Strona 8 z 28 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 278

Wątek: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

  1. #71
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    okaż zdjęcia z imprezy i ewentualne podaj parametry na jakich pracowąłeś. Bo jak piszesz o 32K ISO to się zastanawiam gdzie ty byłeś.
    No właśnie wyjątkowo precyzyjnie zostały podane parametry oświetlenia 2-3 EV - to dosyć ciemno.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #72
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Pisząc, że aparat spasował masz na myśli to, że w ogóle nie chciał wyostrzyć, czy po prostu nie trafił?
    W ogóle nie chciał wyostrzyć, po angielsku mówią na to "hunting".

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy w takich warunkach jeden punkt+one-shot nie jest bardziej skuteczne niż face detection?
    Jeden statyczny punkt jest ograniczający w fotografii tańca. Tak pracowałem na lustrzance i chciałbym od tego odejść.

    A one shot AF, tak mi się wydaje, jest wolniejszy niż servo AF, bo szuka maksimum ostrości przeostrzając a Servo szuka punktu wystarczającej ostrości (czyli tak jak to robi Sony). Takie przynajmniej mam wrażenie i będę to jeszcze testować.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Co do lampy to jeśli fotografujesz w jednym pomieszczeniu to warunki są zazwyczaj stałe i całkowity manual sprawdza się lepiej - praktycznie stała, dobra ekspozycja i brak przedbłysku. Polecam spróbować nie korzystać z automatów, za które w sumie płacimy więcej
    To jedno pomieszczenie to sala na jakieś 200 tańczących osób, z różnym oświetleniem w różnych miejscach, więc warunki nie są stałe. Do tej pory robiłem na manualu, i z tym się czuję komfortowo, ale chcę żeby aparat był w stanie zareagować, gdy światła jest nagle dużo więcej, bo bezpośrednio zaświecił reflektor.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Odnośnie metody używania lampy z Safety Shift i ETTL napisz czy wprowadziłeś negatywną kompensację ekspozycji jak sugeruje poradnik oraz jak miałeś ustawiony pomiar światła.
    Tak, miałem negatywną kompensację, ale to tylko pogarszało sytuację. Jak dawałem na plus to było trochę lepiej, ale nie idealnie i w końcu dałem manual. W domu jak to testowałem to działało super, a na imprezie nie, więc jeszcze będę kminić i testować. Pomiaru nie wybierałem, więc chyba "evaluative".

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Sam stoję przed wyborem zakupu kolejnej puszki i nie wiem czy brać kolejnego 5D4 czy może jednak dać szansę Rce.
    Kwestia osobistych wyborów. Teraz chyba są w identycznych cenach i 5DIV mi nawet przeszedł przez myśl ale tylko przez 5 sek., bo przekonują mnie zalety bezlusterkowców. Do takich zdjęć wizjer elektroniczny jest super i większa dowolność w ustawianiu, gdzie aparat ma ostrzyć.

  3. #73
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta

    A one shot AF, tak mi się wydaje, jest wolniejszy niż servo AF, bo szuka maksimum ostrości przeostrzając a Servo szuka punktu wystarczającej ostrości (czyli tak jak to robi Sony).
    Dual Pixel Cmos AF tak nie działa; to przeostrzanie jest charakterystyczne dla AF kontrastowego. Dual Pixel nie przeostrza, bo "wie" gdzie jest ostrość. Tak to działa w teorii na statycznym obiekcie. W warunkach braku światła i obiektu w ruchu, może być tak jak piszesz, ale przetestowałbym to jeszcze w różnych warunkach oświetleniowych i z różnymi szkłami. "Szukanie" ostrości może nastąpić tylko w momencie kiedy aparat "nie widzi" na co ostrzy, a w przypadku R to musi być już mega ciemno. Teoretycznie w one shot AF R ostrzy mega szybko: 0,05s, ale dotyczy to szkieł z silnikiem nano-usm (np; RF 24-105), dlatego może się okazać, że wybór szkieł w wypadku Twojej fotografii może być kluczowy.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 17-12-2018 o 15:15

  4. #74
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Piszesz, że pomieszczenie to sala gdzie tańczy 200 osób ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi. Zwykłą małą lampą reporterską to raczej tam nie dasz rady. W takich warunkach to wypadałoby przynajmniej z dwa przenośne Reportery 200/godoxy AD200 dać po bokach.

  5. #75

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cześć Wszystkim!

    Pytanko do użytkowników canon r. Czy w aplikacji mobilnej można ustawiać ostrość? Miałem tak w starym canonie tylko że podłączony kabelkami, co nie jest wygodne. Zastanawiam się teraz nad zmianą albo 5dm4 albo canon r albo sony 7IIIr. Interesuje mnie właśnie możliwość ustawiania ostrości poprzez aplikację mobilną, z podglądem na ekranie telefonu/tabletu. A nie widzę nigdzie żeby apka canon miała taką opcję.
    Pozdrawiam

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    @dexone a jeśli porównasz procent trafionych zdjęć w takich warunkach z R i d800 to, który lepiej wypada?

    Co do szkieł to bardzo mnie zaskoczyłeś z tą S85/1.4. Byłem przekonany, że to raczej wolne szkło. Bardziej do portretu niż takich reporterskich warunków.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez leoo Zobacz posta
    Cześć Wszystkim!

    Pytanko do użytkowników canon r. Czy w aplikacji mobilnej można ustawiać ostrość? Miałem tak w starym canonie tylko że podłączony kabelkami, co nie jest wygodne. Zastanawiam się teraz nad zmianą albo 5dm4 albo canon r albo sony 7IIIr. Interesuje mnie właśnie możliwość ustawiania ostrości poprzez aplikację mobilną, z podglądem na ekranie telefonu/tabletu. A nie widzę nigdzie żeby apka canon miała taką opcję.
    Pozdrawiam
    W 6d2 można to zrobić bez problemu więc w R na pewno też.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #78
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Działa w pełni dotykowo AF w iOS na iPhon’ie i iPad’zie.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  9. #79
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Piszesz, że pomieszczenie to sala gdzie tańczy 200 osób ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi. Zwykłą małą lampą reporterską to raczej tam nie dasz rady. W takich warunkach to wypadałoby przynajmniej z dwa przenośne Reportery 200/godoxy AD200 dać po bokach.
    Mam kilkanaście takich imprez na koncie, i efekty są raczej udane :-) Przecież jest jakieś oświetlenie na sali, błysk mi tylko doświetla pierwszy plan.

    (Ale tak, zacząłem eksperymentować z dodawaniem własnego światła, tylko że w tę sobotę sala była powiększona i z jednego końca na drugi to było ze 40m, więc musiałbym przenosić lampki a nie bardzo mi się chciało, bo już wystarczająco dużo było nowości).

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @dexone a jeśli porównasz procent trafionych zdjęć w takich warunkach z R i d800 to, który lepiej wypada?
    W D800 nie miałem dużego problemu z nieostrością przez niedokładny AF, bo ostrości bardziej szkodzą punkt AF w złym miejscu (50%), szum (25%) i motion blur (25%). Lepsze ISO i wykrywanie twarzy temu trochę radzą dlatego lepiej jest w Rce.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Co do szkieł to bardzo mnie zaskoczyłeś z tą S85/1.4. Byłem przekonany, że to raczej wolne szkło. Bardziej do portretu niż takich reporterskich warunków.
    Miałem kiedyś Sigmę 85/1.4 EX - rysowała pięknie, ostrzyła super szybko (ale trafiała co dziesiąte zdjęcie), więc ja nie jestem zaskoczony.

  10. #80
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Mam kilkanaście takich imprez na koncie, i efekty są raczej udane :-) Przecież jest jakieś oświetlenie na sali, błysk mi tylko doświetla pierwszy plan.

    (Ale tak, zacząłem eksperymentować z dodawaniem własnego światła, tylko że w tę sobotę sala była powiększona i z jednego końca na drugi to było ze 40m, więc musiałbym przenosić lampki a nie bardzo mi się chciało, bo już wystarczająco dużo było nowości).

    --- Kolejny post ---



    W D800 nie miałem dużego problemu z nieostrością przez niedokładny AF, bo ostrości bardziej szkodzą punkt AF w złym miejscu (50%), szum (25%) i motion blur (25%). Lepsze ISO i wykrywanie twarzy temu trochę radzą dlatego lepiej jest w Rce.



    Miałem kiedyś Sigmę 85/1.4 EX - rysowała pięknie, ostrzyła super szybko (ale trafiała co dziesiąte zdjęcie), więc ja nie jestem zaskoczony.
    No, ale tu chyba lepiej na 85art?
    Miłego dnia
    moja www

Strona 8 z 28 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •