Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 278

Wątek: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pisz tu i nie marudź , będziemy pilnować żeby w miarę nie odchodzić od tematu. Tamten wątek już dawno "odleciał" z tematyką.
    Ok a zatem @dexone poprawiła się skuteczność/precyzja AFu?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Za mało praktycznych testów, żeby się wypowiadać, ale ostrzenie w ciemnościach przy zoomie 2.8 nie wprawia w zachwyt, ale chcę przetestować na stałce 1.4 i wtedy się okaże. Ciemności to twarze w cieniu przy ogólnej ekspozycji 1/30s, f2,8 iso 12800, a zachwyt to super szybkie śledzenie i wykrywanie twarzy.

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Dlaczego ostatecznie nie Fuji ? Co jeszcze rozwazales na poważnie jako alternatywy R ?

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Za mało praktycznych testów, żeby się wypowiadać, ale ostrzenie w ciemnościach przy zoomie 2.8 nie wprawia w zachwyt, ale chcę przetestować na stałce 1.4 i wtedy się okaże. Ciemności to twarze w cieniu przy ogólnej ekspozycji 1/30s, f2,8 iso 12800, a zachwyt to super szybkie śledzenie i wykrywanie twarzy.
    Jeśli masz możliwość to wybierz jakiś ostry obiektyw na 1.4. Wtedy af ma łatwiej. Te twoje ciemności to jednak bardzo trudne warunki nawet dla dobrego dslr. Nawet w reportażu ślubnym bardzo rzadko mam taką ekspozycję.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Sorry ale jak mam zgrać zdjęcia jeśli w opakowaniu mam kabel typ C zakończony z dwóch stron identycznie i niema żadnego "normalnego USB" Nie chcę wyjmować karty ...

  6. #16
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez privilege Zobacz posta
    Sorry ale jak mam zgrać zdjęcia jeśli w opakowaniu mam kabel typ C zakończony z dwóch stron identycznie i niema żadnego "normalnego USB" Nie chcę wyjmować karty ...
    Uzyj wifi

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  7. #17

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez privilege Zobacz posta
    Sorry ale jak mam zgrać zdjęcia jeśli w opakowaniu mam kabel typ C zakończony z dwóch stron identycznie i niema żadnego "normalnego USB" Nie chcę wyjmować karty ...
    Nie dali żadnej przelotki na pełne usb? Dziwny krok z ich strony. Usb c jest coraz popularniejsze ale w nowych komputerach/laptopach, a nie każdy taki jeszcze posiada. A w sprzęcie za 10k można by już wymagać kabla z pełnym usb, albo chociaż przelotki...

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Dlaczego ostatecznie nie Fuji ? Co jeszcze rozwazales na poważnie jako alternatywy R ?
    Kandydowali Fuji X-T3, Canon EOS R i Sony A7III. Nikona nie brałem pod uwagę.

    Wygrał Canon ze względu na ostrzenie po ciemku i dużą dostępność relatywnie tanich a świetnych obiektywów (np. 24-70 2.8L za 2400zł...).

    Fuji jest wspaniałe, i gdybym używał tylko stałek to bym wziął Fuji, ale cena i ekwiwalenty zoomów 2.8 psują wszystko. Sony to przeznakomity korpus, ale jak zacząłem się zastanawiać co bym do niego mógł podpiąć jako obiektyw, to mi wyszło, że większość szkieł to będą Canony...

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    - pierwsze zdjęcia testowe przy fatalnym listopadowym świetle faktycznie pokazują przyjemniejszy balans bieli/kolory. Nawet po załadowaniu do Lightrooma, który powinien w teorii wszystko wyrównać swoim profilem, różnica pozostaje.
    - Touch & Drag AF jest dla mnie zbyt czuły i za mało precyzyjny, niestety. Może kwestia wprawy, wyjdzie za jakiś czas
    - nie da się, albo nie umiem, wyłączyć wszystkich napisów w wizjerze, a szkoda
    "- nie da się, albo nie umiem, wyłączyć wszystkich napisów w wizjerze, a szkoda"

    Takie cuda tylko w cyfrowej Leice CL, Leice Q oraz najprawdopodobniej również w aparatach z serii Leica T/TL które nie posiadają wbudowanego EVF ale można do nich podpiąć zewnętrzny.

    "- Touch & Drag AF jest dla mnie zbyt czuły i za mało precyzyjny, niestety. Może kwestia wprawy, wyjdzie za jakiś czas"

    No i praktycznie bezużyteczny w Polsce o tej porze roku już nie wspominając o zimie. Wiadomo, są rękawiczki umożliwiające obsługę smartfona ale większość z nich nie oferuje takiego komfortu obsługi dotykowego panelu LCD jakbyś to robił gołymi palcami.

    "- pierwsze zdjęcia testowe przy fatalnym listopadowym świetle faktycznie pokazują przyjemniejszy balans bieli/kolory. Nawet po załadowaniu do Lightrooma, który powinien w teorii wszystko wyrównać swoim profilem, różnica pozostaje."

    LR CC w najnowszej wersji abonamentowej delikatnie mówiąc źle współpracuje z EOS R jeżeli chodzi o odczyt danych balansu bieli z pliku RAW przy założeniu że balans bieli był ustawiany ręcznie w aparacie. Nie mam pojęcia czy i co się dzieje kiedy w aparacie jest ustawiony AWB. Poprawka ma się ponoć pojawić pod koniec tego roku. Także takim 100% pewniakiem co do obsługi plików RAW z EOS R pozostaje nadal wyłącznie DPP.

    Jest jeszcze jakiś problem z brakiem podglądu zdjęć przy importowaniu ich bezpośrednio z aparatu czyli zapewne za pomocą kabla USB.

    jarrodf48623450 2018-10-16 04:21

    Hi,

    I updated camera raw and am using Adobe Lightroom Classic CC 8.0 Release Camera Raw 11.0. When I import the *.CR3 files taken with my new Canon EOS R, there is a problem with the Temperature and Tint. When I took the photos I had manually set my temperature to 5,600k or 3,200k, yet all the imported photos defaults to Temperature = 7,400k and Tint = +7. The same issue exists if I convert all the *.CR3 files to *.DNG files using Adobe Digital Negative Converter Version 11.0.0.61. I am a regular Lightroom user and have no issues when I import RAW photos with my Canon 5D Mark IV.

    Adobe, would appreciate a response and for the bug to be fixed.

    Jarrod
    jarrodf48623450 2018-10-18 14:19

    Adobe,

    I thought I’d share some test shots between 5D mark IV and Canon EOS R when importing my photos into Lightroom (Lightroom Classic CC 8.0 and Camera Raw 11.0). It appears that Lightroom applies it’s own recipe of Kelvin and Tint to match the Kelvin for a specific camera model. I’m assuming that inside Adobe Camera Raw there must be a lookup table that does this.

    The filename of each test image contains the Kelvin which was set in camera and the Kelvin/Tint that Lightroom converted it to.

    The question is does the temperature between these cameras “look” the same or does Camera Raw 11.0 need some refinement? I find it slightly odd why adobe would convert these differently if both cameras have exactly the same sensor.

    Dropbox - Camera Test

    Jarrod
    guidos54713007 2018-10-18 09:36

    Hi, I have update to camera raw 11.0 in Lightroom cc with eos r but when I download the photo from the camera I have no preview.

    Any tips?

    tks
    guidos54713007 2018-10-18 13:49

    Yes it is cc 8.0 this problem is only when I import from the camera if I do from pc I got preview as aspected.
    persiannight 2018-11-23 14:59

    I'd also like to report that I'm seeing the white balance bug as well. It seems ACR / Lr skews white balance higher by 3,000 to 4,000K. For example I shoot 7500K and it registers as 11250K when opening the RAW images. Sometimes I have to set it to 50000K in order to achieve the proper warmth I'm going for. I've never had to do this with any other Canon camera.
    ccastleb Pracownik 2018-10-18 18:05

    I can't be specific, but I would expect it to be resolved in a release before the end of the year.

    - Chris
    Źródło: https://forums.adobe.com/thread/2546287
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 27-11-2018 o 19:55

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    "- nie da się, albo nie umiem, wyłączyć wszystkich napisów w wizjerze, a szkoda"

    Takie cuda tylko w cyfrowej Leice CL, Leice Q oraz najprawdopodobniej również w aparatach z serii Leica T/TL które nie posiadają wbudowanego EVF ale można do nich podpiąć zewnętrzny.
    W Fuji X100F można sobie to ustawić, osobno dla wizjera optycznego i elektronicznego ;-)

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    LR CC w najnowszej wersji abonamentowej delikatnie mówiąc źle współpracuje z EOS R jeżeli chodzi o odczyt danych balansu bieli z pliku RAW przy założeniu że balans bieli był ustawiany ręcznie w aparacie.
    Aż może sprawdzę w wolnej chwili, ale Kelviny w Lightroomie chyba nie są absolutnymi Kelvinami w sensie fizycznym. Piszę to, bo korzystałem z profilu Blackmagic Design Film (profil log z kamer) dla Nikona D800 i tam wartości w K zupełnie miały się nijak do rzeczywistości.

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •