Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: analog do 1000/2000 zł

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Ja zgadzam się z tym, co napisał Przemek_PC, ale z zastrzeżeniem - chodzi o zwykły, przeciętny, amatorski poziom. O osoby, które kupują w pierwszym lepszym punkcie jakikolwiek leżący na półce negatyw kolorowy renomowanej marki "Color Negative" potem naświetlają go np. Zenitem (bo to lustrzanka, więc "będzie dobra jakość", to nic, że czasy naświetlania nie mają wiele wspólnego z opisem na kółku, ale to lustrzanka...) i zanoszą do wywołania do punktu, który z przyzwyczajenia nie wyrzucił filmówki na złom, a chemia pracuje w niej tylko z przyzwyczajenia. Potem takie dzieło trafia na labowy, szybki skaner, z podstawową jakością (bo lepsze skanowanie jest drogie), i znajomi się zachwycają "magią analogowych retro kolorów", nie mając pojęcia, ile rzeczy po drodze zostało spie...ne, i nie będąc w stanie powtórzyć efektów.
    Wydaje mi się, że osoby o których napisałeś postępują nieco inaczej, a w konsekwencji efekty są "nieco" inne.
    Dlatego w przeciętnych warunkach amatorskich dobrze byłoby do potwornej ceny sprzętu, sięgającej aż 20zł, dodać jakieś 100-200, i spróbować pobawić się w cały proces, ze względów technicznych jest to łatwiejsze w przypadku tradycyjnych, srebrowych materiałów cz-b. Chcąc osiągnąć "retro kolory" na zdjęciach szybciej, prościej i taniej byłoby pobawić się w ulubionym programie.
    Zgadzam się z Tobą w 100%, dlatego zamierzam zainwestować w dobre filmy, nie wychodzę z założenia, że będzie to tylko amatorska zabawa - być może na początku tak, ale czas pokaże

    Wpadł mi własnie na szybko przykład jednej z wielu aktualnych sesji wykonanych analogiem:
    https://www.vogue.pl/a/premierowo-na...a-marki-epuzer

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez olaf1985 Zobacz posta
    zamierzam zainwestować w dobre filmy, nie wychodzę z założenia, że będzie to tylko amatorska zabawa - być może na początku tak, ale czas pokaże [/url]
    Sprzęt i filmy to banał. EOS 3 powinien dostarczyć radości focenia. Ale proces to już co innego. Jak na końcu ma być skan to dla mnie taki "analog" to lipa. Byle preset da lepszy efekt.
    Nie do końca wiem co ma być tym elementem magii analogowej. Bo jeśli mizerny DR to cyfrówki Canona też robią dobrą robotę .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Dawno temu czytalem artykul o sesji foto do Playboya. Analog rzecz jasna bo cyfry nie bylo. Sztab ludzi czuwajacych nad oswietleniem, wizazystki tuszujace wady modelki (Photoshopa nie bylo), przerywanie zdjec bo modelka zmieniajac poze wlasnie starla cala warstwe tapety tuszujacej blizne po wyrostku. Suma sumarum wykonano jesli dobrze pamietam kilka tysiecy zdjec. To tak na ostudzenie zapalu po obejrzeniu efektow profesjonalnej sesji analogowej.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •