Strona 4 z 28 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 278

Wątek: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Wreszcie miałem okazję robić zdjęcia naprawdę a nie testowo - domowa impreza rodzinna, urodziny 2 letniej bratanicy:

    - autofocus nie jest magiczny i czasem jednak trzeba pokazać gdzie ma ostrzyć
    - nadal mi brakuje bardziej wybieralnego rozmiaru punktu AF a la Fuji
    Jest to znany problem - lepsze wrogiem gorszego. Znając możliwości AFa w Fuji i Sony naprawdę ciężko byłoby mi się "uwsteczniać" siłując się z puszką. Wystarczająco się nasiłowałem z 5D i miejmy nadzieję, że uda się coś z tym zrobić w przyszłości.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #32
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jest to znany problem - lepsze wrogiem gorszego. Znając możliwości AFa w Fuji i Sony naprawdę ciężko byłoby mi się "uwsteczniać" siłując się z puszką. Wystarczająco się nasiłowałem z 5D i miejmy nadzieję, że uda się coś z tym zrobić w przyszłości.

    Porównując siłowanie się z AF w 5D i 6D do R to jednak sama przyjemność.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  3. #33
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    5d chodzi o wersję bez dopiska mark w nazwie?

  4. #34
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jest to znany problem - lepsze wrogiem gorszego.
    Poprawnie to powiedzenie brzmi: "lepsze jest wrogiem dobrego" i oznacza że nie należy poprawiać czegoś co działa sprawnie.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Zaprogramowałem ten cały suwak do wyboru trybu AF. Nawet jakoś to działa. Co tam macie przypięte u siebie?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #36
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Ja tez mam ustawione przelaczanie trybu AF - na lewym auto+face detect, na prawym single point, swipe przelacza pomiedzy zawezonymi trybami.

    Jedna rzecz ktorej sie nie da/nie umiem, to ten touch bar moglby fajnie sluzyc do przelaczania miedy proporcjami bokow zdjec, korzystalem z tego w Nikonie do szybkiego ustawienia proporcji 4:5 dla zdjec pionowych.

    --- Kolejny post ---

    Od soboty mam tez dwie lampy Quadralite Stroboss 60 i 36 i chyba wszystko ladnie dziala z Rka - naswietlanie, sterowanie z aparatu, HSS, wyzwalanie radiowe.

    (Ale nie jestem ekspertem, to pierwsze zdalne lampy z TTLem dla mnie)

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Bezużyteczny klawisz "wybór pola autofocusa" zaprogramowałem na lupkę - jest przy nim narysowana. Teraz mam powiększenie w wizjerze pola AF -fajne .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #38
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Bezużyteczny klawisz "wybór pola autofocusa" zaprogramowałem na lupkę - jest przy nim narysowana. Teraz mam powiększenie w wizjerze pola AF -fajne .
    Ja mam tak:
    AF-ON = Eye detection on/off
    Exposure Lock = Podgląd głębi ostrości
    Wybór pola AF = Przełączanie między single a continuous AF

    Ale to dla każdego będzie wyglądać inaczej

  9. #39
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Mimo prób, nie mogę zaprzyjaźnić się z touch barem. To mogłoby być super narzędzie gdyby było "klikalne"; klikam lewą stronę - wywołuję funkcję - przesuwając palcem ustawiam parametry - klikiem na środku zatwierdzam wybór. Analogicznie dla prawej strony. Takie rozwiązanie zapobiegałoby przypadkowemu wyborowi niechcianej funkcji, a z drugiej strony byłoby bardziej funkcjonalne niż kolejne kółko.

  10. #40
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Z tego co czytam wielu ma z tym problem. Podobno krążyło (i krąży wciąż) jakieś body dla testerów bez tego gadżetu. Możliwe że to dali żeby zobaczyć jak się przyjmie....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 4 z 28 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •