Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: 1Ds mk2 vs 5d mk1

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    Jedynym na co mogę zmienic to 6d. Mam 50 1.8, 17-40l, sigme 70-200 2.8 apo dg2 i lampe 580ex. Nie jestem zawodowcem, nie zarabiam sprzetem. Zastanawialem sie nad zmiana bo. Pewnie ostatni czas żeby cos jeszcze wziasc za dsa, podoba mi sie obrazek z nowych matryc, wiecej fotografuje w terenie niz na miejscu.
    6D to dobry pomysł ale po Dsie to będzie lekki szok ergonomiczny .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Nie wiem czy zartujesz z ukladu klawiszy w ds. Jak sie przyzwyczaic to jest ok. Brak mi przycisku na srodku pokretla i wiekszego wyświetlacza. Wizjer jest genialny i matowka tez. Zasadniczo mam dosc tradycyjne podejscie do fotografii.

    Zapytam jeszcze tak. Czy np sigma art z ta puszka da wyraznie lepsze zdjecia? Czy raczej nalezalo by ja zestawiac z nowszym body zeby zobaczyc znaczaca poprawe jakosci.

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez hannahg Zobacz posta
    Nie wiem czy zartujesz z ukladu klawiszy w ds. Jak sie przyzwyczaic to jest ok. Brak mi przycisku na srodku pokretla i wiekszego wyświetlacza. Wizjer jest genialny i matowka tez. Zasadniczo mam dosc tradycyjne podejscie do fotografii.
    Nie to tylko lekka sugestia żeby sobie potrzymać 6d w ręku. I szok to raczej może być w odwrotną stronę przy porównaniu małego plastikowego 6d z pancernikiem jakim jest jedynka ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Mialem 6-stke w łapach, niestety tylko w sklepie. JEsli chodzi o budowę to wrażenia takie sobie. Własnie sporo by wyjasnił maly test 6stki, no ale jak wspominałem wczesniej nie mam nikogo takiego kto dał by mi body na godzinę.
    Co do piątki to dzieki za sugestię, podejrzewam ze to fajna maszyna ale nawet o niej nie wspominam bo jest poza zasięgiem cenowym. Jak wspomniałem to tylko moje hobby, póki co w każdym razie.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Mam 6D, mam też 1 D mkIII. Jedynka to czołg, ale aby wykorzystać zalety tego czołgu trzeba by nim jeździć na poligon
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  6. #16
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Mam 6D, mam też 1 D mkIII. Jedynka to czołg, ale aby wykorzystać zalety tego czołgu trzeba by nim jeździć na poligon
    No tylko ze ja mam ds mk2, ds mk3 jest sporo drozszy, nie wiem jak wygladaja z niego zdjęcia ale .... Zastanawiam sie nad tym o ile lepszy (jesli wogole) bedzie obrazek z 6stki.
    Jak pisałem wcześniej podoba mi się obraz generowany z nowych matryc. Nie mogę doszukać się nigdzie jakichś informacji na temat tego na ile konstrukcja wpływa na uzyskiwane zdjęcia.

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    1ds 2 daje zgoła inny obraz niż 6d , jednym się to podoba innym nie. Ciężko to opisać ale 1ds jakby mniej kolorowy, taki niewspółczesny. Trzeba trochę zdjęć pooglądać(bez obróbki oczywiście) aby wyrobić sobie zdanie.

  8. #18
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Ladnie ujałes to co mi chodzi po glowie. Niewspolczesny. Obraz z nowych puszek ma jakby szerszy gamut barw. Nie mam twardych danych, poprostu tak to widze.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    1ds mkII da pewnie ten sam feeling co 5d classic. Cudowny obrazek, wspaniały.. ale do ISO 400 góra 800

    edit: z kolei 1d mkIII jest szybki, narwany o poprawnym obrazku do ISO 1600
    Ostatnio edytowane przez zanussi ; 20-11-2018 o 23:05
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  10. #20
    Coś już napisał Awatar hannahg
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 1Ds mk2 vs 5d mk1

    Jestem świadom tego ze moja puszka jest ciągle fajna, mozna nia robic dobre, ostre zdjęcia w okreslonym klimacie. Najtańszy aparat z systemu, robiący zdjęcia w "nowym" stylu to 6d mk1. Czy zdecyduje sie na zakup? Jeszcze nie wiem.

    Troche z innej beczki. Czy w canone mozna zafałszować przebieg? CZy np wyniki z shuttercounter sa wiarygodne? Kolega ktory siedzi w systemie nikona twierdzi ze tam jakims softem nieuczciwi sprzedawcy fałszuja przebiegi Nikonów.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •