy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    Norma, nawet uszczelnione zoomy łapią pyłki a ta Twoja mydelniczka... zobacz jak się czyści matryce albo olej temat.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    Zanim dotkniesz czymkolwiek matrycy przeczytaj jak to sie robi i czym sie to robi. Jesli zrobisz to zle to obecne zdjecie bedzie smutna pamiatka tego jak czysta byla matryca. Jesli jestes poczatkujacy - idz do serwisu. Zrobia za niewielkie pieniadze i nie bedzie potem placzu
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    Cytat Zamieszczone przez AndrzejXM Zobacz posta
    Zanim dotkniesz czymkolwiek matrycy przeczytaj jak to sie robi i czym sie to robi. Jesli zrobisz to zle to obecne zdjecie bedzie smutna pamiatka tego jak czysta byla matryca. Jesli jestes poczatkujacy - idz do serwisu. Zrobia za niewielkie pieniadze i nie bedzie potem placzu
    Dokładnie tak. Lepiej po prostu to olać niż narobić sobie większego syfu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    Matrycy... pierwsza uwalona będzie matówka, bez podświetlenia AF i z syfem że aż przykro.

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    Ja mam osobiście takie podejście do tego typu syfków, że dopóki nie widać ich przy f8, to poza funkcją aparatu nie bawię się w żadne czyszczenie.
    Niczym się nie nie przejmuj.

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Prawie nowy 200D plamka na matrycy

    Wydmuchaj sobie sucha , czysta wewnatrz gruszka , tylko lepiej trzymaj przy tym aparat do gory tylna scianka. Powinno zejsc , jak to nowy aparat. Jak nie zejdzie to daj komus, kto to potrafi bezpiecznie zrobic. I nie dotykaj czasem matrycy. A potem uwazaj przy wymianach obiektywow - poczytaj sobie o tym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •