Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: 1Ds mk2 vs 5d mk1

  1. #1
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Witam.
    Chciałem zapytać bardziej doświadczonych Kolegów czy obraz z 5d mk1 jest inny niz z 1Ds mk2? Wiadomo, jest różnica w ilości pixeli, czy są jeszcze inne?
    Wszędzie czyta się o pięknym obrazku z 5-tki mk1. Co w konstrukcji tego aparatu wpływa tak znacząco na plastykę i kolory otrzymywanych zdjęć? Czy w 1DS mk2 nie mamy tego samego?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    Witam.
    Chciałem zapytać bardziej doświadczonych Kolegów czy obraz z 5d mk1 jest inny niz z 1Ds mk2? Wiadomo, jest różnica w ilości pixeli, czy są jeszcze inne?
    Wszędzie czyta się o pięknym obrazku z 5-tki mk1. Co w konstrukcji tego aparatu wpływa tak znacząco na plastykę i kolory otrzymywanych zdjęć? Czy w 1DS mk2 nie mamy tego samego?
    Na mnie magia pełnej klatki i mityczna "plastyka obrazu" nie działa

    Dowolnym aparatem fotograficznym otrzymasz zawsze idealne kolory wywołując odpowiednio RAW. A od ładnych kolorów w JPG jest Fuji

    ps.
    Osławiona "plastyka obrazu" zależy od odpowiedniego oświetlenia obiektu. Jak światła zabraknie - to fota będzie płaska jak ziemia w Świecie Dysku Terry'ego Pratchetta
    https://gfx.antyradio.pl/var/antyrad...ly-prasowe.jpg
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-11-2018 o 17:49
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    5D i jpg. zadowoli kazdego.
    5D
    M50

  4. #4
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Dzieki za posty ale to narazie nie jest odpowiedz na moje pytanie.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Kiedyś był tu taki wątek tasiemiec z którego wyszło że jeśli rzetelnie podejść do tego tematu to z obu puszek jakość na niskich iso jest bardzo porównywalna, wręcz trudna do odróżnienia. Przy czym problem polega na tym, że u nas mało kto miał Dsa, bo wtedy jak był na topie to kosztował majątek. Stąd mało opinii na jego temat.
    Jeśli planujesz kupno takiej puszki to zdecydowanie bardziej zwracałbym uwagę na stan niż na takie rozkminy o lepszości obrazka. Bo jak Ci się posypie to możesz być w czarnej d... jeśli chodzi o naprawę.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    W takim razie napiszę troche inaczej. Mam 1ds Mk2. Poza tym ze jest cholerna cegla i ma maly display nie powiedzial bym na niego zlego slowa. Ma niecale 9 tys zdjec i przebieg wydaje sie oryginalny. Tak mozna wnioskowac z shuttercount jak i z faktycznego stanu. Nie wiem czy mozna falszowac przebieg ... To inny temat. Zastanawiam sie odtatnio nad przesiadka na 6d. Co mnie ku temu skłania? Przewaznie fotografuje podrozujac, niby biore z soba wtedy 40d plus 50 tke ale z drugiej strony ... Jak juz sie ma cos lepszego to nie po to zeby lezalo. Drugim argumentem na tak jest obrazek z nowych typow matryc. Moim zdaniem jest poprostu inny. Mi sie podoba. Pewnie bardziej niz z mojgo ds-a. Co mnie od zakupu odwodzi? 6d ma gorszy wizjer, matowke na ktorej rozmieszczenia punktow af nie rozumiem, brak linii pomocniczej na tej matowce, podobno ciagle nie specjalny af. No i sporo kasy. Zdjecia z mojego dsa wydają sie ciagle dobre. Troche to opisalem malo skladnie, przepraszam. Jak byscie mieli jakies spostrzeżenia na temat spraw ktore poruszylem, bede wdzieczny jesli je umiescicie w tym watku.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    W takim razie napiszę troche inaczej. Mam 1ds Mk2. Poza tym ze jest cholerna cegla i ma maly display nie powiedzial bym na niego zlego slowa. Ma niecale 9 tys zdjec i przebieg wydaje sie oryginalny. Tak mozna wnioskowac z shuttercount jak i z faktycznego stanu. Nie wiem czy mozna falszowac przebieg ... To inny temat. Zastanawiam sie odtatnio nad przesiadka na 6d. Co mnie ku temu skłania? Przewaznie fotografuje podrozujac, niby biore z soba wtedy 40d plus 50 tke ale z drugiej strony ... Jak juz sie ma cos lepszego to nie po to zeby lezalo. Drugim argumentem na tak jest obrazek z nowych typow matryc. Moim zdaniem jest poprostu inny. Mi sie podoba. Pewnie bardziej niz z mojgo ds-a. Co mnie od zakupu odwodzi? 6d ma gorszy wizjer, matowke na ktorej rozmieszczenia punktow af nie rozumiem, brak linii pomocniczej na tej matowce, podobno ciagle nie specjalny af. No i sporo kasy. Zdjecia z mojego dsa wydają sie ciagle dobre. Troche to opisalem malo skladnie, przepraszam. Jak byscie mieli jakies spostrzeżenia na temat spraw ktore poruszylem, bede wdzieczny jesli je umiescicie w tym watku.
    Ale może bardziej sprecyzuj dylemat? Czego oczekujesz i na co chcesz zmieniać, co jest priorytetem, jakie zdjęcia, jakie szkła itd......
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Jedynym na co mogę zmienic to 6d. Mam 50 1.8, 17-40l, sigme 70-200 2.8 apo dg2 i lampe 580ex. Nie jestem zawodowcem, nie zarabiam sprzetem. Zastanawialem sie nad zmiana bo. Pewnie ostatni czas żeby cos jeszcze wziasc za dsa, podoba mi sie obrazek z nowych matryc, wiecej fotografuje w terenie niz na miejscu.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    Jedynym na co mogę zmienic to 6d. Mam 50 1.8, 17-40l, sigme 70-200 2.8 apo dg2 i lampe 580ex. Nie jestem zawodowcem, nie zarabiam sprzetem. Zastanawialem sie nad zmiana bo. Pewnie ostatni czas żeby cos jeszcze wziasc za dsa, podoba mi sie obrazek z nowych matryc, wiecej fotografuje w terenie niz na miejscu.
    Podstawowe pytanie brzmi: czy zmiana aparatu spowoduje to, że zdjęcia będą lepsze ? Czy będzie to wyłącznie zmiana dla zmiany na kolejny aparat.

    BTW - zamiast 6D przemyślałbym jednak zakup 5D mark III, który bije na głowę funkcjonalnością i ergonomią 6D. Zresztą każdą 5D polecam.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    daj sobie spokój z tymi modelami, są ciągle bardzo fajne ale niestety do pierwszej awarii- brak wsparcia serwisu.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •